rarášek rarášek komentáře u knih

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Kniha se mi líbila. Jak se nenávist může změnit v polibek, polibek v přátele s výhodami a to se dokázalo proměnit v opravdový vztah. Líbilo se mi, jak to na konec dopadlo s Wesleym a Biancou. Knížka má pěknou obálku. A ani jsem nevěděla, že existuje i film. Příběh dobrý, vtipný. :)

03.01.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka se mi líbila. Levi, Raegan a Cath se mi líbili od začátku do konce. Wren mě ze začátku štvala, ale ke konci už se mi taky zalíbila. Jediný člověk, ve kterém jsem se zklamala, byl Nick. To byl takový parchant! Kniha mi osvětlila svět fanfikce. Cath měla talent a vnukla mi nápad založit si taky blog, na který bych přidávala svoje povídky a kresby. Obálka je rozhodně dobrá a líbilo se mi, že každá kapitola byla zakončena buď úryvkem z knih Simona Snowa, nebo úryvkem z fanfikcí na Cathině blogu. Příběh skončil happyednem, tak jak to má být. :)

29.12.2015 5 z 5

Jako blesk Jako blesk Lauren St John

Tuhle trilogii miluju a tohle byl skvělý závěr. Pouto Storma s Casey bylo po celou dobu pevné a zažili mnoho těžkostí. Moc jsem měla ráda Angeliku, ale v tomhle díle jsem byla ohledně ní smutná. Celá trilogie měla krásné obálky, z kterých jsem měla ještě větší radost ze čtení. Peter byl velice milý přítel a detektiv McLeod byl rozhodně příjemný společník. Ten konec rozhodně tuhle trilogii skvěle zakončil a jsem spokojená. Co všechno se stalo od prvního dílu, kde obyčejná dívka Casey se svým otcem zachránili koně Stroma od hrozného osudu za jeden jediný dolar. :)

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Moc se mi to líbilo. Příběh o tom, že naděje stále je a že přátelství je věčné. Oscar a Meg se mi rozhodně líbili a Pamela byla hnusná manipulativní mrcha. Konec dopadl velice dobře. A taky, šikana je zlá a sebevražda není řešení. :)
PS.: Rozhodně bych chtěla ochutnat jeden z Oscarových koláčů. :D

Těžké časy pro Julii Těžké časy pro Julii Margot Berger

Tenhle příběh byl o to děsivější, že byl podle skutečné události. Rozhodně mě naučil hodně o tom, co je to STALKING. Jsem ráda, že to nakonec šťastně dopadlo a Julie s Lombardem to přežili ve zdraví. :)

Poslední šance pro Janu Poslední šance pro Janu Margot Berger

Příběh podle skutečné události. Rozhodně to stálo za to. Nejdřív se mi chtělo Janu přerazit, jak byla protivná a nevděčná, ale později, když se začala starat o Fenju, tak mi byla milejší a bylo mi jí taky líto, když jí všichni křivdili. Líbil se mi konec, kde přišla za Fenjou, aby se přesvědčila, že je v pořádku a zůstala by tam navždy. :)

Téměř dokonalé štěstí Téměř dokonalé štěstí Maryse Dubuc

Strašně moc dobrý díl. Miluji Pupíky! Po tom konci, kvůli kterému se mi chtělo až brečet doufám, že autoři sakra rychle udělají další díl, protože já chci vědět, jak to bude pokračovat. :)

27.12.2015 5 z 5

Malý král Malý král Chris Platt

Tahle kniha se mi moc líbila. A když je to podle skutečného příběhu, tak je to o to zajímavější. Líbila se mi obětavost a víra v naději, kterou vynaložila Katie na záchranu a vytrénování Willow Kinga. Nikdo jí nevěřil (možná kromě Jasona), ale ona se nevzdala a to je to nejlepší. Závěr byl velice napínavý a konečná výhra Kinga mě potěšila. Moc se mi to líbilo. :)

