Pokrevní pouto

Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan patří k hrstce vyvolených, kterým se podařilo přivolat spirituální zvíře. S tímto výjimečným poutem získali nadlidské schopnosti, ale i velkou zodpovědnost. V Erdasu zuří válka. Dobyvatelé obsazují celá města a země – a s nimi i Mej-linin domov. Dívka už nechce jen čekat a cvičit se v boji, a tak se společně se svým spirituálním zvířetem, pandou Dží, vydává na území sužované válkou. Přátelé jí budou na blízku – ale nejen oni. Nepřítel totiž číhá všude…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256543/big_spirit-animals-pokrevni-pouto-QzZ-256543.jpg 4.399

Spirit animals 3.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Spirit Animals: Blood Ties, 2014

Kniha Pokrevní pouto

TaLu
28.06.2021

(+ SPOILER) Poslední dobou mám čtenářské štěstí na opravdová napínavá dobrodružství. Tentokráte mladí hrdinové putují džunglí plnou vlhka, hmyzu, nebezpečných zmutovaných krokodýlů a snaží se získat talisman od dalšího Velkého strážce - slona. Do cesty se jim postaví kmen jezdců na nosorožcích, kteří se stanou jejich spojencem v závěrečné bitvě. Slon Dínéš má smysl pro humor a pro čestný boj. Každý z přátel se musí rozhodovat kudy povede jeho další cesta a začíná být jasné, že bude provázená i bolestí ze ztrát. Zatím jsem si nevšimla velkých rozdílů mezi jednotlivými knihami, i když je píší různí spisovatelé. Umí obdivuhodně sledovat stejnou dějovou linku, takže určitě spolupracovali navzájem. Doporučuji všem dětem, mladým a každému, kdo, neztratil schopnost vnímat fantasii. Skvěle jsem se bavila, místy se zatajeným dechem. Nosorožčí jezdci , "stará matka" Zue a Líšaja se dvěma tygry, byli úžasným zpestřením, doufám, že se ještě objeví. Obálky nemají chybu.

vojta888
02.01.2021

Skvělá kniha krásné ilustrace a zajímavý děj.

Bettyriverdale
26.08.2019

Tuto knihu bych zároveň neodsuzovla, ale ani nedala úplně nejlepší hodnocení. První polovina knihy mi přišla taková táhlá, ale druhá naprosto super!!!!!!!!!!!
Dle mého názoru to nemá na předšlé díly. Myslela jsem si vvzhledem k hodnocení tady na databázi, že bude o trochu lepší......
Nicméně strhuji jednu hvězdu za první polovinu, ale jinak stojí za přečtení.

meduza78
13.08.2019

Kniha plná odvahy a dobrodružství, moudrosti.

Danduli
06.05.2019

Tak tento díl mě vůbec nezklamal. Čekala jsem skvělý akční a napínavý příběh a dočkala jsem se ho. (Jako vždy když se do toho pustí Garth Nix). Po přečtení tří dílů, každý od jiného autora, jsem velmi spokojena. Všechny knihy jsou napínavé, čtivé a velice mě baví.

daniela8978
13.06.2017

Další díl opět nezklamal, přetahujeme se synem, který knihy hltá jedním dechem. Už se těším na další díl. :)

Ailee
02.06.2017

Pěkné, akčnější a živější než předchozí díly. Zatím nejlepší.

Viki0
27.03.2017

Opět díl nezklamal. Byl už trochu akčnější než předchozí dva díly.