Toulavý autobus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skupina velkoměstských turistů vystoupí z autokaru Na křižovatce rebelantů. Zdánlivě zde řidič zastavil jen aby jim pomohl načerpat duševní síly, a zatím se tu v celé nahotě projeví zmrzačené, plytké charaktery pasažérů, ať už to je číšnice Norma, bezduchý Pitchard a jeho frigidní žena, mladá dívka Mildred či agent Juana Chicoy, jinak majitel hostince a řidič místního autobusu. Zdá se, že jeho rebelantství je vzdorem člověka, který už nemá kam uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3227/toulavy-autobus-7g0-3227.jpg 4.2413
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Alpress
Orig. název

The Wayward Bus, 1947

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (71)

Kniha Toulavý autobus

Přidat komentář
Cady
31. října

Nějak jsem nepochopila smysl této knihy. Vše je nádherně a detailně popsáno, ale příběh se táhne neskutečně hlemyždím tempem... Nebo jen pomalu čtu xd (dočteno do 4. Kapitoly)

lerozka
23. května

Skvělá kniha


JarekPrchal
14. května

Zlatá knížka, pozvedne náladu, odstraní chmurné myšlenky a čtenář se i poučí.

esma
14. května

Mám Steinbecka ráda a obdivuji jeho pozorovací talent. I zde, v této knize, nastíní skupinu různorodých lidiček a lidí, pak odkrývá jejich vnější slupky, do kterých se umí každý člověk jako chameleon balit a nakonec je vžene do konfrontace. Stačí menší krizová situace a vidíme jejich nahotu a ...hromadu slupek. Své postavy ale nezatracuje, dává každé z nich šanci na změnu. Steinbeck tu žádanou změnu podbarvuje slovem pokora : nápis nad jeskyní, kde autobus ustrnul, nebyl pouze nápis fanatického kněze, ale chtěl člověka nasměrovat k návratu k základním atributům lidství.

Endy17
16. února

John Steinbeck je mistrný vypravěč a jeho knihy neztrácí nic ze své aktuálnosti ani po mnoha desetiletích.

MaggieR
02. února

Dokonalé Stainbeck-ové umenie opisu. Ja som tam stými ľuďmi sedela, videla som na ich tvárach každý detail, každý výraz a každý pocit. Cítila som dážď, slnečné lúče. Cítila som ich dych. Žiadne iné knihy ma nedostanú na dejisko úplne. Moja 4. jeho kniha a chcem viac.... Milujem ho.

druzickaster
03.12.2019

Vynikající plejáda bezvýznamných lidí a jejich osudů a smýšlení a chování i při krásné vyhrocené situaci. Obdivuju um napsat dílo téměř bez děje a přitom stejně člověk čte a čte až se pročte k závěru knihy, úmyslně nepíšu ke konci, protože děj v této knize žádný konec nemá, je to jako by čtenář na malou chvilku nakoukl za oponu, a co se děje dál se potom už nedozví a může se jen dohadovat. Za sebe můžu říct, že mě kniha bavila velmi a vřele doporučuji.

Dolina
25.11.2019

Pomalý výlet do hlav skupiny lidí. Z některé psychoanalýzy až mrazilo.

1

Doporučujeme

Geniální přítelkyně
Geniální přítelkyně
Poslední Dračí oko
Poslední Dračí oko
Dlouhé ticho
Dlouhé ticho
Kočičí host
Kočičí host