rarášek Online rarášek komentáře u knih

Deníky Deníky Leonardo Da Vinci

Knihu jsem si koupila a rozhodně jsem neudělala špatně. Kniha je plná skvělých myšlenek, hlavně co se týče umění. Prostě výborná kniha. :)

24.05.2016 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Tuhle knihu jsem se rozhodla přečíst před filmem, protože naopak se mi to nikdy nevyplatilo (na film se teď rozhodně chystám). Rozhodně skvělý příběh, vyprávěný z pohledu malého Jacka, pro kterého je Pokoj naprosto vším a rozhodně ho nevnímá jako něco špatného. Styl písma a velká písmena rozhodně seděli na tak malého kluka, který vnímá Pokoj jako jediný svět. Potom jeho velké objevování venku, při kterém jsem mohla poznávat jeho pocity a myšlenky, co si o tom všem myslí. Ten konec s Pokojem je rozhodně skvělý. Jedna etapa jejich života skončila a ta nová právě začíná. :)

22.05.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

No, myslela jsem si, že Papírová města jsou nejslabší, ale ono to dokáže dojít i dál. Musím říct, že Hassan, Lindsey a Colin byli v pohodě. Rozhodně ten příběh o všech Kateřinách byl skvělý. Humor taky tak moc nechyběl a asi polovina poznámek pod čarou byla opravdu zajímavá. Ale místy to bylo určitě taky nudné, rozhodně mě neohromovali poznámky o matematice a doplněné grafy, matika není můj nejoblíbenější předmět. Tu doplňkovou kapitolu jsem vůbec přeskočila. Neříkám, že to bylo špatný, ale taky neříkám, že je to dobrý. Prostě takový průměr. :)

19.05.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zajímavá knížka. Nebyla to úplně nejlepší z Greenovek, ale zase se tam objevoval vtip a kouzlo přátelství. Nejlepší ze všech byl určitě Radar! Ta Margo mě ale na konci pěkně naštvala a ten konec byl opravdu slabý. Jinak přátelé, vtip a dobrodružná cesta rozhodně skvělý, závěr hrozný. Kromě toho závěru a neustálého kňouraní kolem Margo to bylo moc dobrý. :)

19.05.2016 3 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Tahle kniha se mi moc líbila. Miluji knihy s touto tématikou! Na celém příběhu je vidět, že na tom autorka hodně pracovala a v poznámkách, že rozhodně toho hodně nastudovala. Líbilo se mi pátrání Gratchen s Danielem po tom, kdo zabil jejího otce, i když jsem to už v půlce nějak začínala tušit. Obálka je nádherná a skvěle se hodí, s tou světle a tmavě modrou působí tajemně a napínavě a červeným nápisem a pláštěm. Jsem rozhodně zvědavá na pokračování, i když já bych se klidně spokojila s tímto jedním. Stejně vím, že si ho tak jako tak přečtu. :)

12.05.2016 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Tohle je rozhodně knížka, která mě rozhodně zaujala. Téma čtyř lidí, kteří se vůbec neznají, ale sami mají svoje strasti a problémy. Pak přijde zpráva o asteroidu a konci světa a všichni čtyři lidi - Peter, Eliza, Andy a Anita - k sobě postupně najdou společnou cestu. Moc se mi líbila myšlenka s tím karassem. Kniha je rozhodně k zamyšlení. Co bych dělala v poslední dny svého života? A kdybychom to nakonec přežili, zůstalo by to tak nadále nebo by se to vrátilo o starých kolejí? Rozhodně jsem se často zarazila nad surovostí jiných lidí při blížící se apokalypse, jako by se lidé nemohli aspoň teď usmířit a držet pospolu. Velmi mě zasáhla smrt jedné z postav. Líbila se mi rozdělení myšlenek všech čtyř postav. Myslím, že Eliza s Anitou měli nejzajímavější kapitoly. Obálka je rozhodne úžasná a skvěle se k tématu hodí. Rozhodně doporučuji. :)

09.05.2016 4 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Na tuto knihu jsem náhodou narazila v knihovně a rozhodla jsem se ji vyzkoušet. A nad moje očekávání se mi moc líbila. Nejlepší byla ta druhá část, kde už jsou ve městě. Simon a Zoya se mi moc líbili a ten konec vůbec nebyl špatný. Obálka je rozhodně pěkná a skvěle se k té knize hodí. Moc dobrý příběh. :)

06.05.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kniha se mi moc líbila. Sesterské pouto - Margot, Lara Jean a Kitty - se mi líbilo, i když jsem někdy měla chuť dát jí pohlavek, ale taky mi jí bylo líto. Kluci Josh a Peter se mi oba líbili, Peter ze začátku moc ne, ale později se ukázal v lepším světle. Těším se na pokračování. :)

