Toulavý autobus

Skupina velkoměstských turistů vystoupí z autokaru Na křižovatce rebelantů. Zdánlivě zde řidič zastavil jen aby jim pomohl načerpat duševní síly, a zatím se tu v celé nahotě projeví zmrzačené, plytké charaktery pasažérů, ať už to je číšnice Norma, bezduchý Pitchard a jeho frigidní žena, mladá dívka Mildred či agent Juana Chicoy, jinak majitel hostince a řidič místního autobusu. Zdá se, že jeho rebelantství je vzdorem člověka, který už nemá kam uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3227/toulavy-autobus-7g0-3227.jpg 4.2413
Vydáno, Alpress

The Wayward Bus, 1947

Kniha Toulavý autobus

Cady

Nějak jsem nepochopila smysl této knihy. Vše je nádherně a detailně popsáno, ale příběh se táhne neskutečně hlemyždím tempem... Nebo jen pomalu čtu xd (dočteno do 4. Kapitoly)

lerozka

Skvělá kniha

JarekPrchal

Zlatá knížka, pozvedne náladu, odstraní chmurné myšlenky a čtenář se i poučí.

esma

Mám Steinbecka ráda a obdivuji jeho pozorovací talent. I zde, v této knize, nastíní skupinu různorodých lidiček a lidí, pak odkrývá jejich vnější slupky, do kterých se umí každý člověk jako chameleon balit a nakonec je vžene do konfrontace. Stačí menší krizová situace a vidíme jejich nahotu a ...hromadu slupek. Své postavy ale nezatracuje, dává každé z nich šanci na změnu. Steinbeck tu žádanou změnu podbarvuje slovem pokora : nápis nad jeskyní, kde autobus ustrnul, nebyl pouze nápis fanatického kněze, ale chtěl člověka nasměrovat k návratu k základním atributům lidství.

Endy17

John Steinbeck je mistrný vypravěč a jeho knihy neztrácí nic ze své aktuálnosti ani po mnoha desetiletích.

MaggieR

Dokonalé Stainbeck-ové umenie opisu. Ja som tam stými ľuďmi sedela, videla som na ich tvárach každý detail, každý výraz a každý pocit. Cítila som dážď, slnečné lúče. Cítila som ich dych. Žiadne iné knihy ma nedostanú na dejisko úplne. Moja 4. jeho kniha a chcem viac.... Milujem ho.

druzickaster
03.12.2019

Vynikající plejáda bezvýznamných lidí a jejich osudů a smýšlení a chování i při krásné vyhrocené situaci. Obdivuju um napsat dílo téměř bez děje a přitom stejně člověk čte a čte až se pročte k závěru knihy, úmyslně nepíšu ke konci, protože děj v této knize žádný konec nemá, je to jako by čtenář na malou chvilku nakoukl za oponu, a co se děje dál se potom už nedozví a může se jen dohadovat. Za sebe můžu říct, že mě kniha bavila velmi a vřele doporučuji.

Dolina
25.11.2019

Pomalý výlet do hlav skupiny lidí. Z některé psychoanalýzy až mrazilo.

Geniální přítelkyně
Geniální přítelkyně