Ostrov Lhářů

od:

Ostrov Lhářů

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235671/ostrov-lharu-0z7-235671.jpg 3.9472
Originální název:

We Were Liars (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Přidat komentář
MOmoMO
22. února

*****Byla jsem z toho taková zmatená a pořád mi vrtalo hlavou co že se to děje. A konec? Ten mě velicev překvapil, nečekala jsem to. Autorka mě vtáhla do pocitů hlavní hrdinky a dohnala mě k slzám. *****

Veronicess
15. ledna

Ja neviem, mne to prišlo také nič moc. Dej ma nejak nezaujal, zápletku som uhádla dopredu a asi som čakala že to bude o niečom inom. Ale čítalo sa to dobre a bola to fajn kniha na vyplnenie času.

Evišťátko
29.12.2017

John Green napsal, že je to opravdu nezapomenutelný román. A já s ním plně souhlasím! Víc není třeba se rozepisovat. Je třeba si román přečíst.

Alena_S
26.12.2017

Pro všechny, kdo se nemohli nabažit Nocte... :)

i.snd
23.12.2017

Při čtení knihy jsem se dost nudila, nezajímavý příběh. Čekala jsem, v čem tkví to tajemství příběhu, o kterém se píše. Až skutečně na konci jsem byla překvapená, a ve čtení se znovu vrátila o pár stránek zpět. Finiš byl skutečně nečekaný. Až tady jsem ocenila styl psaní.

Abia
11.12.2017

Asi bych si neměla vybírat knížky v políčku "Podobné knihy", protože všechno, co jsem poslední dobou četla prostě nemá happy end. Úplně o něj nestojím, červenou knihovnu nečtu, ale teď vážně uvažuji o tom, že své čtení proložím něčím lehčím.

Ke knize: postupně se odkrývá, že peníze nejsou všechno, že Vám štěstí nezaručí a že to, co navenek vypadá hodné závisti, nakonec také skrývá své temné stránky. Hodně jsem se těšila, jak to dopadne, měla jsem různé představy, co se asi mohlo stát, ale to co mi autorka nakonec předložila jsem nečekala. Postupně vše do sebe zapadne, dovíte se, jak to bylo, jen hlavní hrdinka a její rodina s tím musí žít dál.

MOu598
30.11.2017

Přečetla jsem v průběhu jednoho dne.
Hlavní hrdinko, bylas mi místy hodně protivná - promiň, promiň.
Prosím, dočtěte knížku do konce.
Knížka je asi pro mládež, ale i ve mně vyvolavá řadu otazníků a ještě víc vykřičníků.

domino1701
24.11.2017

Wow!
Myslela jsem si, že kniha je pro úplně malé děcka a že se postavy chovají stupidně. Byla svým způsobem taková zvláštní, proto mě to nutilo číst dál. Takový konec jsem ale opravdu nečekala. Kniha mi začala dávat opravdový smysl a došlo mi jak je vlastně geniální. Málo knih má takovýhle zvrat. Rozhodně dočíst do konce!!!

knofela
13.11.2017

Nějak mě to nevzalo. Nesžila jsem se s postavami, příběh, ač byl vypointovaný celkem dobře, mě vlastně až tak nezajímal. Spíše mi to přišlo jako kniha pro mladší čtenáře, kteří jsou postavám věkově blíž... Pokud si mám vybrat, o jaké pokrytecké zbohatlické rodince číst očima jejich dcery/vnučky, na plné čáře to vyhraje Palahniukovo Prokletí.

Gabetka
01.11.2017

Neuvěřitelně mě bavila autorčina hra se slovy a styl psaní, který lehce plynul a nutil číst dál a dál. Děj a obvzlášť finále však k lehkosti mělo daleko. Je těžké hodnotit a neprozradit, každopádně po idylicky nastíněném začátku přichází bouřkové mraky a na konci pořádné tornádo. Přiznávám, že dodatečně si nějaké náznaky uvědomuji, ale i když mi leccos v chování Lhářů přišlo podivné, tohle mě nenapadlo. Hlavní hrdinku a vypravěčku jsem musela přehodnotit a opravdu to nebylo jednoduché. Doporučuji.

parvitas
17.10.2017

Wooow, tak takýto záver som nečakala. Vážení, pri tejto knihe nepátrajte vopred o čom je. Je bombastická, vážne, ten koniec všetko zmenil a zrazu sa na kopu vecí pozerám inak.
Veľké plus dávam za varianty rozprávok!

KlarProchazkova
28.09.2017

Nemám slov. Když jsem ji dočetla, byla jsem v šoku. Úžasná kniha!

kutavi
26.09.2017

silné, čtivé

Maysonnie
23.09.2017

Originální a zajímavý námět této knize nechyběl a díky krátkým kapitolám s hodně odstavci se četla jedna báseň :)

RemiBlack
15.09.2017

Zvláštní styl psaní, ještě zvláštnější styl vyprávění. Líbilo se mi, jak byly využity pasáže z první strany. Je až podivuhodné, jak je kniha úplně o ničem a stejně Vás nakonec neskutečně překvapí... :)

kristyna9348
13.09.2017

Moje nejoblíbenější kniha vůbec.Opravdu užasné čtení.
Děj knihy byl naprosto strhující,nemohla jsem přestat číst.
Velmi silný příběh.

