Pokrevní pouto

Pokrevní pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256543/bmid_spirit-animals-pokrevni-pouto-QzZ-256543.jpg 4 113 17

Spirit animals série

Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan patří k hrstce vyvolených, kterým se podařilo přivolat spirituální zvíře. S tímto výjimečným poutem získali nadlidské schopnosti, ale i velkou zodpovědnost. V Erdasu zuří válka. Dobyvatelé obsazují celá města a země – a s nimi i Mej-linin domov. Dívka už nechce jen čekat a cvičit se v boji, a tak se společně se svým spirituálním zvířetem, pandou Dží, vydává na území sužované válkou. Přátelé jí budou na blízku – ale nejen oni. Nepřítel totiž číhá všude…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Spirit Animals: Blood Ties , 2014

TaLu
28.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Poslední dobou mám čtenářské štěstí na opravdová napínavá dobrodružství. Tentokráte mladí hrdinové putují džunglí plnou vlhka, hmyzu, nebezpečných zmutovaných krokodýlů a snaží se získat talisman od dalšího Velkého strážce - slona. Do cesty se jim postaví kmen jezdců na nosorožcích, kteří se stanou jejich spojencem v závěrečné bitvě. Slon Dínéš má smysl pro humor a pro čestný boj. Každý z přátel se musí rozhodovat kudy povede jeho další cesta a začíná být jasné, že bude provázená i bolestí ze ztrát. Zatím jsem si nevšimla velkých rozdílů mezi jednotlivými knihami, i když je píší různí spisovatelé. Umí obdivuhodně sledovat stejnou dějovou linku, takže určitě spolupracovali navzájem. Doporučuji všem dětem, mladým a každému, kdo, neztratil schopnost vnímat fantasii. Skvěle jsem se bavila, místy se zatajeným dechem. Nosorožčí jezdci , "stará matka" Zue a Líšaja se dvěma tygry, byli úžasným zpestřením, doufám, že se ještě objeví. Obálky nemají chybu.

vojta888
02.01.2021 5 z 5

Dobrá kniha ale celkem mě v tom příběhu štvalo že mej-lin byla tak tvrdohlavá

Bettyriverdale
26.08.2019 4 z 5

Tuto knihu bych zároveň neodsuzovla, ale ani nedala úplně nejlepší hodnocení. První polovina knihy mi přišla taková táhlá, ale druhá naprosto super!!!!!!!!!!!
Dle mého názoru to nemá na předšlé díly. Myslela jsem si vvzhledem k hodnocení tady na databázi, že bude o trochu lepší......
Nicméně strhuji jednu hvězdu za první polovinu, ale jinak stojí za přečtení.

meduza78
13.08.2019 4 z 5

Kniha plná odvahy a dobrodružství, moudrosti.

Danduli
06.05.2019 5 z 5

Tak tento díl mě vůbec nezklamal. Čekala jsem skvělý akční a napínavý příběh a dočkala jsem se ho. (Jako vždy když se do toho pustí Garth Nix). Po přečtení tří dílů, každý od jiného autora, jsem velmi spokojena. Všechny knihy jsou napínavé, čtivé a velice mě baví.

daniela8978
13.06.2017 5 z 5

Další díl opět nezklamal, přetahujeme se synem, který knihy hltá jedním dechem. Už se těším na další díl. :)

Ailee
02.06.2017 4 z 5

Pěkné, akčnější a živější než předchozí díly. Zatím nejlepší.

Viki0
27.03.2017 5 z 5

Opět díl nezklamal. Byl už trochu akčnější než předchozí dva díly.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

A tak jo, zase to bylo něco jiného. Proč ne?
Trochu mě naštval ten konec. To mi vážně nešlo do hlavy, ale jinak asi dobrý. :-D

any333
12.12.2016 5 z 5

Další ze série Spirit Animals, tentokrát o sžití Mei-lin se svou pandou Dží. Povšimla jsem si, že se čtveřice rozděluje na dvojice cítící k sobě zvláštní city. Zvlášť to bylo patrné, když Mei-lin čekala s Rolanem, než se ostatní vrátí s banánovými tykvemi.
U Abeke by mohl nastat rozkol. Stále má Šejna ráda a neublížila by mu, i když je na nepřátelské straně s dobyvateli.
A konečne se taky v bitvě objevuje Požírač. Jsem zvědavá, jestli se k němu příště třeba přidají zrádci Kovo a Gerathon, nebo zůstanou i nadále v pozadí.
Je toho prostě moc na objasnějí. Dále například, jak může mít Líšaja dvě spirituální zvířata, tedy spíš lépe řečeno, tetování?

Aki12
18.11.2016 4 z 5

Stejně jako u předchozích dílů jsem se u knížky bavil a za čtyři dny jsem ji měl přečtenou. Čtení Spirit Animals je pro mě vždycky příjemným odreagováním. Spirit Animals jsem chválil v předešlých dvou dílech, tak musím i nyní. Do rukou českých čtenářů se dostala skvělá dětská fantasy série, která se za sebe nemusí vůbec stydět.

gfdsa123
19.07.2016 5 z 5

Další napínavý díl, který nám více vykresluje a přibližuje nás s hlavními hrdiny.
Těším se na další díly.

anonym02
24.05.2016 5 z 5

Tak to jsem nečekala. ........
Ne,vážně jsem to nečekala!!!!!!
=-D

eeeva
12.03.2016

Moc mě mrzí že v přístím díle není nic o tom jak se to spirituální zvíře (jejího bratra) promněnilo v tetování na její ruce :'''-((((((((((

ElisR1
06.02.2016 4 z 5

Zatím asi nejakčnější díl série. Za mě spokojenost.

Dym
28.12.2015 3 z 5

Celkem se mi líbila, plno akce a je dost napínavá, ale schází mi tam pár podrobnějších informací.

rarášek
03.12.2015 5 z 5

Další díl, kdy Abeke, Mej-lin, Conor a Roland zachraňují zemi před Požíračem. Mej-lin se sbližuje se svou pandou a všichni přátelé drží pevně při sobě. Moc ráda si přečtu další díl. :)

přátelství války hrdinové spirituální zvíře

Autoři knihy

Sean Williams