Oheň a led

Druhý díl rozsáhlé ságy Kočičí válečníci začíná v době bezlistí. Domácí mazlíček Zrzek dostává nové jméno Ohnivous. Povýšil mezi válečníky, ale respektuje ho velitelka a starší v klanu? Uznání si teprve musí vysloužit! Kočky hladoví a loviště pokryl sníh. Kdo rozhodne bitvu o přežití?

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/312627/kocici-valecnici-ohen-a-led-VJ4-312627.jpg 4.791

Kočičí válečníci / Klany divých mačiek 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Fire and Ice, 2004

Kniha Oheň a led

Moltri
20.10.2019

Myslím, že autorka nevěděla, o čem psát. Příběh byl roztahaný, jakoby poskládaný ze střepů

mysik612
19.05.2019

Chudák Popeluška. Ale myslím si, že by mohl mít Ohnivous s Bouří něco víc. Šedý je tak zabedněnej.

SydBarrett
03.05.2019

Skvělá knížka, stejně jako celí Warrior Cats. Ohnivous mě ale z nějakého důvodu štval možná ještě víc, než v prvním dílu. Fandila jsem komukoliv, kdo by ho potencionálně mohl zabít. To je ale můj osobní problém, knížka je to jinak moc hezky napsaná a čtivá.

8635Izzy
17.01.2019

Druhý díl drží laťku. Možná po přečtení tohohle mám ještě větší chuť přečíst si další díly.

Paj-Inka
22.04.2018

Druhý díl není o nic horší než první. Až na to, že se Albatrosu podařilo pokazit hřbet a z knížek pak nevyjde hezký obrázek. Doufám, že to v dotisku napraví, jak slíbila paní redaktorka...
Mladý válečník Ohnivák se tentokrát vydává hledat Větrný klan, který z jeho území vyhnali ostatní kočky. Prožívá dobrodružství se svým kamarádem, Šedým pruhem, a dál se snaží dokázat klanovým kočkám, že má na to být pravým válečníkem a vychovat další učedníky. Nechybí napětí, intriky ani pořádné klanové bitvy.

Nyakay
01.04.2018

Parádní knížky, nemůžu se dočkat 5 dílu. Tato byla pro mě tak napínavá, že jsem ji začala číst v 9:00 a skončila něco kolem 03:00 v noci.

hurikan123
16.03.2018

moc dobrá série skvělý prostředí a postavy, přečteno za pár dní

Kačkaknihomol
14.09.2017

Uff, tahle kniha mi dala fakt zabrat, abych ji konečně dočetla. Styl Erin Hunterové mi v této knize připadal velmi těžkopádný, se zbytečnými popisy typu: Ohnivous se prodral hlodášovým tunelem. Slunce mu příjemně hřálo jeho ohnivý kožíšek. Bla, bla, bla....
Nevím čím to je, jestli tím, že je ten překlad až tak hrozný (a ten překlad opravdu hrozný je, v jedné kapitole jsem vždycky našla minimálně pět chyb, a to nejsem nějaký velký češtinář) nebo je chyba v samotné autorce. Každopádně jsem už ze stylu Erin Hunterové vyrostla, nad přehnanou naivitou a odvážností hlavního hrdiny jsem protáčela oči. Bohužel jsem si koupila další díl, takže to asi přečtu, hlavně ať už mám tu sérii z krku. Děj samotný mi přišel natahovaný, nezáživný. Konec ovšem končí docela napínavě, takže jsem okamžitě chmátla po dalším díle. Uvidíme, snad to bude lepší...

Abhorsenka
Abhorsenka