Zápisky z bunkru

Když se Pán much Williama Goldinga zabydlí v Pokoji Emmy Donoghue, vzniknou Zápisky z bunkru Kevina Brookse, kniha vyznamenaná The CILIP Carnegie Medal za rok 2014, nejvýznamnější britskou cenou pro knihu určenou dětem a mládeži. Šest nešťastníků živoří v podzemním bunkru uvězněno bezejmenným únoscem, jehož identita je stejně mlhavá jako jeho motiv. První se tu ocitne šestnáctiletý Linus, po něm následují devítiletá Jenny a čtyři dospělí. Neznají se, nic je nespojuje. Vystaveni zvůli neznámého trýznitele snaží se společnými silami najít způsob, jak v téhle nelítostné situaci vydržet nucené soužití a hlavně přežít. Když je však únosce začne štvát proti sobě navzájem a nabídne jim, že propustí jednoho z nich za cenu života jiného z vězňů, situace eskaluje. Hra tajemného zločince na Boha začíná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267275/big_zapisky-z-bunkru-267275.jpg 443
Dobrodružné, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

The Bunker Diary, 2013

Kniha Zápisky z bunkru

PHochmannova
21.02.2020

Knihu jsem zhltla jedním dechem a tu snůšku za sebou jdoucích, smysl nedávajících slov jsem přelouskala taky :D Nepřínosné, ale neublížilo to.
Mrzí mě ten konec, i když jsem na jednu stranu ráda, že to nekončilo jako každá jiná kniha. Ale to je čistě můj problém.

Osice
15.09.2019

Po dočtení jsem byla rozpačitá z toho, jak kniha skončila. Ale s odstupem času se mi způsob, kterým autor knihu zakončil, zamlouvá víc a víc. Škoda, že není přeloženo víc jeho knih. No nic, asi budu muset zase objednat v originále, i když už knížky nemáme skoro kam dávat:-D

buccaneerka
27.06.2017

Pro mě zvláštní, nikdy jsem nic podobného nečetla. Místy byla napínavá, že nutila hltat text dále, místy byla dost nudná. Vnitřní monology byly zbytečné, protože nijak nebyly důležité pro děj knihy. Zajímalo by mě taky, zda někdo četl celý ten výčet za sebou nesmyslně jdoucích slov, já jsem to teda přeskočila.

ondras666
30.05.2017

Ze začátku kniha dobrá. Postupem času mi děj přišel poněkud opakující se a o ničem. Vadilo mi chvílemi vzpomínání na rodiče od Linuse, obzvlášť ta pasáž, kde jmenuje všechna ta zvířata.
No a závěr byl už jen dovršení zkázy knihy.

Hvězdinka
06.03.2017

Kniha urcena pro mladez, ale klidne je vhodna i pro dospeleho, mozna je i vhodnejsi pro dospeleho. Pribeh je ctivy, ponury, pesimisticky, ... A zaver? Ten je primo kruty, sokujici. Jeste pul roku po precteni vzpominam na posledni vety knihy, brrr...

Já_
08.01.2017

Po dočtení jsem měla na knihu hodně negativní názor a to kvůli emocím, které ve mně vyvolala. A kvůli tomu konci. Po celou dobu jsem tajně doufala, že to dopadne dobře.
Teď po delší době to vlastně nebyla vůbec špatná kniha. Naopak. Evokovala ve mně určité emoce a tak se podle mě dobrá kniha pozná. Ta která nenechá člověka lhostejným. Každopádně to byl hodně drsný příběh, který bych si asi znovu číst nechtěla.

vargee
22.08.2016

Na Zápisky z bunkru jsem se těšila, ale bohužel nějak nenaplnila mé očekávání.Celkově nebyla kniha tak zlá, pocity a prostředí nebyly špatné, ale prostě mě to nějak nezaujalo. Celkové hodnocení je takové neutrální. Kniha nebyla strašná ale nebyl to ani žádný boom.

mgeisselreiter
09.07.2016

Knihu jsem přečetl prakticky na jeden zátah za odpoledne. Čte se jedním dechem (sice asi po 70 stranách bylo trochu zvolnění, ale pak se to zase rychle rozjelo). Závěr je téměř strhující a jsem rád, že ho autor zakončil takto a ne jinak (ono jinak by to totiž nebylo to pravé). Je to opravdu reálné a realistické, možná dokonce víc pro dospělé než pro mládež, pro kterou je román určen (půjčil jsem si knihu od syna). 95%, 9.7.2016.