rarášek rarášek komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Toto drama jsem se rozhodla přečíst ze zajímavosti a rozhodně mě to nezklamalo. Drama poukazuje na to, že člověk si rozhodně nesmí hrát na Boha. Vzpoura robotů, zabití lidí a nový začátek dvou robotů, dost podobných lidem (nový Adam s Evou) :)

16.11.2015 5 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Docela zajímavé téma, které vás donutí zamyslet se. Může se to stát? Jednou určitě získá příroda nad člověkem a technologiemi převahu. Jednou se to určitě stane. Ale jednu hvězdu jsem ubrala kvůli příšerné obálce a hroznému překladu názvu. Jak proboha někdo může přeložit z originálu Zoo jako Smečku? Nad tímhle mi vždycky zůstává rozum stát. :) Když porovnám knihu se seriálem, tak musím poznamenat, že seriál je zábavný, akční a rozhodně rozšířenější za rámec příběhu knihy. Seriál miluju a jsem ráda, že v létě bude pokračovat. Jinak kniha je rozhodně dobrá a moje hodnocení se mi zdá správné. :)

16.11.2015 4 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Pokračování Archivu se mi líbilo. Mackanzie musí skloubit školu s Archivem, řeší vztah s Wesem a zároveň mizí lidi, které potkala. A zároveň návrat starého nepřítele. Rozhodně zbožňuju Rolanda, Wese a Cashe. Bylo mi hrozně líto Erica, protože jsem si ho během čtení oblíbila. Jinak se mi tenhle díl líbil. :)

16.11.2015 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Velmi zajímavý a napínavý příběh. Nejvíc mě zajímali ty části, které se zaměřovali na Jennifer. Bylo mi líto té policistky a Adrian byl tak odvážný, že zachránil Jennifer. :)

07.11.2015 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Velmi zajímavá kniha. Během sedmi dnů se dozvídáme nové a nové informace. Každý den začíná vždy stejně, ale průběh dne se vždy od každého dne liší. Nakonec Samantha pochopí a přinese tu největší oběť, aby to všechno skončilo. Moc se mi to líbilo a dalo mi to námět na přemýšlení, co bych dělala, kdyby zrovna ten den byl můj poslední. :)

04.11.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zajímavý příběh a zajímavý konec. Vyšinutá Amy a oběť Nick. Nemám nic, co bych k tomu ještě dodala :)

04.11.2015 4 z 5

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Miluju tuhle knihu!!!!! Mám moc ráda zvířata a tohle je se mi velmi líbilo. :)

02.11.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Theodora a Violet jsem měla ráda. Líbila se mi Putování, která podnikli nejdřív kvůli školnímu projektu, ale stane se z toho něco víc. Theodor se stále zabývá způsobem, jak zemřít a pokaždé, když o tom uvažoval, tak jsem si říkala : Proboha nedělej to! Violet se díky Theovi přenese přes smrt své sestry a konečně začne znovu žít. Theo se ale stále propadá a Violet o něho má strach. Nakonec se stane tragédie po které se musí znovu postavit na nohy. Rozhodne se dokončit Putování, které ji dovede až ke vzkazu. Ke konci jsem z toho byla smutná a brečela jsem. Je to vážně dobrá knížka. Rozhodně mě tato knížka zasáhla. Rozhodně je někdy dobré vyčnívat, být něčím výjímečný. Není na tom nic špatného, ať si říká kdo chce co chce. Odlišovat se od těch stovek, tisíců jiných lidí. :)

01.11.2015 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Další krásné pokračování kocoura Boba a jeho přítele Jamese. Hodně jsem se nasmála při jeho příhodách s Bobem. James je moc šťastný, že ho má :)

01.11.2015 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Další pěkná kniha od foglara :) Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo :)

26.10.2015 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Tuto knihu jsem si zamilovala. Od Erin Hunter jsem už četla Divoké kočky a je mi dost líto, že nepřeložili všechny díly a skončili u druhého. Ale u této řady Zákon smečky věřím, že ji přeloží celou. Už jsem přečetla i třetí díl a nemohu se dočkat pokračování. Je přílíš mnoho knih, u kterých se skončilo s překladem u druhého nebo třetího dílu a tak nechci, aby Zákon smečky skončil stejně, když už je tak daleko. Moc jsem si oblíbila Štístka, Mikyho a Martu. Miluji celou smečku a doufám, že vše dopadne dobře.

