rarášek rarášek komentáře u knih

Nejlepší psí příběhy 2 Nejlepší psí příběhy 2 James Herriot (p)

Mám ráda příběhy o psech. Útržky z knížek Lassie se vrací a Bílý tesák se mi moc líbili, protože obě knihy jsem četla a obě se mi velmi líbili. Psi, kočky a koně jsou velmi úžasná stvoření a sestavit knížky s povídkami o nich je krásné a úžasné. :)

Nejlepší kočičí příběhy 2 Nejlepší kočičí příběhy 2 * antologie

Druhá knížka kočičích příběhů, která mě dostala stejně jako ta první. Moc se mi líbilo doplnění básní o kočkách. :)

Nejlepší kočičí příběhy Nejlepší kočičí příběhy * antologie

Zábavné a překrásné příběhy z prostředí koček. :)

Nejlepší příběhy o koních Nejlepší příběhy o koních Lesley O'Mara

Moc se mi tahle kniha povídek líbila. Nejvíc mě potěšila ta poslední povídka, která je z knížky Černý krasavec, protože tuhle knížku mám strašně ráda. :)

21.02.2016 5 z 5

Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Život je pes - příběhy z kotců a pelíšků Vladimíra Černajová

Překrásná kniha, která zobrazuje zraněná, opuštěná a zubožená zvířata, kterých se pokaždé někdo ujal a dal jim tak druhou šanci. Moc se mi líbil příběh čau-čaua Míši, skoroknírače Čudly, který dokázal přežít neuvěřitelné situace, Šakala, podobného více hyeně než psovi, zrzavého kocoura Garfielda a valáška Darmena, který získal milující rodinu. Moc se mi knížka líbila.

19.02.2016 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

A tak to dopadne, když si člověk začne zahrávat s přírodou. Začalo to tím, že jim pomohli se bránit svým přirozeným nepřátelům a tak se začali nepřekonatelně množit a skončilo to tím, že Mloci vyhlásili lidem válku a nárokovali si větší území. Je tam znát narážky na nacisty a upozornění na blížící se válku. Nejvíc je to rozhodně znát v knize třetí. Závěr, kdy autor mluví sám se sebou se mi moc líbil, hlavně pak to, jak to nakonec dokázal ukončit. Rozhodně zajímavá knížka. :)

16.02.2016 4 z 5

Julian Assange - Neautorizovaná autobiografie Julian Assange - Neautorizovaná autobiografie Julian Assange

Velice zajímavá kniha. Knihu jsem si vyhledala poté, co jsem se koukla na dokument We steal secrets - Story of WikiLeaks, protože jsem chtěla vidět události, které se staly i z jeho pohledu. A našla jsem tuhle knihu, vlastně jedinou přeloženou v češtině a jsem s tím bohatě spokojená. Nevím proč, ale jeho argumenty a plamenné řeči jsou tak přesvědčivé a musím říct, že s ním souhlasím. Nevěřím, že na tom obvinění ze znásilnění ve Švědsku je jen kousek pravdy. Momentálně bojuje o to, aby mohl konečně po 3 a půl letech odejít z ekvádorské ambasády. Držím mu palce, aby to s ním dobře dopadlo.Myslím, že je dobře, že se tato kniha vydala, protože jsem si díky ní mohla na něj udělat svůj názor. Líbí se mi v závěru ukázky z úniků, které byly zveřejněny na stránce WikiLeaks. Julian Assange je velmi zajímavá osobnost, která pouze udělala to, co je správné. :)

14.02.2016 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Tuhle knihu jsem četla už dávno, ale pořád si ještě pamatuji, jak se mi moc a moc líbila. Postupně se v příběhu sbližují dcera Grace se svou matkou Annie, Annie s Tomem, navrací se ztracená důvěra a zaceluje se natržený vztah mezi Grace a Tulákem. Tuhle knihu jsem četla dřív než jsem viděla film a když jsem pak viděla film byla jsem trochu zklamaná a musím napsat, že kniha je rozhodně lepší. To, že tam něco sem tam z knihy chybělo jsem skousla, ale oni úplně to úplně usekli a ten knižní konec tam vůbec není a to se mi na tom právě nelíbí. Ten konec byl velmi tragický, ale byl i šťastný, jeden život ukončen a nahrazen novým. Nejšťastněji to rozhodně skončilo pro Grace a Tuláka. :)

11.02.2016 5 z 5

Továrna na absolutno Továrna na absolutno Karel Čapek

Bylo to velmi zajímavé. Sice jsem se tím prokousávala a některé věci jsem určitě moc dobře nepochopila, ale určitě to bylo velmi zajímavé. Stroj zvaný Karburátor, které na jedné straně vyrábí velké množství energie, ale na straně druhé vyrábí neznámou energii, kterou Marek nazývá Absolutno, které způsobuje vidění, zázračné uzdravování, atd. Absolutno se výrobou začne množit a to nakonec skončí tím, že se rozpoutá Největší Válka o náboženství, která pak v jednu chvíli skončí. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby se to skutečně stalo. Vše vypráví Kronikář. Líbila se mi předmluva, kterou napsal Čapek, aby vysvětlil vznik této knihy. Není,to rozhodně špatná kniha. :)

11.02.2016 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Moc se mi to líbilo. Travis je kluk, který musel neustále žít ve stínu svého mladšího bratra Ryana a neustále se snažit naplnit očekávání svého otce. Aby právě naštval svého otce, rozhodne se vstoupit do armády, kde nakonec přijde o svého nejlepšího přítele Charlieho. Poté ho sužují noční můry, od kterých nepomůže ani návrat domů, kde musí každý den pobývat se svým otcem a bratrem. Moc se mi líbila jeho matka, protože ho měla ráda a neustále na něho myslela. Jeho otec mi připadal jako pěkný parchant a bratr zase sobecký. Nakonec potká Harper, se kterou po dlouhé době přestane mít noční můry a zamiluje se. Nedokážu si představit, jaké to pro vojáky ve válce musí být, zvlášť u tak mladých, jako je Travis, ale tato kniha mi to trochu umožnila. V příběhu se mísil smutek s humorem a to se mi líbilo. Rozhodně mě chytil a nepustil. Byl to velice poutavý příběh, doporučuji přečíst. :)

