Nejlepší příběhy o koních

od:


KoupitKoupit eknihu

Veselé, dramatické i dojímavé příběhy ze světa koní vyprávějí světoznámí autoři. Soubor osmnácti příběhů o koních od autorů z Anglie, Irska a Severní Ameriky uspořádaných Leslie O´Marovou s úvodní povídkou od Johna Francoma. Povídky: V divočine-Charles G.D.Roberts, Havraní koně-Luigi Pirandello, Jezdecký den-Enid Bagnold, Cukr pro kobylku-H.E.Bates, Maltský kocour-Rudyard Kipling, Můj první divoký kůň-Barbara Woodhouseová, Pan Carteret a jeho američtí spoluobčané v zahraničí-David Gray, Drahá operace-James Herriot, Závod Deadwood-Omaha, 500 mil-Jack Schaefer, Přehlídka koní-Clare Leightonová, První cena-Will James, Kůň cikánské hraběnky-Don Byrne, Pan Pickwick se ujímá kočírování a pan Winkle svoluje k jízdě koňmo-Charles Dickens, Filipa a hon na lišku-E-Somerville a Martin Ross, Stoprocentní mexická hajtra-Mark Twain, Ztracený v bažinách-Diana Pulleinová-Thompsonová, Jak se nakupuje a jezdí v Ballinasloe-Marjorie Quartonová, Šťastný konec-Anna Sewelová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31167/nejlepsi-pribehy-o-konich-31167.jpg 418
Orig. název:

Best Horse Stories (1991)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Příroda, zvířata
Vydáno:, Ivo Železný
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
efka.saf
13. ledna

Moje knižní láska z dětství! :-)

azertaaz
19.06.2017

Moc hezká kniha, i když mě ten název zase tak moc nesedí. Ano, některé příběhy byly o koních, ale některé zase jen o lidech, kteří se nějak motali kolem koní. Třeba někam na koni jeli. Víc by se mi tam hodili příběhy, kde kůň je hlavní postava, ale jinak se kniha dobře četla. Takové to klasické oddechové čtivo na dovolenou.

rarášek
21.02.2016

Moc se mi tahle kniha povídek líbila. Nejvíc mě potěšila ta poslední povídka, která je z knížky Černý krasavec, protože tuhle knížku mám strašně ráda. :)

Fiona

Zklamalo mne, že autorem nebyl sám Herriot, ale nakonec to tak nevadilo, příběhy byly pěkné, koně mám ráda...a nevím, co mne tak udivuje, kůň byl právě to zvíře, jehož léčbu Herriot vždy raději přenechal Siegfridovi :)

Lusa

Krásné příběhy, některé byli zábavné, jiné byli dojemné, některé prostě svým způsobem roztomilé.

mám tu knihu doma 10 let, ale terpve až teď jsem se k ní dostala, a docela lituji, že jsem nepříšla dřív na to, že jsem udělala dobře, že jsem si jí koupila.