Divoké kočky

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové-válečníci. Kočkám Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností... Do toho zmatku a nejistoty přichází obyčejný domácí kocourek Zrzek. Zpočátku se zdá, že mezi ostřílenými kočičími bojovníky nemá šanci, ale pak se ukáže, že se mu vyrovná jen málokdo! Dotisk v r. 2010 (ISBN 978-80-00-01656-6)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63054/vzhuru-do-divociny-OKP-63054.jpg 4.7156

Kočičí válečníci / Klany divých mačiek 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Into the wild, 2003

Kniha Divoké kočky

TomášPryl
30.09.2019

Stručný děj:

Jednoho dne, zcela obyčejné domácí kotě dostane příležitost, přidat se do jednoho ze čtyř kočičích klanů, do Hromového klanu. Zde dostane jméno Ohnivák, stane se učedníkem a odpřisáhne Hvězdnému klanu, že bude svému klanu věrně sloužit a, že bude dodržovat válečnický zákoník. Jenže kvůli svému původu, si musí důvěru klanu velice těžce vybojovat. Naštěstí mu v tom pomáhá jeho kamarád Šedák. Naneštěstí Ohnivák, i kvůli jeho původu, poruší válečnický zákoník a to dokonce dvakrát. Do toho ještě klan Stínových vyžene klan Větrných z jejich území a chystají se zaútočit i na Hromový klan. K tomu začne Ohnivák s Šedákem podezírat zástupce velitelky, že se jí chystá zabít. Jenže Stínový klan mezitím zaútočí. Hromový klan však útok odvrátí. Nakonec se stanou Ohnivák a Šedák válečníky a dostanou nová jména: Ohnivé srdce a Šedý pruh.

Popis postavy:

Ohnivák je malý, zrzavý a mrštný kocour, který pochází z lidského obydlí. Umí velice dobře bojovat a dokáže se skoro komukoliv ubránit. Nejpodstatnější věc na Ohnivákovi je ale jeho dobrosrdečná a přátelská povaha, díky níž je vždy ochoten pomoci kamarádům v nouzi a to i přes to, že oni ho ne vždy mají v oblibě.

Osobní hodnocení:

Kniha patří k mým nejoblíbenějším. Rozhodně knihu doporučuji ostatním, kteří mají rádi dobrodružství a napětí, a hlavně kočky.

Pitíčko114
05.06.2019

Moc dobrá knížka……Nejvíc se mi líbili názvi těch kmenů

Bára2003
30.05.2019

Úplně úžasná kniha! Zamilovaná jsem si Modrou hvězdu a Ohniváka s Šedákem, akorát mi bylo líto Havrana :(, ale jsem ráda že mu Ohnivák s Šedákem pomohly :). Moc se mi nezmlova Dráp a to se potvrdilo na konci knihy. Jinak postavy byly krásně popsány to mám na Erin Hunrterové ráda :)
Hodně se tam bojovalo ale taky to mám ráda.
Rozhodně si přečtu další díly.
Za mě 5*. :D

SydBarrett
03.05.2019

První díl považuju osobně za vcelku nudný (v porovnání s ostatními ze série), ne ale tak, abych ho odložila. To bylo moc dobře. Ostatní díly jsou totiž každým dílem lepší a lepší a Ohnivous mě čím dál míň štve. V prvním díle je občas fakt na zabití.

mysik612
21.04.2019

Náááááááááááádherná kniha. Líbí se mi, že autorka dokáže i ze zcela normálních věcí udělat něco nadpřirozeného.

8635Izzy
17.01.2019

Jedna z mých prvních knih, kterou mám už několik let na poličce u postele, ale i když bych místo ní mohla dát spoustu jiných knížek, které aktuálně čtu, pořád si svou pozici drží. Je to nový pohled na svět. Vlastně téma knížky - myslím soupeřící klany o moc a území - je tak běžné, ale s lidmi. Kočky jsou něco nového. A moc povedéného. Kniha je krásně napsaná a nejenom pro mladší.

Elulilinka1
29.07.2018

Skvělá, napínavá kniha, zejména pro milovníky koček. Už se těším až si přečtu další knížky ze série...

VojtaRada
22.05.2018

Cože ?:o Tuhle knížku jsem našel už kdysi dááávno v knihovně.Tahle knížka se mi hrozně líbila,ale přesto jsem se nepídil po pokračování,protože jsem myslel,že žádné není.Teď jsem dočetl celou serii a musím říct že to je opravdu pecka

Paní půlnoci
Paní půlnoci