Skrytá hrozba

Skrytá hrozba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243767/bmid_spirit-animals-skryta-hrozba-8ED-243767.gif 4 134 19

Spirit animals série

Jen několik vyvolených obyvatel Erdasu dokáže vyvolat spirituální zvíře. Conorovi, Abeke, Mej-lin a Rolanovi se to podařilo a díky tomuto poutu mohou získat nadlidské schopnosti. Co když ale existuje ještě jiná možnost, jak spirituální zvíře vytvořit a získat tak nad ním absolutní moc? A co kdyby tento dar zneužil někdo se sobeckými záměry? Naši čtyři hrdinové si na sebe a na své zvířecí pomocníky teprve zvykají. A není to právě jednoduché. Když se objeví krutý nepřítel, který je hodlá zničit, bude to pro ně těžká zkouška. Spojí je, nebo rozdělí?... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Spirit Animals: Hunted , 2014

Žemle
02.09.2023 5 z 5

Bylo to podle mně hodně dobrodružné. Na konci jsem se málem rozbrečela.

broskev28
12.05.2022 4 z 5

Druhý díl mě překvapil - byl jiný, možná lepší. Ale určitě čtivý a zajímavý; dozvídáme se stále více informací o ústředních hrdinech, zatímco padouši se propadají hlouběji. Podobně jako u předešlé knihy, i tady mě zaujalo geografické členění fantazijního světa na mapě na předsádce: ta inspirace reálnými světadíly je skvělá a pro malé čtenáře výborná. Jen aby potom ve škole nezaznamenávali do slepé mapy jména těch fiktivních . . .
Takže já doporučuju a jsem zvědavá, co na to řeknou naše děti, především hoši. A ještě víc mě zajímá, nakolik je tahle série srovnatelná se Spřízněnci, na které mě upozornil komentář knihomolkajá u 1.dílu.

TaLu
25.06.2021 5 z 5

Nepatrné rozdíly v atmosféře jednotlivých knih budou zřejmě pravidlem, vždyť je píší různí autoři. Ta myšlenka mi přišla hodně unikátní, zajímalo by mě, jak jednotliví spisovatelé spolupracují, aby udrželi detaily a směřování. Tentokráte jsou propracovanější emoce a vztahy mezi hrdiny i jejich zvířaty. Bitva o talisman se mi líbila více než v první části, protože šlo o dobrovolnost a svobodu. Dobrodružné a napínavé. Už dlouho jsem se na tuto sérii těšila a rozhodně nejsem zklamaná, i když zdaleka nepatřím do cílové skupiny.

vojta888
23.11.2020 4 z 5

První díl byl lepší ale tento díl byl taky dobrý. :)

Knihomol468
14.07.2019 5 z 5

Kniha byla pekná a napínavá.

Wojta777
05.12.2018 4 z 5

Za mě slabší než první díl. První polovina knihy je dosti ukecaná a dalo by se říci nudná. A ještě bych chtěl podotknout, že nějaké postavy se zde chovají nelogicky. Ale tímto končí všechny negativa na téhle suprové knížce. Druhá polovina knihy je napínavá, plná akce a velikých zvratů. Někdy to jsou malé zvraty, ale občas i velké, zajímavé a nečekané. Hodně se zde rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami a seznamujeme se s novými hodnými i zlými postavami. Když to shrnu, tak kniha je dobrá, ale trpí střídáním autorů. Hodnotím 4 spirituálními hvězdičkami.

daniela8978
13.06.2017 5 z 5

Nenáročné, ale přitom vás děj pohltí. Ať už je vám 10 jako mému synovi nebo jste starší čtenář. Oddychovka, od které se nemůžete odtrhnout.

kapitannemo1401
15.05.2017 4 z 5

Tato kniha je pro ty kteří mají rádi dobrodružné a napínavé příběhy a umí povolit uzdu fantazii. Podle mě je velmi zajímavá.

Ailee
27.04.2017 3 z 5

Tři je málo, čtyři moc. Kdybych měla knihu hodnotit za sebe, tak byla taková... vlažná. Ale vzhledem k tomu, komu je určena, bych řekla, že má vše pro to, aby mladší generaci zaujala.

Viki0
27.03.2017 5 z 5

Lepší než první díl, který byl spíš o seznámení s postavami a podobně. V tomto díle se už dočkáme nějaké té akce a napětí.

Mytri-Moon
25.02.2017 5 z 5

Super lepší než 1. (-:

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Nevím, jestli je to autorem, ale kniha se mi líbila víc.
Přišlo mi, že je tam víc promyšlený děj a situace.
Je to taková pěkná oddechovka.

Aki12
02.11.2016 4 z 5

Kniha není žádná literární pecka. Je to pohádka pro děti, která zaujme i ty starší, kteří se budou usmívat nad některými trapnými situacemi nebo menší neschopnosti hlavních hrdinů. Tento díl mi přišel lepší a promyšlenější, akčnější. Dělo se v něm podstatně více, než v prvním díle a konec byl celkem překvapivý, takže si rozhodně přečtu další díl.
Jelikož jsem předtím dal 3 hvězdičky, tak nyní prostě musím dát 4.
Přiště snad nebudu muset zase váhat a dám 4 hvězdičky bez mrknutí oka.

gfdsa123
18.07.2016 5 z 5

Druhý díl byl napínavější a také postavy byly více propracované. Moc se mi líbí myšlenka spirituálního zvířete, stále musím myslet na to, které bych měla já, kdybych byla vyvolená nebo které bych si sama zvolila, kdybych měla možnost.
Určitě si přečtu celou sérii.

Lumine
10.09.2015 3 z 5

Stále moc pěkná fantasy pro mladší generaci a stále mi trochu překáží ten styl psaní. Ovšem zakončení knížky bylo skvělé a těším se na další díl. :)

JanaDor
05.06.2015 4 z 5

Druhý díl ze série Spirit animals je o hodně lepší než první. Je akčnější, lépe se čte a má jiskru, která ve mně rozžehla zájem o tuto sérii. Z prvního dílu jsem byla rozpačitá. Zajímavý příběh, který mě zaujal, ale svým popisným stylem mě nebavil. Připisovala jsem to tomu, že se vše rozjíždí…Ale po přečtení druhého dílu si myslím, že to nebylo tím. Každý díl píše jiný autor. Tak už tušíte, kde mířím. Ten první díl nebyl tak dobrý jako je tento. A to je škoda. Nevím, kolik lidí to odradilo, ale zde se přimlouvám za přečtení pokračování.

Bobšule
03.06.2015 4 z 5

Mnohem lepší než jednička. Děj má švih a a přijde mi, že je tato kniha obecně mnohem lépe napsaná. Se zájmem čekám na třetí pokračování.

ElisR1
26.04.2015 4 z 5

Podobné jako první díl, akorát o něco akčnější.

Byxy123
16.04.2015 4 z 5

Kniha pokračovala v duchu prvního dílu. Takže za mě 4 hvězdičky. Tento díl byl akční, rychle se dal přečíst. :) Jen mi trochu vadilo sobecké chování Mej-Lin, ale třeba to ještě v dalších knížkách vychytá. :D