Zrození hrdinů

Zrození hrdinů https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236847/bmid_spirit-animals-zrozeni-hrdinu-236847.gif 4 202 50

Spirit animals série

Vydej se do světa, ve kterém každé dítě prochází zkouškou, aby zjistilo, jestli dokáže přivolat své spirituální zvíře. Hrstce vyvolených, kteří tuto schopnost mají, přinese svazek mezi člověkem a zvířetem výjimečné schopnosti. Daleko od sebe, v různých koutech světa, podstoupí Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan tajemný rituál. Objeví se světelné záblesky a z nich vystoupí vlk, leopardice, panda a sokolice. V ten okamžik je budoucnost dětí, jejich zvířat a konečně celé země Erdu zpečetěna. V dávno zapomenutých končinách země se totiž začala probouzet temná síla, která se chystá ovládnout svět. Čtyři hrdiny a jejich zvířata čeká těžká zkouška… První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Wild born , 2013

Berken
21.02.2016 4 z 5

Tato kniha se mi nad míru líbila. Autor si vybral vymyšlený svět , ale nedomyslel např. konkrétnější zákony a pravidla. A proto to bylo trochu rozpačité.
Tři knihy se mi podařilo přečíst za 4 dny. Velmi jsem se chytnul.

eeeva
19.02.2016

Úžsná kniha. Zacala sem jí číst už v 10ti letech . Teď je mi 11 a narozky mam 28.11.
Teď čtu konec 3. Dilu. Vžfy netrpělivě čekám než vyjde další díl , a proč si tu knížku kupovat
když už jí má kamarádka a můžete si ji půjčit. Vždy čekám až si ji přečte aby sem si ji
mohla prečíst i já. Je to první knížka kterou sem začala doopravdy dobrovolně číst.
Rozhodně doporučuji ;-)

Doležalka
18.02.2016

Než začneme komentovat slovník, chtělo by se zamyslet, zda již v prvních třídách nefrčí hrubší slovník. A v Tv mnohdy sledují děti pořady, kde se s tím opravdu nepářou.
Všechny knihy jsou velice pěkně napsané, moji kluci ji hltají a i já se vždy nemohu dočkat dalšího čtení. Obrázky jsou tak nepodstatné, když je kniha takto napsaná, stačí zapojit fantazii.
A svůj účel plní, těšíme se na každý večer, kdy ji jdeme číst.
Takže skvělé a vřele doporučuji všem.

Lumine
26.06.2015 5 z 5

Moc pěkná a velmi povedená knížka pro mladší generace.

Bobšule
26.05.2015 2 z 5

Nápad je pěkný, volba hrdinů také, ale psané mi to přijde poněkud neuměle. Takové hrubé, neotesané. Kniha se tváří tajemně, informace aby z ní čtenář doslova ždímal. Na což, obávám se, nebude mít jedenáctileté dítě trpělivost.
Osobně mám navíc z knihy s píš pocit, že je psaná na objednávku stylem "Potřebujeme vytvořit sérii knih, k nimž bude počítačová hra. Moc tam toho neodhaluj, ono se to všedchno bude ještě vyvíjet a měnit." A tak autor vlastně sám pořádně nezná pravidla světa, o němž píše, vše je jen hrubě nahozené, aby se pozdější autoři dalších dílů nemuseli zbytečně přizpůsobovat něčemu, co se už nebude hodit atd.
To mi přijde neseriózní a vůči čtenářovi celkem nefér. Navíc, co je skutečně hřích, tahle nahozenost vede logicky k tomu, že v knize chybí jakákoli drobnokresba, každý si může představovat cokoli a jakkoli, ale kniha dítě nevede a neučí ho představovat si, protože mu nedává podklady, vstupní informace. A když už se tak děje, používá k tomu nemilosrdně jazyk dospělých. Nevíš - přejdi to, nebo se doptej. No, do pytle, takhle se píše pro děti?!
Také interakce mezi jednotlivými dětmi je vpodstatě mizerná a mizerně popsaná. Teprve na konci jsou snad tři vtipnější nebo jinak zajímavější místa napovídající o tom, že děti spolu nějak asi přece jen komunikují. Což je nesmírná škoda, protože sotva začne být děj trochu zajímavější, kniha končí.
Prostě, kniha pompézní propagací na zadní straně slibuje mnoho a nabízí opravdu jen to nejnutnější. Atmosféru ovšem skoro žádnou.

ElisR1
20.04.2015 4 z 5

Taková fantasy pohádka. Je to spíše takový úvod do příběhu, kdy se ze začátku nic neděje, ale na konci se akce dočkáme.

Byxy123
13.04.2015 4 z 5

Mám ráda takovýto námět. Každý má své spirituální zvíře.. Myslím si, že mladší čtenáře to bude bavit. Mě (ikdyž je knížka od 11 let) bavila také. Příběh svižně odsýpal, ani jsem se moc mezi jmény neztrácela. :)

JanaDor
13.03.2015 3 z 5

Hlavní myšlenka příběhu se mi líbí. I když vše je zatím jen načrtnuto, což je škoda. Když je to pro děti. Měly být jasně uvedeny dvě strany, proč a za co bojují. Sama jsem to dobře nepochopila. O kladné straně vím více než o záporné. Nevím, proč chtějí to, o co bojují. Možná jsem to nepochopila, ale spíše to nebylo dobře vysvětleno.
První díl má na začátku pomalý rozjezd. Dalo se to čekat. Seznamujeme se ze zemí, hlavními hrdiny a co je jejich náplní. Tím, že vše má cizí jména, je to těžší na přivyknutí. Odhaduji, že druhý díl bude akčnější od začátku a my jako čtenáři se budeme lépe orientovat.
Četlo se to dobře a záleží na pokračováních. Zatím to má dobře našlápnuto na úspěch. Uvidíme. Těším se a jsem zvědavá na druhý díl.

Luciana007
11.03.2015

Já si jí kupuji, a viděla jsem i druhých díl Spirit Animals Skrytá hrozba, ale to už píše někdo jiní. V cizině už vychází další díly...takže jich bude mnohem víc... :) jsem zvědavá jaké to bude, pak vám určitě dám vědět.

vlkodlaq
09.02.2015

Poněkud nehezky vykradený námět ze zlatého kompasu..

války dobrodružství hrdinové spirituální zvíře

Brandon Mull
americká, 1974