rasputin

Už hořela, když jsem si do ní lehalUž hořela, když jsem si do ní lehalRobert Fulghum

Útlá a optimistická knížka se spoustou vtipu, laskavého humoru a životního moudra. Občas jsem se od srdce zasmál, občas mi ukápla slza dojetím. Jsou to krátké příběhy na dvě až tři stránky a já si jimi vyplňoval polední pauzy při obědech. Byla to vždy osvobozující terapie po dopoledni plném stresu a vypětí. Děkuji pane Fulghume!

06.12.2019

PomstaPomstaLee Child

Občas jsem se trochu ztrácel v poněkud překombinovaných myšlenkových pochodech Jacka Reachera, ale posledních 80 stran to hodně vylepšil.

28.10.2019

Říjnová zeměŘíjnová zeměRaymond Douglas Bradbury

Nejlepší je Kosa.

28.10.2019

Temný experimentTemný experimentGwenda Bond

Kniha se dobře čte. A to je asi tak všechno. Kdyby se těch 316 stránek zkrátilo na cca 30-40, byla by to docela pěkná povídka. Celé mi to připadalo takové nedodělané. Jako málo ohřátý oběd, který trochu zahnal hlad, ale nijak extra mi to nechutnalo. Pro JmenujiSeZuzla - seriál jsem viděl, moc se mi líbil a o to víc se mi kniha nelíbila.

14.10.2019

Tajný život stromůTajný život stromůPeter Wohlleben

Až půjdu do lesa, nebude to stejné, jako dřív.

06.10.2019

PiraněPiraněRoberto Saviano

Trochu jiný Saviano, než jsme zvyklí. Nejsou to jednotlivé reportáže, je to příběh o dětech. Děsivý příběh o dětech.
,,Existujou jen vojebanci a vojebávači, nic jiného. Existujou na každém místě a existovali odjakživa.”

05.10.2019

OstrovOstrovSigríður Hagalín Björnsdóttir

To kiwi88 - malý technický detail: Mrkev se nesází, mrkev se seje. Sází se brambory nebo Sportka. A teď i sysle.

22.07.2019

Nevracej seNevracej seLee Child

Jsou mnohem lepší díly, ale zas nemůžou být všechny nejlepší.

11.07.2019

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Tak tohle jsem nečekal. Ze začátku jsem měl strach z té spousty neznámých slov, ale člověk si zvykne. Tak mě to vtáhlo, že jsem nemohl přestat. Není to takové to napětí, jaké je v detektivkách či thrillerech, co vás udržuje v pozoru. Je to v podstatě takové "naslouchání" vlastní zvědavosti z neznámého a tajemného. Chcete pořád vědět, co bude dál, dozví se někdo Illanovo tajemství? Kdo je kapitán? Co jsou zač ta Pětadvacítka? Honem na druhý díl a už teď mám obavy z trauma při čekání na třetí díl až do listopadu. 100%

30.05.2019

Čechoslováci v GulaguČechoslováci v GulaguJaroslav Formánek

Viděl jsem třídílný dokument. Je úžasné, jak dokázali autoři posbírat tolik dokumentů, fotografií a filmů. Ale jak už to bývá, kniha je daleko podrobnější a asi i více drsnější, sugestivnější, morbidnější? Nevím to správné slovo. Ty neuvěřitelné řádky si totiž občas musí člověk přečíst zas a znovu, protože tomu prostě nechce a nemůže uvěřit. Knihu jsem četl po malých kouscích cca 3měsíce. Najednou je to moc velká nálož. Teď si jdu přečíst Rambo, abych si od toho násilí trochu odpočinul. Rambo totiž není tak drsný a od komunistů a bolševiků by se mohl hodně učit.

17.05.2019

Kniha smíchu a zapomněníKniha smíchu a zapomněníMilan Kundera

No tak Kunderofil ze mě asi nebude. Někomu vadí Hrabal, někdo nemá rád poezii, někdo se nudí u historie a jiný zase nechápe Kafku. Já se u Kundery nudím. Jako Žert ještě dobrý, ale že bych se z toho posadil na zadek, to úplně ne. Vadí mi styl psaní, působí na mě příliš roztěkaně a rozhodně v četbě Kundery nenacházím to potěšení, kvůli kterému knihy čtu. Jsem z toho vždycky děsně utahanej. Tím nechci knihu zatracovat ani pana Kunderu nějak hanit, jen to prostě není můj ,,kapoftý”.

