100 přání

100 přání https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230640/mid_100-prani-230640.jpg 4 146 47

Je nedělení odpoledne a skoro třináctiletá Aurora Bílá právě vešla do knihkupectví, jehož prodavačka umí… létat! A nejen to, taky čarovat! Aurora díky ní zjistí, že pod jejím milovaným městem Římem se nachází vedení světa kouzel, a aby o něm nikomu neřekla, dostane od jeho královny velkolepý dar: 100 přání! Devadesát devět z nich však musí splnit ostatním a jen to poslední může být její. Aurořin život, předtím poklidný a plný knížek, se obrátí vzhůru nohama a nic už není jako dřív. Kvůli bláznivým přáním kamarádů a zákeřným přáním mladšího bratra se dostává z jednoho průšvihu do druhého, čeká ji domácí vězení i karbanátková bitva ve školní jídelně, ale také magický výlet do Paříže, spousta legrace a možná i první láska… Co si asi bude Aurora v závěru tohoto kouzelného dobrodružství přát? Bude dál jenom přihlížet snům ostatních, nebo se stane hrdinkou toho svého? Co všechno se může stát, když se jen tak procházíte po Římě a zajdete do nenápadného knihkupectví, kde najdete prodavačku, která umí… létat!... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Jota

100 incanti , 2013

Natti._
Natti._
23.02.2024 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Je to taková oddechovka, a to jsem přesně potřebovala, protože už mě nudily ty náročné příběhy v knížkách. Mile mě to potěšilo, na to, že autorka to psala ve 13letech, klobouk dolů! Velmi barvitě napsáno, nápad skvělý, krátké kapitoly mi velmi zrychlilo čtení, ale někdy to bylo pro mě moc naivní.

Nathally
Nathally
06.11.2023 4 z 5

Nápad na příběh nebyl vůbec špatný, akorát některé zápletky mi připadaly nesmyslné a to stejné s dialogy, které se v knize objevují. Ale jelikož autorka psala knihu ve 13 letech, tak dobrý, i snaha se cení :)

lejera
lejera
13.08.2023 4 z 5

Příjemná oddychovka pro náctileté dívky. Příběh je tak trochu "praštěný", ale je i výjimečný. Je o přátelství, životních hodnotách a lásce ke knihám. Příběh obsahuje spoustu až absurdních situací, ale děj to správně okořenilo. I s ohledem na věk autorky hodnotím 4*

simca9342
simca9342
25.02.2023 5 z 5

Knihu jsem četla před několika lety. Super neobyčejný příběh s tématem prázdnin, Řím a cestování časem s malou obyčejnou holkou. Sama ve třinácti letech cestovat (ani formou kouzel) na to bych asi neměla odvahu :)
Krásy Itálie pohledem třináctiletýma očima.

broskev28
broskev28
20.02.2023 5 z 5

Podobně jako například JanaDor, i já jsem okouzlena a smekám!
Soudím, že ani poté, co jsem přečetla spousty knih a mám zkušenosti s jazykem a slohem, bych takový příběh napsat nedokázala. Předpokládám, že mladinké autorce někdo aspoň trochu radil a pomáhal, minimálně redaktor nakladatelství, ale i tak je zřejmé, že E.B. měla výborný nápad a dokázala ho velmi sympaticky přetavit ve čtivou knihu pro mladé dívky. Město Řím - a chvíli také Paříž - jí v tom vydatně pomáhá, Alejandro je dokonalý protějšek a mě osobně moc překvapila kamarádka Zuza, paráda!
Takže já určitě našim mladším čtenářkám doporučím - po Emily Vichrné, Hvězdném prachu a Čarokrásném knihkupectví postoupí dále, do světa sice reálného, ale pořád ještě kouzelného . . .
"Nemiluj to, co je dokonalé, ale zdokonal to, co miluješ."

Qetuo
Qetuo
31.08.2021 3 z 5

Svižný, milý, nicméně trochu nepravděpodobný a naivní příběh. Taková oddechovka.

Knihomedvěd
Knihomedvěd
05.05.2021

Tuto knihu jsem četla už podruhé, takže se mi občas něco z příběhu vybavilo, ale i tak mě kniha dokázala zaujmout. Hlavní hrdinka byla moc sympatická a děj byl také pěkný. Jediné, co mi vadilo, bylo, že většina jmen byla přeložená do češtiny. Jinak atmosféra Říma byla krásná a cítila jsem se, jako bych se městem procházela s Aurorou.