22.12.2015 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala, až jsem si ji nakonec před nedávnem přečetla. Bylo to velice zajímavé a taky hodně k zamyšlení, především ten konec. Žít ve světě, kde jenom jediný člověk na sebe přebírá všechny emoce a historii lidstva a kde žijí podle určitého řádu a ne podle toho, co sami chtějí. Zvlášť ta absence emocí byla hrůzyplná. A taky je děsivý, co prováděli se starými lidmi a slabými dětmi (když se vezme ta absence emocí, tak je to jasný). Všichni píšou, že nesnáší otevřené konce a já nejsem výjimkou. Ale tento konec byl takto zamýšlený hlavně proto, aby se nad ním člověk zamyslel a dokázal si představit, co se podle něho s Jonasem a dítětem stalo.
Když jsem zjistila, že je to zfilmovaný, nemohla jsem se dočkat. Nakonec jsem se na to po dlouhý době koukla a byla to hrůza. Pitomý filmaři prostě vzali knihu a předělaly si ji podle sebe. Po celý ten film jsem byla napnutá jako struna a když ten film skončil, děkovala jsem bohu, že už je konec a zapřísahala jsem se, že se na ten film už nikdy nekouknu.
Knihu rozhodně hodnotím na jedničku a je 100x lepší než film. :)

21.12.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tahle kniha se mi velmi, ale velmi, líbila. Postupné sbližování Eleanor s Parkem, od sezení v autobuse a čtení komiksů až po návštěvu doma. Oba žijí jinak, Eleanor žije v chudých poměrech a Park zase v celkem bohaté rodině. Když se ale do sebe nakonec do sebe postupně zamilovávají, tohle vše jde stranou. Byly tam chvíle vtipné, trapné i smutné. Ke konci se mi líbí, co Park pro Eleanor udělal. Ale ten konec. Co to bylo? Čekala bych ledacos, ale tohle ne. Budu předpokládat, že autorku prostě jen tak napadlo, že si konec prostě máme domyslet. :D Jinak úžasná knížka, líbilo se mi sledovat děj jak z pohledu Parka, tak Eleanor. Co bych dál dodala? Toť vše. :)

15.12.2015 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Od téhle knížky jsem se nemohla odtrhnout. Pohltila mě. Děj se hlavně točí kolem počítačové hry ZD (Země dobyvatelů) a Audrey a její sociální fóbie. Máme tu 5-člennou rodinu. Připadalo mi, že nestranný táta a zábavný Felix byli trochu odsunuti do pozadí a děj se točil kolem naší trojice. Tak jako první máma. Vynervovaná, závislá na Daily Maily, často mě štvala (hlavně s tím počítačem a počítačovýma hrama), ale měla i světlé stránky. Druhý, starší bratr Frank. Skvělý hráč ZD, velice milý, vtipný, někdy i otravný a opora pro svou sestru. Naštvaný na mámu za incident s počítačem. A nakonec Audrey. Pomalu se dostává ze své sociální fóbie a k tomu jí dopomůže Linus (hráč ZD, Frankův kamarád) a hodně se sblíží. Díky němu začne používat mobil, setká se po dlouhé době s kamarádkou atd. To co jí provedli muselo být hnusné. Šikana je odporná. Audrey natáčí na přání terapeutky film, který také napomůže uzdravení. S koncem jsem byla spokojená. Hrozně se mi líbily ty části s natáčením dokumentu. Dobrá kniha, doporučuji. :)

15.12.2015 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Rozhodně tam ta atmosféra Vánoc je. Tady jsou moje nejoblíbenější povídky:
Vítejte ve Vánocích, CA - o Maríe, která chce odejít z města, aby neskončila jako matka a Benovi, jehož jídla jsou božská, dokážou lidi rozveselit a povznést na duchu.

O půlnoci - o Mags a Noelovi, kteří se každý rok pokouší dát si novoroční pusu, ale pokaždé jim to někdo pokazil.

Dáma a liška - o Fennym, který je z rodu Honeywellů a obyčejně dívce Mirandě, která se do něho zamiluje a vysvobodí ho ze spárů zlé Dámy.

Najdeš mě podle Polárky - o Natalii, kterou jako odloženou našel Santa a adoptoval ji, žije s ním na pólu spolu s elfy a elfovi Flynnovi, který je její jediný kamarád, který jí věří.

To je Yulský zázrak, Charlie Browne - o Severovi a Marigoldě a o tom, že nákup vánočního stromku a pomoc při úklidu bytu dokáže způsobit, aby se dva lidi sblížili a navzájem zamilovali.

