Zrození hrdinů

Vydej se do světa, ve kterém každé dítě prochází zkouškou, aby zjistilo, jestli dokáže přivolat své spirituální zvíře. Hrstce vyvolených, kteří tuto schopnost mají, přinese svazek mezi člověkem a zvířetem výjimečné schopnosti. Daleko od sebe, v různých koutech světa, podstoupí Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan tajemný rituál. Objeví se světelné záblesky a z nich vystoupí vlk, leopardice, panda a sokolice. V ten okamžik je budoucnost dětí, jejich zvířat a konečně celé země Erdu zpečetěna. V dávno zapomenutých končinách země se totiž začala probouzet temná síla, která se chystá ovládnout svět. Čtyři hrdiny a jejich zvířata čeká těžká zkouška… První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236847/big_spirit-animals-zrozeni-hrdinu-236847.gif 4173

Spirit animals 1.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Wild born, 2013

Kniha Zrození hrdinů

broskev28

Sháněli se po ní čtenáři v naší knihovně, tak jsem pořídila alespoň ten první díl a myslím, že pro určitou věkovou kategorii, a speciálně pro kluky, to vůbec není špatné čtení. Takže mladším čtenářům určitě doporučím a já osobně jsem zvědavá na další díly: jak se na nich podepíše střídání autorů?

TOMZ

Kamarád mi tuto knihu doporučil a protože jsem neměl co číst tak jsem ji zkusil. Musel jsem se přemáhat ke čtení. Akce ve knize byla nudná.
Doufal jsem, že se to v dalších dílech zlepší. Přečetl jsem s očekáváním celou sérii, ale stále to bylo nudné. Děj byl většinou očekávaný (přiznávám se , že párkrát mě kniha překvapila :) ). Abyste to nepochopili špatně, neříkám že kniha je špatná, jenom to není můj styl. Moje hodnocení knihy je: nevyužitý potenciál.

TaLu
25.06.2021

Dobrodružné, napínavé, výborná zápletka. Nápad se spirituálními zvířaty originální. Přirozené hledání sebe sama v těžkých chvílích, kdy rozhodnutí jednotlivce ovlivňuje celek. Přátelství mezi dospívajícími se zatím spíše rodí, aby vzápětí dostalo trhliny. Opouštění rodin a toho, co znají. Vydávání se do neznámého a nebezpečného. Ani propojenost se zvířaty, která jsou navíc původními Velkými strážci, není ideální. Překvapilo mě, jak různí autoři drží danou linku i nastavenou laťku. Zajímavý projekt.

29.04.2021

Dlouho jsem se té knize vyhýbala, ale nakonec jsem se rozhodla, zkusím přečíst ukázku na google knihy a nakonec to dopadlo, že jsem to musela dočíst XD.

vojta888
02.01.2021

Skvěle napsaná a dojemná kniha.

Lena.Cte
30.08.2020

Hezký úvod do celé série. Jde o takové načrtnutí. Na začátku se toho moc neděje, seznamujete se se zemí, hrdiny, ale na konci už bylo více akce. Občas jsem se ztrácela v tom kdo a proč za koho bojuje. Ale byl to pěkný příběh.

Lótuss
13.07.2020

(+ SPOILER) Z pohledu kritika bych knize (v ohledu originality zápletky) udělit plný počet hvězd nemohla, avšak s touto knihou jsem prakticky prožila většinu svého náctiletého období.
Tudíž je pro mne skutečnou srdcovkou. Mně osobně k srdíčku nejvíce přirostl Tárik a to již v této první knize.
A mohu slíbit, že v těch následujících opravdu vyplňuje to hřejivé místo přívětivého mentora a zároveň otcovskou figuru pro hlavní hrdiny.

CarinAranda
05.06.2020

Mám doma všechny díly z 1. série a opravdu jsem se začetla... Za mě super příběh a kniha končí otevřeně-donutí vás, si přečíst druhý díl. Vřele doporučuji!