Zrádné vody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Spirit Animals aneb máš také své spirituální zvíře? Ostrovní země vypadá jako ráj na zemi. Přestože je zalitá sluncem, další cesta se zdá být zahalená stíny. Při pátrání po talismanech, které nesmějí padnout do rukou nepřátel, už Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan procestovali celý svět. Na každé výpravě je však jejich pronásledovatelé dostihli, jako by věděli, kde je najít. Nyní se přátelé dozvídají proč. Mají mezi sebou zrádce…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275300/big_zradne-vody-UMZ-275300.jpg 4.482
Série:

Spirit animals 5.


Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Against the tide, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Zrádné vody

TaLu
04.07.2021

(+ SPOILER) Dobrodružství na moři a pod vodní hladinou. Mladí hrdinové se vypravili za dalším talismanem. Pevnému přátelství stále brání stín pochyb a obavy ze zrady jednoho z nich. V tomto ohledu se vyplnilo moje podezření, i když překvapivý zvrat v podobě zneužití Žluči na mě čekal. Moudrá obří chobotnice je podivuhodným Velkým strážcem. Ostrovní země a kontakty získané díky ní jsou sympatické, a zase úplně jiné. Trochu zvláštní je, že s mládeží necestuje větší ozbrojený doprovod, protože útoky dobyvatelů jsou na denním pořádku. Snad by se to nechalo ospravedlnit tím, že malé skupiny jsou nenápadnější. Přetahování se o talismany nabývá významu, když s jejich pomocí lze osvobodit Velkého strážce Kova, který stál na začátku konfliktů a jak se tentokrát ukázalo, celé to fiasko se Žlučí a dobýváním byl jeho nápad. Zajímalo by mě, zda propojení se zvířaty, jež nejsou spirituální, ale jen produktem násilného spojení a zotročení pomocí Žluče, je také tak pevné. Pokud ne, tak lidé, jako je Rolanova matka a Mej-lin mají naději, protože žijí ve svazku se skutečným spirituálním zvířetem. Opět výborné čtení. Vzhledem k zajetí Mej-lin a Abeke doufám, že brzy seženu další díl série.

vojta888
16.02.2021

nejlepší díl ze série.


Ailee
02.10.2017

Zatím snad nejlepší díl! Konečně zajímavý konec. I když jsem tušila, co se stane, nevěděla jsem kdy a jak.

Viki0
23.07.2017

Opět mě kniha překvapila a potěšila. Děj byl zajímavý už od začátku. Postupně byl ale napínavější a konec mě vážně dostal.

any333
04.04.2017

Tak tohle bylo jedno velké hej. Začátek takový nijaký a postupně celý děj na konci vygraduje v ohromnou ránu! Tohle bych vážně nečekala, obzvlášť u mojí nejoblíbenější postavy téhle série. I když je to trochu paradoxní, kdo se nakonec objevil v roli zrádce.
Taky jsem překvapená, jak to všechno začalo v tomhle díle nádherně zapadat do sebe a autorka na oživení paměti i trochu rozebrala tu určitou událost z minulých dílů, kterou tam zmínila.
Jediné, co jsem v téhle knize postrádala, byl nějaký problém s rodinou u Abeke, jak tomu bylo v předchozích knihách s ostatními hrdiny. Ale další výprava se chystá do Niloje, čili se ještě možná dočkám.
Nějak mi už tady docházejí slova, takže se jen zamyslím nad budoucím. Až se Kovo a Gerathon dostanou oba na svobodu, nastanou v Erdasu zlé časy. A já jsem na to zvědavá. Jde se shánět další díl.

Aki12
19.01.2017

Zrádné vody považuju za takový zlom v celé sérii. Je to díl, který poskytne velké množství odpovědí na otázky, které čtenáře trápí už od samého počátku, ale hlavně si připravil pořádně šokující zvraty. Můžu vás ujistit, že posledních pár stránek vás zanechá s pusou dokořán, a odhalení, jak je to vlastně s tím zpropadeným zvědem, nenechá v klidu nikoho.

LoverBooks
08.01.2017

Od čtvrtého dílu je to čím dál tím lepší.
Do téhle série jsem se asi zamilovala

gfdsa123
25.08.2016

Opět pěkný a napínavý díl. Jsem zvědavá jak se vše nakonec vyřeší se Žlučí. Ihned jdu na další díl.

1