Šedá smrt

Šedá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141051/mid_pribehy-z-kouzelne-obory-seda-smrt-0a3-141051.jpg 5 117 11

V kouzelné oboře Lesohrad se dějí prapodivné věci. Vypukla tam nakažlivá nemoc, která mění bytosti světla v bytosti tmy. Seth na to sice okamžitě přijde, ale nákaza se šíří dál a je jasné, že další existence obory je ohrožena. Sorensonovi zoufale hledají někoho, kdo by jim poradil. Na rady sfingy byl vždycky spoleh – ovšem pokud se jí vůbec dá věřit, a podobně je to i s dalšími rádci. Kendra se mezitím vydává na dalekou cestu za dalším kouzelným předmětem. Ale stejný nápad dostalo i Společenství Večernice… zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Fablehaven III: Grip of the Shadow Plague , 2008

HanaN1
HanaN1
11.08.2020 5 z 5

Dobrá série všechny 3 dily. Dcera si hned po přečtení 3. dílu koupila 4. a 5. ve slovenštině. Krásné fantasy. Ty české knihy jsou velmi hezky udělané, krásné ilustrace a provedení.

candy72
candy72
27.01.2016 5 z 5

Rozhodně to není zrovna pohádka pro malé děti.
Přečetla jsem první díl a myslela jsem, že se bude celá série odehrávat jen v Lesohradu. Po začátku čtení Večernice jsem přišla na to, že zápletka je mnohem složitější. Tím více mne to do děje zatáhlo.
Když jsem se probojovala až sem, stala jsem se touto sérií posedlá. Jako blázen jsem si sepisovala, co vím o všech artefaktech, hrdiny těchto knih, známé členy SV...
Prostě jsem si nedala pokoj.

Jen mne zaráží: Zápletka mi přišla tak velká, že nevím, jak se to během následujících dvou dílů rozuzluje. Pokusím se je sehnat v češtině či ve slovenštině a jsem moooc zvědavá :)

A jinak: je to ta neeej knížka, jakou jsem četla!!!

PS:Nikka07 - mě spíš přišlo nejsmutnější spojení kamene s hřebem a loučení :( dusivky mi tolik nevadily, protože **** nám nebyl tolik známý,, že by mě to nějak zarmoutilo.

svobonís
svobonís
21.01.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, poutavá, malinko strašidelná, rozhodně doporučuji.

Teruška214
Teruška214
11.10.2015 5 z 5

Třetí díl nezklamal stejně jako předchozí dva :*

Jediné co musím ale vytknou je, že v ČR není celá série Příběhů z kouzelné obory k dostání. Nemyslím tím tyto tři díly, ale následující dva. V angličtině sice jsou, nicméně ty knihy nejsou zrovna tenounké, a já s angličtinou taky moc nezářím :D

Každopádně první tři díly jsou fantastické a já je vřele DOPORUČUJI! :DD

viky.rella
viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout a to jak se šedá smrt šíří je fakt děsivé.

Raven_Black
Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Určitě si všechny znovu přečtu. Byli kouzelné, čtivé a vztáhli vás hned do děje.

brčko-A
brčko-A
10.03.2015 5 z 5

Krásná knížka,nemám slov!Kéž by bylo více dílů!

Roselunda 1928
Roselunda 1928
12.03.2014

První dva díly máme ve školní knihovně, a s uživatelem termit přemlouváme paní učitelku ke koupi tohoto dílu, ale stále nic. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tsal
tsal
25.12.2013 4 z 5

Třetí kniha mi přišla o ždibíček slabší než předchozí dva díly. Možná za to mohla absence objevování, která hrála v předchozích dílech významnou roli. V šedé smrti jde už o vysokou hru a místo pobíhání po oboře musí naši sourozenci plánovat, přemýšlet nad kroky nepřítele a bojovat, aniž by přesně věděli proti komu. Na druhou stranu narůstá počet otázek, objevují se pochybnosti o čistých úmyslech významných postav a na místo okouzlení nastupuje napětí.
Těším se na další díl.

hardrock
hardrock
28.10.2013 5 z 5

Výborné. Táto séria sa mi páči čím ďalej tým viac. Aj keď niektoré veci boli predvídateľné, napríklad Lena bolo jediné logicky prijateľné riešenie, hlavne potom, ako znovu vyšla z vody...

Nikka07
Nikka07
15.03.2013 5 z 5

Tahle je úplně super! Nedočkavě jsem vyhlížela (zatím) poslední část, a doufám, že bude další! Protože nemám ráda otevřené konce... :D
Nechci vše vyzradit, ale zase se musím někomu (něčemu) svěřit: nejsmutnější byla část s dusivkami. Chudák ***. U toho jsem zase uronila pár slz. Jsem hold citlivá. :)
Nechci se moc vykecávat, tudíž: pro fandy fantasy a hororu, vřele knihu doporučuji. :D

Brandon Mull
americká, 1974