Válka s Mloky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavná antiutopická sci-fi z roku 1936 pojednává o rase inteligentních mloků, kteří se napřed nechají využívat jako levná pracovní síla, ale po čase se jejich populace přemnoží a začne lidstvo ohrožovat. Jelikož mloci nemůžou žít na souši, postupně likvidují pevninu a rozšiřují své mořské teritorium. Lidé je přitom stále zásobí nástroji a zbraněmi, ačkoliv vědí, že je mloci plánují zničit. V rozpínavosti národa mloků lze vidět paralelu s politikou Třetí říše a jejich teorií o Lebensraumu. Autor ponechal v knize záměrně otevřený konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183310/valka-s-mloky-DrJ-183310.jpg 4.33203
Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Omega
Orig. název

Válka s Mloky, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (370)

Kniha Válka s Mloky

Přidat komentář
Usire
včera

Bohužel zklamání. Asi mi nesedí styl Čapkova psaní, ale není to nic co by mě uchvacovalo. Nápad je tam dobrý, jen to provedení kapku pokulhává.

Nicole_picole
22. ledna

Jedna z nejlepších knih, co byla kdy napsaná. Dokonalost.


Mythology
16. ledna

Nesmrtelná. Dokonale nadčasová, jedním slovem dechberoucí. Nikdy si Karla Čapka nepřestanu vážit.

allebra
16. ledna

Kniha je nadčasová, musím přiznat, že se mi zvláště prostřední část nečetla zrovna lehce. Ke konci mě mrazilo a ještě dnes ve mně obsah knihy doznívá. Určitě stojí za přečtení.

Dominik_13
15. ledna

Jasně jasně, skvělý obsah, zábavný děj, důležité poselství... Ale nezapomeňte na tu vytříbenou a nápaditou formální stránku! Střídání pohledů různých postav? Jasně. Novinové ústřižky? Ty se vždycky hodí. Dopisy? Ano. Odborné pojednání o mlocích? Proč ne. Zápis z valné hromady? Sem s tím. Rozhovor autora se sebou samým? Wow!

lokonla
07. ledna

Kniha je nadčasová, geniální. Když jsem ji četla, promítaly se mi před očima události z dnešních dní.

s1ombrehimawari
25.12.2020

Vřele doporučuji. Jen měnění vyprávění příběhu je něco, kde by se člověk snadno spálil při matuře, takže bacha. Nápad je moc pěkný a o pointě příběhu by se dalo mluvit veledlouho.

vendy246
09.12.2020

Válka s mloky mne velice překvapila a bavila. Obdivuji Karla Čapka, kterého jsem vpodstatě objevila a doceňuji ho až teď... Kniha je úchvatná, mnohovrstevnatá, s přesahem. Dokonalé vykreslení lidského chování, přístupu jednotlivce, národních zájmů, vztahu lidí k jiným živočišným druhům a problému přelidnění. Tedy přemločení tss tss tss...

1 ...