14.05.2019

Pod krvavými nebesyPod krvavými nebesyMark T. Sullivan

Je to asi poprvé, kdy jsem z knihy z edice Světový bezceler opravdu nadšený. A poslední kapitola s názvem Dozvuky pak celému příběhu dá teprve ten správný rozměr. Krásný příběh, Krásná kniha!

09.05.2019

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Nějak mi celou dobu vadilo, že autor od prvních stránek neustále upozorňuje na to, co se stane strašnýho, že měl hlavní protagonista všeho nechat a věnovat se nečemu jinému. Tak prvních 100 stránek ještě dobrý. Čtivost se nedá upřít, ale dalších 100 stránek jsem se už dostal do stavu jakési skepse a nedůvěry v ten strašný konec. Pak přišla trochu divnonuda a posledních 50 stránek už jsem se tomu jen smál. A pořád připomínání toho strašného konce. Místy jsem si začínal představovat, že na konci všichni objeví obří kindervajíčko a z toho jim hrábne, nebo tak něco. Trochu mi to celé připomínalo nedotažené slohové práce z češtiny před maturitou. Takové bez šťávy. Jak se mi líbila Tma, tak se mi nelíbí Trhlina.

16.04.2019

Divné počasíDivné počasíJ. Hill (pseudonym)

Nemám rád povídky. Vyjímkou jsou Ray Bradbury, S.King a Joe Hill. Někdo tu namítá, že povídky jsou bez konce, nebo jsou nedotažené. Možná jo, možná ne, záleží na vkusu a úhlu pohledu každého z nás. jisté je, že pokud berete jako cíl samotnou cestu, tak vám na nějakém konci zas až tak nezáleží. A že třeba u povídek "Nabito" nebo "Déšť" je to jízda.

25.03.2019

LazarLazarLars Kepler

Místy možná trochu překombinované, občas dost těžko uvěřitelné, ale mě se to prostě líbilo. ..... Blbý je, že můj soused je taky Bobr a je to hroznej Vůl. Snad si s ním Joona Linna (čtu to jako Línej jůna) v příštím díle poradí a zbaví mě ho.

15.03.2019

OstrovOstrovSigríður Hagalín Björnsdóttir

Vždycky jsem se chtěl podívat na Island. Po přečtení téhle knihy mě to přešlo. Ale jenom na chvilku. Uvědomil jsem si totiž, že tak, jak to popisuje autorka se strašně složitým jménem, by se chovali asi lidé na celém světě. Uměle vyvolávaný strach v lidech funguje všude. Bohužel i unás, jak je vidět v posledních několika letech.

23.02.2019

Hustej nářezHustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Trochu zklamání. Vždycky jsem byl přesvědčenej o tom, že česnek opravdu upíry zahání. Tak prej ne. Co si mám teda na noc věšet do okna? A utrácet za stříbrný kulky už taky nebudu. :-(

Sedmimílové botySedmimílové botyRichard Halliburton

Když jsem tuhle krásnou knihu, poprvé vydanou před 84lety, dočetl, tak mě tak napadlo, kolik knih z těch všech mnoha dnešních "bestsellerů", budou lidé číst za dalších 84let. Nebo alespoň za 50?

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Úplně ze všeho nejhorší je, když takovouhle knihu čtete do půldruhý ráno, pak vstáváte v půl šestý a i u tý snídaně čtete až vám vystydne ten pitomej čaj, protože chcete vědět, jak to dopadne a pak už fakt musíte jít do práce s vědomím, že přijdete pozdě a že s k tý knížce vrátíte zas až večer a přitom vám zbývá pitomejch 30stránek do konce.