Krampuslauf - když se pověsti a pouhá přání stanou skutečností.

Betlémská hvězda - co vše se nestane, když si s dívkou jménem Huldo, schválně vyměníte letenku a místo do NY se rozhodnete letět na Island.

Dívka, která probudila snílka - o dívce Neve, jedné ze strádajících sirotků na Pírkovém ostrově a anděli Snílkovi, kterého probudilo její přání, zamiluje se do ní, splní její touhy a nakonec ji pozvedne.

To jsou všechny moje oblíbené povídky a docela jsem si je užila. Docela mě to naladilo na vánoční náladu. :D

12.12.2015 4 z 5

Zápisky z bunkru Zápisky z bunkru Kevin Brooks

Kniha a její téma byly zajímavý. Uvězněni v bunkru. Šest naprosto rozdílných lidí. Nemožnost útěku. Mladý bezdomovec Linus, který neměl rád svůj život s otcem, nevinná holčička Jenny, realitní prodejkyně Anja, která se zajímá jen sama pro sebe, makléř Bird, který je nepříjemný a sobecký, feťák Fred, který je nepředvídatelný, ale i dobrý společník a nakonec filozof Russell, kterého Linus obdivuje a sám už stejně umírá. Všichni mají nakonec něco společného. Jsou vězněni mužem, který je ovládá a mučí podle libosti.

SPOILER!!!!
Tři z nich nakonec umřou, to jsem čekala, ale že nakonec krutou a pomalou smrtí umřou i ty ostatní tři, to mě naštvalo, ale taky jsem to očekávala. Smutný konec, který se najde jen málokde.

Jinak dobrá kniha. Časem jsem se občas nudila, ale jinak to nebyl špatný příběh. :)

10.12.2015 4 z 5

Kocourova tajná mise Kocourova tajná mise Frauke Scheunemann

Tahle knížka se mi líbila. Téma výměny těl mám ráda. Kira si uvědomila, že není důležité být oblíbená, dostat se mezi ty pipiny jako Leonie a Emily a že nejdůležitější je mít dva opravdové přátelé jako Pauli a Tom. Winston si zase uvědomil, že do té doby vedl nudný život a že dvounožci jako Kira nemají lehký život. Tato událost je sblížila a tak na konci uzavřeli přátelství. Rozhodně moc dobrý. :)

06.12.2015 5 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Další díl, kdy Abeke, Mej-lin, Conor a Roland zachraňují zemi před Požíračem. Mej-lin se sbližuje se svou pandou a všichni přátelé drží pevně při sobě. Moc ráda si přečtu další díl. :)

03.12.2015 5 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Úžasný komiks od úžasné autorky, od které jsem už četla komiks Drama. Moc se těším na další komiksy od ní. :)

29.11.2015 5 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Ta kniha byla neuvěřitelná. Uvolněná, přátelská a vtipná atmosféra. Překrásný příběh vsazený do překrásného prostředí Říma. Co všechno se stane, když dostanete 100 přání, když to sté bude vaše vlastní? A budete vůbec chtít, aby to všechno skončilo? Taky bych si přála dostat 100 přání, už jen pro tu srandu. :)

29.11.2015 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Miluju Narnii a Aslana!!! Tahle kniha se mi nelíbila jen v pár věcech : nahňácaná slova a řádky na sobě a vynechané ilustrace. Není nad samostatné díly. :) Moje nejoblíbenější díly jsou Čarodějův synovec, Kůň a jeho chlapec, Plavba Jitřního poutníka a Poslední bitva. Víc bych k tomu snad ani nemohla už napsat. Sláva Narnii ! Sláva Aslanovi ! :)

22.11.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Pěkný závěr. Fandila jsem strašně HP a jeho sestře Rebecce. Na konci jsem se strašně lekla, že to takhle opravdu skončí, ale nakonec se ukázalo, že je to naopak a že to nakonec dobře dopadlo. :)

18.11.2015 4 z 5

Doupě Doupě Lisa Jane Smith

Druhý díl byl neméně zajímavý, ale Hra se objevila až někde v polovině knihy a čekání se mi moc nelíbilo. Mám ráda Toma pro jeho touhu po ochraně Jenny a také Juliana pro jeho nebezpečnost. Prostě dobrý. :)

16.11.2015 3 z 5