Dyna08
Dyna08
27.04.2021 5 z 5

Četla se rychle, je to taková oddechovka.

jsemknihomolka
jsemknihomolka
23.03.2021 3 z 5

Oddechovka , četla se opravdu rychle .

AshleySimmer
AshleySimmer
12.09.2020 4 z 5

Skvělá knížka, rychle se to četlo, a na to, že ji napsala autorka v 13 letech, má opravdu talent :) ❤️

4485
4485
22.03.2020 5 z 5

Předtím než jsem přečetla tuhle knihu moc mě čtení nebavilo, byla jsem závislá na mobilu a hledala zábavu ve virtuálním světě a nevěděla jsem co s tím. Dostala jsem tuto knihu k Vánocům a hned jak jsem přečetla pár stránek poznala jsem smysl čtení, poznala jsem sebe samou z úplně jiného pohledu a uvědomila jsem si jak je čtení úžasné a těžko jsem se dokázala odtrhnout od tohoto kouzelného svazku stránek který mi změnil život a jednou věcí jsem si jistá: už se nikdy nechci vrátit k životu předtím, protože ten pocit jak si představím že jsem hlavní postavou knížky a prožívám to všechno je jedinečný, nenahraditelný a naprosto úžasný. Určitě knížku doporučuji.

1441
1441
20.03.2020 5 z 5

mě se kniha moc líbila a hledám podobnou

katerina7986
katerina7986
11.01.2020 4 z 5

Knížka mě hodně bavila. Přečtená za 2 dny. Rozhodně doporučuji přečíst. Skvělé zvraty v ději.

Bea210
Bea210
07.12.2019 5 z 5

Je to skvělá kniha, velmi doporučuji

Anežka537
Anežka537
14.02.2019 2 z 5

Mě to teda moc nebavilo. Bylo to moc jednoduché. Například když Auroře narostou rohy, tak si hned někdo přeje, aby zmizely...
Ale každopádně je to určené pro mladší čtenáře. Pro děti kolem deseti let to bude určitě hezké čtení :)

BetyN.
BetyN.
04.01.2019 3 z 5

100 přání je knížka, kterou bych doporučila mladším čtenářkám (kolem deseti let). Pro staršího čtenáře to může být příliš naivní. Já jsem si knížku užila a to hlavně kvůli skvělému nápadu a čtivosti, když nic extra to ve mně nezanechalo. Avšak pokud chcete milé a chytlavé čtení na pláž, tahle kníža je ideál.

chrastitko
chrastitko
17.07.2018 3 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka,ze začátku mě moc nebavila, ale řekla jsem si, že to zkusím.A udělala jsem dobře, protože později to začalo být super.Je to oddychovka, u které se nemusí přemýšlet (dokonalá na léto). Dokonce poznáte i památky a taky něco málo z historie ostatních měst a zemí. Itálie mě hodně láká, takže BYCH SI PŘÁLA NAVŠTÍVIT ITÁLII a možná i nějaký Alejandro by byl fajn :).

Natally356
Natally356
20.04.2018 4 z 5

Nápad na knihu byl dobrý, ale některé zápletky byly nesmyslné a to stejně i dialogy. Ale na to, že to psala ve 13 letech, tak dobrý. Snaha se cení, proto 4 hvězdičky.

Analady
Analady
02.01.2018 3 z 5

Tato kniha je určena pro děti a mládež. Já do této skupiny nepatřím, ale řekla jsem si, když jsou Vánoce, tak proč si nepřečíst něco "pohádkového". Kniha se četla sama, je napsaná takovým pěkným, svižným stylem. Když si ji přečtete bez jakéhokoliv očekávání, tak věřím, že si ji užijete. Stejně jako Aurora plnění přání. I když některá přání ji přinesla i krušné chvilky.

jolisek123
jolisek123
27.10.2017 5 z 5

Ze začátku mě moc knížka nebavila, ale na doporučení kamarádky jsem to nevzdala a nakonec jsem za to byla moc ráda. Na třináctiletou dívku, která tuto knížku napsala, je to nepředstavitelný výkon, opravdu klobouk dolů:-)

fantasy pro děti

Autorovy knížky