19.02.2019

ArgoArgoMatt Baglio

Není to klasická beletrie. Je to opravdu spíše reportáž. K tomu, abychom po čtyřiceti letech pochopili tehdejší atmosféru v rozbouřeném Íránu, je prvních několik kapitol věnováno historii a mezinárodním vztahům v té době. Pro čtenáře neznalého a zvyklého napínavým špionážním románům, to může leckdy působit i trochu nudně. Určitě to není kniha pro každého. Myslím si však, že autor, který nedávno bohužel zemřel, získal všechna ocenění plným právem.
Zajímalo by mne, jestli by například Radous přepsal svůj komentář, kdyby na té kanadské ambasádě tehdy strávil alespoň tři dny s vědomím, že pokud bude prozrazen, hrozí mu možná jen mučení, kdy se začíná vytrháváním nehtů. Nebo rovnou poprava. ....Z tepla domova jsa schován za klávesnicí je každý hrdina, ale je dost dobře možné, že kdyby tehdy jel do Teheránu místo pana Mendéze, tak by se po pár minutách možná i posral strachy.

07.02.2019

Odd a mraziví obřiOdd a mraziví obřiNeil Gaiman

Krásný příběh, Krásné ilustrace.

02.02.2019

Harry Potter a princ dvojí krveHarry Potter a princ dvojí krveJ. K. Rowling (pseudonym)

V Bradavicích vás naučí čarovat. A nemusíte tam ani být. Stačí číst tyhle kouzelné knihy. Jak jinak si mám vysvětlit, že kouzlo, které jsem použil, skutečně zafungovalo. Ano. Knihu jsem si nedopatřením polil. Naštěstí jenom čirou vodou. „Dehydratum!“ vykřikl jsem. A kniha opravdu za dva dny vyschla. Že to trvalo tak dlouho, přičítám tomu, že jsem kouzlil bez použití hůlky.

14.01.2019

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

,,Takže, zpívat pánové. Já začnu, vy budete opakovat. A hezky nahlas. A střílet a zabíjet. A kdo mi ještě umře, to je debil a nachčiju mu na hrob, jasný?"
.........a všechno ostatní už řekla Alef, takže není třeba cokoliv dodávat.

02.01.2019

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Ještě lepší Brak, než 1.díl. Už se těším na pokračování.

26.12.2018

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Prostě super Brak.

16.12.2018

DetektivDetektivArthur Hailey

Opět musím poděkovat Čtenářské výzvě. Tuhle knihu mám doma už 20let a pořád jsem se nějak nemohl odhodlat. Ani nevím proč. Knihy Arthura Haileyho patří k mým oblíbeným a teď už i tahle. Naposledy nezklamal.

09.12.2018

NepřítelNepřítelLee Child

Ač jsem velký fanda Jacka Reachera, tak tady jsem trochu zklamaný. Na můj vkus je děj příliš rozbitý zbytečnými popisy. Například zdlouhavá scéna s hledáním kelímku od jogurtu na mě působila spíš komicky.

19.11.2018

Nebeští jezdciNebeští jezdciF. Jánský (pseudonym)

Strašně mi vadil styl psaní. Ani na konci knihy jsem si na to nedokázal zvyknout.

09.11.2018

Ve znamení Kon-TikiVe znamení Kon-TikiThor Heyerdahl

Thor Heyerdahl – Ve znamení Kon-Tiki. Od malička je to pro mě jen nesmyslný shluk písmen, který byl napsaný na hřbetu jedné z knih v knihovně u mojí babičky. Kolikrát jsem ten shluk písmen četl a kolikrát jsem měl tuto knihu v ruce. Nikdy by mě nenapadlo si ji přečíst. Po mnoha letech jsem jí znovu objevil v bedně od banánů v městské knihovně. Zdarma k rozebrání. Sáhnul jsem po ní jenom proto, že mi byla z dětství povědomá, ale zanedlouho přišla čtenářská výzva a téma „kniha s tematikou moře.“. Již několik knih mě oslovilo díky tomuto počinu a jsem za to nesmírně rád, avšak zatím největší překvapení mi přinesl právě tento cestopis. Děkuji čtenářské výzvě a děkuji Thoru Heyerdahlovi!

03.11.2018

Predátor - VpádPredátor - VpádTim Lebbon

....ale posledních cca100stran je super. Večer jdu do dalšího dílu.

25.09.2018