Casper, kocour cestující autobusem

od:

Casper, kocour cestující autobusem

Susan Findenová si jednoho dne v roce 2005 přinesla domů z útulku černo-bílého kocourka. Pro jeho schopnost mizet jako duch ho pojmenovala Casper a v té době ještě netušila, jak zásadním způsobem změní její život i životy ostatních. Tenhle kocourek projevoval neuvěřitelnou touhu objevovat svět a rozhodně si na rozdíl od lidí nemínil dělat starosti s konvencemi. Zatímco si Sue lámala hlavu nad tím, kam Casper mizí na celé hodiny, znal ho již skoro celý Plymouth. V čekárně u lékaře, v lékárně, v nedalekých kancelářích…, byl všude a lidé se těšili z jeho přítomnosti. A co teprve, když se Susan dozvěděla, že jezdí pravidelně autobusem! Casper nejen že jím jezdil, ale na zastávce spořádaně čekal ve frontě, ve voze měl své oblíbené sedadlo a všichni řidiči na lince číslo 3 toužili mít to privilegium ho svézt. Svým cestováním se stal natolik proslulým, že o něm záhy začaly psát noviny a reportáž o neobyčejném kocourovi se objevila ve zprávách BBC. Fotografie s Casperem v Susanině náruči zdobila jeho oblíbené autobusy, lidé si o něm vykládali a každého zajímalo, co všechno tenhle kocourek dělá. Jeho příběh v knižní podobě se stal bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138761/casper-kocour-cestujici-autobusem-138761.jpg 3.941
Originální název:

Casper the commuting cat (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Corly
28.09.2017

Vždycky říkám, že už nikdy nebudu číst o zvířátkách!!! A je to tady zas...Dočteno, dobrečeno, zase to ve mně tolik doznívá a doznívat bude!!! :-) Bylo to překrásný!
Sice jsem se nabrečela skoro v každé kapitole, ale vyvážil to i smích a tolik krásna a dobra, která přesně ta zvířátka umí bezděčně tolik dát...Casper bude tímto žít navždy a je super, že může takhle rozveselovat i ty, kteří bohužel neměli tu ČEST se s ním svézt... A paní Susan byla taky skvělá!!!!! 6 hvězdiček bych dala! :-)

Ťapulka
26.01.2017

Dočteno a slzy utřeny! Ale srdíčko ještě dlouho zůstane knihou, autorčinou láskou a příběhem úžasného kocourka dojato! Jsem rozhodnutá sednout ke stolu a napsat autorce dopis, protože tento příběh nemůžu nechat bez osobního vyjádření. K nám si také našel cestu jeden podobný, a to nejen chováním, ale i vzhledem, kocourek jménem Pan Kocour a z křoví si nás ochočilo odrostlé velmi vystrašené koťátko s jizvou nejen na duši, ale i na nožce Mikeš. A já jim určitě budu při hlazení kožíšků vyprávět Casperovo příběh!

rarášek
07.02.2016

Velmi zábavný a emotivní příběh. Před nějakou dobou jsem se školou byla týden v Plymouthu a když jsem se vrátila, tak se mi strašně stýskalo. Bydlela jsem u jedné paní, která sama měla krásnou černou kočku. A po návratu jsem narazila zrovna na tuto knihu, tak jsem si říkala, že si ji přečtu. A Casper si mě rozhodně získal. Líbilo se mi, že autorka svoje vyprávění popisovala i z jeho pohledu. Byl to kocour, který miloval lidi a tak se rozhodl trávit s nimi čas v autobuse. Konec mě velice zasáhl a rozhodně jsem se nebránila slzám a doufám, že toho řidiče taky postihl trest. Sama jsem už zažila smrt mnoha svých mazlíčků, hlavně koček, protože všechny máme venku a tak se stalo, že už nám zbyl jen zrzavý kocour Macík, kterého máme už osm let. Zbytek se ztratil nebo umřel. Smrt zvířete není lehká, ale vždycky se přes ni musíme přenést a jít dál. Tento příběh mě zasáhl na správném místě. Rozhodně nezapomenu na tak výjimečnou kočku, jakou byl Casper, kocour cestující autobusem. :)

Evik30
31.03.2014

Kniha byla napsaná přímo z duše autorky. Z textu jde vycítit že je to milovnice koček. I když příběh kocoura Caspera na konci špatně dopadne, kniha chytne za srdce každého čtenáře. Čte se velmi rychle. Přečtenou jsem ji měla za pouhý 1 den.

Verrrunka
17.12.2013

No je pravda, že ke konci jsem se trochu dojala, ale asi to bylo situací, která se mi v poslední době děla. Příběh je rozhodně zajímavý, jen by to chtělo zvolit trochu čtivější formu, bylo to takové jakoby ušité horkou jehlou....

Aneleh
12.10.2013

Netradiční kniha vyznávající se z lásky k našim čtyřnohým věrným kamarádům - kočičkám. Autorce se podařilo napsat knihu, která chytí všechny milovníky koček za srdce. Jejího "lidského" kocourka Caspera proslavilo cestování autobusem, díky němu změnila Susan svůj pohled na svět a mnohé se naučila. Ve své knize s citem a láskou vysvětluje, co všechno a proč pro vás může znamenat zvířecí kamarád. Jelikož sama chovám a miluji kočičky, stala se tato kniha pro mě jednou z nejkrásnějších na světě.

LucieRej
23.08.2013

Naprosto úžasný a nádherný příběh. Jakoby mi autorka mluvila z duše. Casper musel být bezvadný kocour.

IvaKr
10.01.2013

Hezké, odpočinkové čtení. Každý milovník koček se určitě v této knize tak trochu najde.