Veronika33
10.09.2017

Pointu knihy som tušila už od začiatku, veľmi zle sa mi čítala, písané pre mňa veľmi nudne, chaoticky. Kniha veľmi propagovaná, ale je to slabota.

Anne95
24.08.2017

Hodně zvláštní kniha. Konec jsem vůbec nechápala, a až na konci se vše vysvětlilo, ale stejně mi to přišlo zvláštní. Kniha mě úplně nebavila, ale vzhledem k délce jsem ji dočetla. Znovu si ji určitě nepřečtu.

moncakovinka
22.08.2017

Neskutečně zajímavé... Vlastně jsem se celou knihu nudila, ale ve výsledku si z ní odnáším dost hluboké pocity a dojmy. Zvláštní.

Kira128
03.08.2017

Asi bych hned zkraje mého hodnocení měla přiznat barvu. Ostrov lhářů mě ničím nezaujal, vypůjčila jsem si ho jen proto, že byl potřeba do mé čtenářské výzvy. A čekala jsem, že to bude takový průměr, možná i podprůměr. Chyba, vážně totální chyba.
Až když jsem se měla pustit do čtení, zkoumala jsem obálku a náhodou si všimla slov Johna Greena, mého oblíbeného autora, jenž knihu opravdu chválil. Nevěřila jsem mu. Další chyba.
Pokud vám mám říct, jestli kniha stojí za přečtení, má odpověď zní, že rozhodně stojí. A nějaké odůvodnění k tomu mám? Samozřejmě. A ne málo.
Příběh vás vtáhne a nedokážete se od něj odpoutat, seznámíte se se čtyřmi záhadnými přáteli, kteří mezi sebou mají mnoho pavučin, na nichž jsou zapletené spousty lží. A ty lži postupně vychází na povrch. Přesně toto je na tom to zajímavé. Když k tomu ještě připočtu konec… je to prostě dokonalé.
Ostrov Lhářů si v mé hlavě vysloužil své místo. Tady mohu použít konkrétní slova Johna Greena: „Napínavé, nádherné a neskutečně chytré. Ostrov Lhářů je opravdu nezapomenutelný román.“ K tomu není třeba nic dodávat. Jen to, že přesně takto se ke knize stavím i já.
Doporučuji všem, tento román musí být na seznamu vašich přečtených knih, nejlépe i na doporučovaných.

Jaruš7
01.08.2017

Bestseller, rozjezd idylický, gradace ke konci strhující, dojem - (protimluv) neuvěřitelně uvěřitelné. Síla mamonu, prestiže a rasových názorů devastují Sinclairův klan.
Výsledek je zdrcující, až se nechce věřit v takový záměr autorky, takže skutečnost je tu jaksi asi základem pro toto oceněné dílo.

Market = )
25.07.2017

Tohle na mě bylo moc. Knížka se mi vážně líbila a měla jsem ráda i všechny lháře, mrzí mě, že jsme se o nich nedočetli víc. Rozhodně je to ale zajímavé z psychologického hlediska a věřím, že to chtělo odvahu (zejména kvůli čtenářům, jako jsem já :-D).

KaileyBlot
09.07.2017

Dechberoucí kniha s originálním zpracováním, které se opravdu nedá věřit! Bylo to čtivé, záhadné a ten konec mě dostal, protože to bylo fakt něco! A jen tak btw pokaždé když bylo zmíněno jméno Cadence se mi vybavil pojem dekadence, nevím proč :D.

Any27
06.07.2017

Překvapivá, čtivá, úžasná knížka! Nic víc napsat nemůžu, protože mi přijde, že jedním dalším slovem bych toho prozradila moc!

tinkal
03.07.2017

přečetla jsem na doporučení, ale zas tak moc mě kniha nezaujala. Špatné to nebylo, ale za chvíli si na ni určitě ani nevzpomenu

RockGirl6
02.07.2017

Nepamatuji si knihu, která by mě tak moc rozbrečela. Naprosto strhující, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem ji doporučuji. Ten konec vás dostane!

Peťule159
27.06.2017

Až do samého konce ...hodně nevyjádřených tajemství....Kniha byla zajímavá, tajuplná, krásná, ale zároveň smutná ....

intelektuálka
09.05.2017

Zajímavé čtení nejen pro mladé. Nechala bych ji číst i rodiče, aby poznali, že hodnoty majetku a peněz pro mládež zas tak moc neznamenají. A může to skončit hodně špatně.

LuCyMcLy
25.04.2017

Tahle knížka mě dostala, a hodně. Já jsem celou dobu při čtení Lhářů vlastně vůbec netušila, o co jde, protože knížka byla stále halená v jakési mlze tajemna a těsně za ní se skrývala odhalení, která sice byla na dosah ruky, ale autorka vám nedovolila za tu oponu nakouknout dokud... jste nedošli až na konec, a tam jste na jednu stranu byli rádi, že jste se přes tu mlhu dostali a konečně vás osvítila pravda, ale na druhou byste radši zůstali v tom oparu nevědomosti, protože tohle je až moc velký šok.

Monyčí
22.04.2017

Kniha rozhodně nebyla špatná, moc se mi líbila, ale čekala jsem od toho asi víc. Nějak jsem myslela, že ten konec bude strašná bomba, ale nakonec jsem to prokoukla. Četla se krásně, je z ní spousta krásných citátů a rozhodně stojí za přečtení už jenom kvůli tomu, že chcete zkrátka vědět o co v ní vůbec jde.