Vzestup a pád

Vzestup a pád https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284155/bmid_vzestup-a-pad-660bc904b5cca.jpg 4 86 13

Spirit animals série

Spirit Animals aneb máš také své spirituální zvíře? Hluboko v poušti je nádherná oáza, které vládne výjimečný panovník. Je to lev, král říše zvířat, a jeden z Velkých strážců. Na jeho území ještě nikdy žádný člověk nevkročil a dostat se do oázy, ve které střeží svůj zlatý talisman, je prý nemožné. Conor, Abeke, Mej-lin, Rolan a jejich zvířata už při honu za talismany překonali nejedno nebezpečí. Nyní však jejich společenstvo rozdělila zákeřná zrada. Obětovali mnohé, ale ta největší oběť je teprve čeká. Erdas se totiž otřásá v základech a krutý nepřítel nepřestává hatit jejich plány... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Rise and Fall , 2014

TaLu
27.07.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série, podle mě ale žádný špatný díl neexistuje. Celé vyznění dobrodružných a napínavých příběhů s propracovanými vztahy a charakterem hrdinů lidských i zvířecích je neodolatelné. Skvěle napsáno. Obdivuhodný projekt, kdy jednotný směr drží různí autoři. Tentokráte se oslabení hrdinové vydávají do pouště za lvem Cabarem, aby tam svedli nelehkou bitvu o talisman. Na jiném místě se odehrává boj o svobodu zajatých dívek. Velká ztráta v podobě padlého hrdiny, opravdu překvapivé odhalení, zrada, neustálé vypětí - to vše si začíná vybírat daň. Mladí hrdinové musejí předčasně dospět a důležitá rozhodnutí dělat za pochodu. Výborný příběh. Strhující tempo.

vojta888
16.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak to byl jeden z nejlepších dílů. Ten orel halawír mě velmi překvapil.

Ailee
13.12.2017 4 z 5

Konec mě skutečně zaskočil. Věděla jsem, že se ještě něco stane, bez toho by to byl mizerný konec. Tušila jsem zradu, ale ne to, co se nakonec stalo. Autorům této série se podařilo mě dokonale obelhat. Tahali mě za nos až do šestého dílu! To už je co říct! :-)

Viki0
25.07.2017 5 z 5

Zatím nejakčnější díl, který mě také nejvíce zasáhl. Jdu číst další, ale na toto budu myslet ještě dlouho. Konec jsem vážně nečekala, to mě docela dostalo a daná postava mě vážně zklamala. Jsem zvědavá, co se odehraje v příštím díle.

kupa
01.07.2017 5 z 5

I přes všechno co se v knize odehrálo, je to skvělá kniha.

any333
28.06.2017 5 z 5

Tenhle díl, to teda bylo něco. Děj nabral rychlý spád a objevují se naprosto nečekané překážky. Hlavně je tady dvojí vyvrcholení, jednou v poušti, kdy si Rolan konečně připne zelený plášť, a následně v Zeleném hradu. Tohle určitě pro mě jeden z nejlepších dílů série, ale mohla se více objevovat Mei-lin.
Když už ji zmiňuji, v tomhle díle mi připadalo, že si s Dží vyměnily role. Ona byla ta klidná a panda šla první do boje. A taky byly okamžiky s nimi moc dojemné, i když jich bylo málo.
Co se týče nalezení rosomáka, chvíli jsem dumala, co to může znamenat, a moji teorii zdaleka předběhla skutečnost. Co to mělo zatraceně být! Kdo by tohle čekal! Ten Požírač je vážně mazaný.
A teď se ohromně těším na další díl, i když trochu smutně. Už asi jenom dvě knížky a skončí to, co? Škoda, tahle série je se mnou už docela dlouho.

Aki12
22.01.2017 4 z 5

Vzestup a pád přináší spoustu nových překvapení a zvratů, které jsem vůbec nečekal. Konec knihy skončil opět s velkým otazníkem, stejně jako předchozí díl, ale tentokrát jsem byl v šoku ještě víc. U předchozího dílu se konec dal mírně čekat, pokud byl čtenář trochu pozorný během čtení, ale konec Vzestupu a pádu nemohl čekat snad nikdo.
Vzestup a pád je asi nejakčnější kniha z celé série, a zřejmě asi nejsmutnější, proto doporučuji při čtení spousty kapesníků.

LoverBooks
08.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Jenom už tak nějak nevím, jestli si chci přečíst další díl :-(

rarášek
29.08.2016 5 z 5

Zase díl, který mě dokázal překvapit i těsně před koncem. Těším se na další díl. Jsem zvědavá, co bude s Mej-Lin. :)

gfdsa123
27.08.2016 5 z 5

Neočekávané zvraty a napínavý děj. Jsem zvědavá jak se vše bude vyvíjet v dalším díle.

Forestlia
17.08.2016 5 z 5

Opět úžasná kniha tak jako všechny díly.Jen mi bylo líto té jedné smutné události s určitou postavou protože to byla jedna z mých nejoblíbenějších postav.Nechci prozrazovat o koho a jak se jedná kvůli těm co knihu ještě nečetli,ale ti co už ano určitě ví co myslím.Kniha byla plná akcí a velmi napínavá a já se nemohu dočkat dalšího dílu.

anonym02
06.06.2016 5 z 5

Proč skončila, tak blbě !!!!
Tolik otázek zůstalo otevřených =-(
Např. co se stalo s Mej-lin????
Obsahově byla kniha , ale výborná s úžasným dějem a ... prostě se vším =-)

ElisR1
05.04.2016 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl série. Hodně nečekaných zvratů a příběh je celkově nacpaný akcí. Těším se na pokračování.

přátelství války hrdinové spirituální zvíře

Eliot Schrefer
americká, 1978
2017  86%Nesmrtelní ochránci
2016  86%Vzestup a pád
2018  87%Mau a poutníci noci

Kniha Vzestup a pád je v