24.10.2015 5 z 5

Temnota padá Temnota padá Erin Hunter

Další skvělé pokračování Štístka a jeho přátel. Konečně měli knihu doplněnou o popis psů, jak vodítkových, tak divokých, bez toho jsem totiž občas nedokázala určit, jak ten pes vypadá. Doplnění postav o tři štěňata se mi líbilo. Na konci mi bylo Vrtila líto, Bručoun mě zklamal a potěšilo mě, že s Lízinkou to dobře dopadlo a zůstala se smečkou. Těším se na další pokračování :)

24.10.2015 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Poprvé jsem si přečetla příběh o šikaně. Příběh Jonathana je mrazivý a poukazuje na násilí ve školách, jak fyzické tak psychické. Sama jsem si zažila slovní šikanu na základce. Teď jsem naštěstí na střední škole ve třídě plné super lidí a cítím se dobře. Tenhle příběh by si mělo přečíst co nejvíc lidí. :)

24.10.2015 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Na jedné straně plotu chudá, ale šťastná rodina Garretových a na druhé bohatá, organizovaná rodina Reedových. Jednoho dne se setkají dvě děti těchto rodin - Jase a Samantha - a zamilují se. Samantha se v uvolněné a přátelské rodině Garretových začne cítit líp než s vlastní matkou, která Garrettovými opovrhuje. Jednoho dne ale nastane katastrofa, po které se bude muset Samantha rozhodnout pro Garrettovi nebo svou rodinu. Kniha se mi moc líbila. Díkybohu to skončilo nakonec dobře :)

23.10.2015 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

První díl se mi líbil a druhý díl byl o něco zajímavější než druhý :) Dozvěděla jsem zase plno zajímavých informací ohledně školy, Školníka, Agáty a Sofie a jsem zvědavá, jak dopadne poslední díl :)

18.10.2015 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Moc pěkný :) Dewey byl určitě velice vyjímečná kočka, která si dokázala utvořit spoustu přátel a každého potěšit. Konec byl velmi smutný :( Obálka je moc pěkná. Z Deweyho tam vyzařuje takový klid a inteligence. Moc se mi příběh o Deweyovi líbil :)

13.10.2015 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Příběh se mi moc líbil. Přátelství čtyř Lhářů - Johnyho, Mirren, Gata a Cadence. Konec mě velmi zasáhl a dlouho potom jsem ještě brečela :( Ale jinak je to velmi zajímavá kniha :)

07.10.2015 5 z 5

Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Problémová holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Moc pěkné pokračování čtyř kamarádek z internátní školy St. Judes. Byla jsem napjatá, když mezi sebou měli rozepři Amy a Niffy a když Amy přestávala jíst. Jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo a Amy, Niffy, Min a Gina jsou pořád nejlepší kamarádky :)

06.10.2015 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moc pěkný :) jenom byl moc smutný konec, ale to se podle názvu dalo čekat. :(

06.10.2015 5 z 5

Lev jménem Kristián Lev jménem Kristián Anthony Bourke

Moc se mi tento příběh líbil :) Dva přátelé si koupí lvíče, které se stane jejich nejlepším přítelem. Potom se ho za pomoci George Adamsona snaží navrátit zpátky do volné přírody :) Taky jsem se podívala na to video na youtube ze setkání z roku 1971 a strašně jsem se rozbrečela, jak to bylo dojemný. Prostě to bylo úžasný. :) A ty fotky bylo krásné doplnění příběhu.

01.10.2015 5 z 5