09.02.2016 5 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Velmi zábavný a emotivní příběh. Před nějakou dobou jsem se školou byla týden v Plymouthu a když jsem se vrátila, tak se mi strašně stýskalo. Bydlela jsem u jedné paní, která sama měla krásnou černou kočku. A po návratu jsem narazila zrovna na tuto knihu, tak jsem si říkala, že si ji přečtu. A Casper si mě rozhodně získal. Líbilo se mi, že autorka svoje vyprávění popisovala i z jeho pohledu. Byl to kocour, který miloval lidi a tak se rozhodl trávit s nimi čas v autobuse. Konec mě velice zasáhl a rozhodně jsem se nebránila slzám a doufám, že toho řidiče taky postihl trest. Sama jsem už zažila smrt mnoha svých mazlíčků, hlavně koček, protože všechny máme venku a tak se stalo, že už nám zbyl jen zrzavý kocour Macík, kterého máme už osm let. Zbytek se ztratil nebo umřel. Smrt zvířete není lehká, ale vždycky se přes ni musíme přenést a jít dál. Tento příběh mě zasáhl na správném místě. Rozhodně nezapomenu na tak výjimečnou kočku, jakou byl Casper, kocour cestující autobusem. :)

07.02.2016 5 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Další skvělé pokračování Spirit animals. Už se nemohu dočkat, až si přečtu další díl. V zahraničí už vyšlo spousta dílů, tak doufám, že u nás se jejich překlad nevzdá někde v polovině. To, že každý díl píše jiný spisovatel, se mi moc líbí. :)

04.02.2016 5 z 5

Markéta na útěku Markéta na útěku Věra Řeháčková

Knihy Věry Řeháčkové mám velmi ráda a tahle není výjimkou. Markéta mi nejdřív přišla protivná, pak jsem s ní prožívala cestu lesem a nakonec překonání strachu ze zvířat. Nejvíc se mi líbila Abilláh, nezkrotná namibijská klisna celá v černém, která Markétě velmi pomohla a velice k ní pak přilnula. :)

03.02.2016 4 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Moc se mi to líbilo. Líbila se mi Gwen, která měla tak moc ráda svého bratříčka Emyho, Cass, který mi připadal milý a zábavný a Gwenin bratranec Nic s velkou ambicí. :) Krásné prostředí ostrova. Příběh byl dobrý, ale musím říct, že se mi víc líbil Můj život u sousedů. Jako vždy to skončí šťastně . :)

01.02.2016 3 z 5

Nádherný příběh plný otázek a jejich složitých odpovědí. Příběh o přátelství Danta a Ariho a jejich dospívání. Ten konec mě velice dojal. Krásný závěr, kdy Ari došel ke své konečné odpovědi. :)

26.01.2016 5 z 5

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Skvělá kniha, která mi objasnila, kdo jsou Anonymous. Ukázala stránku 4chan, kde vlastně nápad s anonymitou vznikl. Jejich první opravdový boj proti scientologické církvi. Na doporučení na začátku jsem zkoukla dokument We are legion, který mi určité věci dokázal ukázat a zbytek jsem si pak dohledala v knize. Dozvěděla jsem se i o případu WikiLeaks, o kterém jsem si toho začala víc vyhledávat, který mě zaujal a momentálně ten případ sleduju. Rozhodně dávám této knize plný počet a vůbec nelituju toho, že jsem se rozhodla ji koupit. :)

24.01.2016 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha se mi moc zalíbila. Líbili se mi Liv s Henrym jako pár. Líbila se mi představa, že každý máme odlišně vypadající dveře podle sebe. Na konci se autorka ptala, jaké máme své snové dveře a já hned začala přemýšlet a ta představa, jak asi vypadají se mi velice zamlouvala. Obálka moc pěkná a moc se těším, až si přečtu pokračování. :)

24.01.2016 5 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Bylo to velmi zajímavé a ještě zajímavější to bylo po zjištění, které přišlo před koncem knihy. Po tom mi pak spousta věcí , která se před tímto okamžikem v knize udála, dávala smysl. Moc se mi líbil Parker a taky Nick a její starost o sestru Daru, kterou jsem dost často nemusela. Zajímavé je, že to nekončí typickým, že se dala dohromady s klukem, kterého měla ráda a žila šťastně až do smrti. Příběh je také doplněný různými články, e-maily, fotkami a deníkovými zápisky. Rozhodně doporučuji a musím říct, že nakonec budete překvapeni, jak to nakonec po celou dobu bylo. :)

16.01.2016 4 z 5

Terezín, ráj mezi lágry Terezín, ráj mezi lágry Susanne Fall

Silná výpověď z pohledu ženy, která se snažila o to, o co se snažil každý člověk zavřený v ghettu nebo koncentračním táboře - přežít.

10.01.2016 5 z 5

Au pair: Léto začíná Au pair: Léto začíná Melissa de la Cruz

Moc krásná knížka. Líbilo se mi, že se v kapitolách střídaly pohledy Elizy, Mary a Jaqui. Názvy kapitol byly taky dobrý, díky nim se dalo docela poznat, co se tam bude dít a s jakou postavou. Dobrý příběh s dobrým koncem. Nevím, jestli budu číst dvojku, ale asi to zkusím. :)

07.01.2016 4 z 5