Ledová past

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Spirit Animals aneb máš také své spirituální zvíře? Na zasněženém, ledem pokrytém okraji světa, se začaly dít podivné věci. Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan míří přes celý Erdas a snaží se nelítostné dobyvatele zastavit. Jen oni čtyři a jejich legendární spirituální zvířata mají totiž moc zabránit nepříteli v šíření zla. Při další výpravě na daleký sever narazí na podivnou vesnici. Je to překrásné místo zahalené rouškou tajemství a záhad. Odhalit pravdu o této osadě nebude snadné. Přátelům navíc dochází čas, neboť jejich pronásledovatelé jsou každým dnem blíž a blíž… Zapoj se do děje i ty a zahraj si skvělou RPG hru. Zjisti, jaké spirituální zvíře přijde za tebou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262015/big_spirit-animals-ledova-past-PTx-262015.jpg 4.287
Série:

Spirit animals 4.


Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Fire and Ice, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Ledová past

TaLu
28.06.2021

(+ SPOILER) Krásná obálka opět přesně vystihuje atmosféru knihy. Dospívající přátelé touží uniknout z vlhka bažinatého pralesa a vítají cestu na dálný sever za dalším talismanem. Potkávají podivná tajemství stále mladé vesnice. Velmi brzy se ocitnou uprostřed ledu, sněhu, nebezpečných prohlubní a všudypřítomného hladu. Prostě z bláta do (zamrzlé) louže. Setkání s Velkým strážcem - medvědicí Sukou, zmraženou v ledu, uprostřed vytesaného ledového města a bitvu o její talisman si čtenář vychutná již uprostřed knihy, což je nečekané, překvapivé a výborný nápad. Po všech dobrodružných útrapách s nalomeným fyzickým i psychickým zdravím čeká naše hrdiny ještě závěrečná bitva se stoupenci Požírače, kteří jsou jim stále záhadně v patách. Propojení nepřátel s temnou Žlučí a jejich zvířaty jim umožní získat těžce nabytý talisman. Nemuseli se plahočit a hladovět, jen si počkali na návrat hrdinů. Začínám tušit, jak by to mohlo být s tím únikem informací, jakým způsobem dobyvatelé naše hrdiny vždy najdou. Uvidím, zda se moje podezření potvrdí. Dojemné shledání Rolana s matkou je stejně bolestné jako ztráta Mai-lin. Moc by se mi líbilo, pokud by se Velká strážkyně Suka naštvala, a Dobyvatelům svůj medailon zase sebrala. Paní autorka skvěle navázala na předchozí knihy.

vojta888
16.02.2021

Skvělé začátek byl takový o ničem ale konec se fakt povedl.


Ailee
19.08.2017

Zatím jeden z nejlepších dílů. Začátek nebyl moc zajímavý, ale od půlky to bylo mnohem akčnější. Tento se povedl.

Viki0
29.03.2017

Opět úžasný díl z této série. Musím říct, že mě asi zatím bavil nejvíce ze všech, hlavně části s Rolanem.

LoverBooks
08.01.2017

Zatím nejlepší z celé série! Nechybělo tam napětí, akce a... a... všechno to další. :-)

Aki12
24.12.2016

Tento příběh se mi opravdu hodně líbil. Bavilo mě sledovat tu pouť po zamrzlých horách, ve kterých se pod ledem skrývaly zrádné pukliny, které mohly kdykoliv kohokoliv z nich stáhnout dolů do propasti. V knize nechybí akce ani vtip a velkou roli hraje přátelství.
Zatím mám pár svých teorií, jak by to mohlo všechno dopadnout a také doufám, že se s každým dalším dílem bude tato série jen a jen lepšit.

any333
19.12.2016

Další strhující díl ze série, kde každý díl píše jiný autor. Tentokrát se docela dost prostoru věnovalo Rolanovi a vlastně i Abeke. Jsem zvědavá, jestli oba překonají naléhání blízkých a nepřidají se k dobyvatelům.
A už jsem si jistá, fandím Mei-lin a Rolanovi, ať jim to vyjde!
Na začátku knihy se nám mihne Gerathon, někoho sežere a to je vlastně kolem a kolem všechno. Doufám, že příště jí dají víc prostoru. Jsem zvědavá, jak si pak Padlí proti ní povedou, pokud s nimi bude bojovat.
Těšila jsem se na odhalení některých záhad, například těch dvou Líšajiných tetování, ale nedočkala jsem se. Třeba příště.

gfdsa123
23.08.2016

Opět pěkný a zajímavý děj, jen jsem někdy nevěděla jakou větu kdo pronáší, proto ubírám na hvězdičce. Jsem zvědavá jdo je zrádce, jdu na další díl.

1