03.05.2016 4 z 5

Bratři Bělští Bratři Bělští Peter Duffy

Úžasný příběh. Až to téhle doby jsem o těchto hrdinech, kteří zachránili mnoho Židů, nic nevěděla. To, jak vytvořili vlastní vesnici uprostřed lesů a později pojmenovali lesní Jeruzalém, je něco úžasného. Je rozhodně skvělé, že se dokázali ubránit a raději žili uprostřed lesů než aby umírali v ghettech. Ten autor si s tím rozhodně dal práci. Je tam popsána historie i životy Bělských a úryvky rozhovorů lidí, které sám autor vyslechl. Rozhodně se mi líbil Tuvja, který prosadil motto:
Raději zachráním jednu starou židovskou ženu, než abych zabil deset německých vojáků.
Líbilo se mi doplnění o dobové fotografie. Díky těmto bratrům přežilo 1200 Židů a dnes určitě existuje ještě víc potomků. Určitě důležitý příběh o hrdinech, o jejichž odvaze až doteď nikdo nevěděl. :)

01.05.2016 5 z 5

Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Hamish Ross

Moc se mi kniha líbila. Nádherný vztah mezi Bozděchem a jeho psem Antisem, kteří oba sloužili ve službách RAF. Antis pomohl svému pánovi i později, kdy musel utéct podruhé z Československa, kdy jemu i dalším lidem zachránil život při přechodu. Líbí se mi i doplnění o úryvky z jeho knih a rozhovorů s lidmi, které Bozděcha znali. Taky skvělé doplnění dějin, co všechno se dělo. Musím se přiznat, že tuto knihu jsem si půjčila hlavně kvůli Antisovi, ale byl to jinak moc dobrý příběh jak Antise, tak jeho pána Bozděcha, hrdinného letce RAF. :)

01.05.2016 5 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Závěrečné volné pokračování se mi moc líbilo. Isla mi byla sympatická, i když bych jí za to, co později provedla, nafackovala. A Josh byl velmi hodný a citlivý umělec. Oba se konečně našli, i když je čekalo mnoho překážek, ale nakonec je čekal jejich šťastný konec. Líbila se mi část, ve které se objevují nám známé postavy z předchozích kapitol. :)
Přišlo mi, že se tento děj odehrává ve stejné době jako Lola a kluk od vedle. :)

24.04.2016 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Nevím, co říct. Příběh měl pomalý rozjezd, ale jakmile se tam objevil zlom, tak to jelo. Jediný, komu se tam podařilo zůstat se zdravým rozumem, byl Ralph. Mě se z postav snad líbil jediný Simon a s tím to nedopadlo nejlíp. Knížka je důkazem, jak se ze skupiny chlapců, izolovaných od společnosti a bez dozoru dospělých, stane divá zvěř bez kouska lidskosti, která se nezdráhá zabít i člověka, který nejde s nimi. Ne všechny takovéto příběhy by nemohli skončit jako v této knížce. Příběh, který by nemusel být vzdálený pravdě.
Pokud někomu vadí, že postavami jsou 12-leté děti, tak ať se kouknou o přežití dospělých ve Ztracených nebo Kdo přežije. :)

17.04.2016 4 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Komiks se mi hrozně moc líbil. Ke konci uronila pár slz, protože to jsem nečekala, že se stane. Žádný šťastný konec pro hlavního hrdinu není, ale příběh se mi rozhodně moc líbil. :)

14.04.2016 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Nebylo to zas tak špatný. Se spoustou věcí, které si hlavní hrdinka myslela nebo řekla, jsem souhlasila a dokázala jsem se s tím sžít, ale někdy mi taky hrozně lezla na nervy a nejradši bych ji jednu vrazila. Dějová linka s blogem Solitaire byla taky velice zajímavá. Nakonec to skončilo dobře. Líbili se mi Michael a Lucas, ale to s Lucasem jsem nečekala. Rozhodně skvělý příběh, který mě vtáhl už od první kapitoly, doporučuji. :)

13.04.2016 5 z 5

Dlouhá cesta z ráje Dlouhá cesta z ráje Leah Chishugi

Je neuvěřitelné, co všechno se tam dělo. Autorka si zažila své, celá ta genocida byla strašná a zbytečná. Celá léta žijí vedle sebe, Tutsiové a Hutuové, a nakonec jedni začnou zabíjet druhé. Leah to měla těžké a určitě si spousta jiných zažila stejné hrůzy. Rozhodně poskytuje náhled do rwandské genocidy. Určitě doporučuji přečíst.

12.04.2016 5 z 5

Jména čísel Jména čísel Hans-Joachim Lang

K tomuhle snad ani není co dodat. Musím uznat, že autor měl velkou odvahu a úsilí se do tohoto pustit a dokázal to. Teď má všech 86 obětí zpět svou totožnost, svá jména na náhrobku. Tento autor si zaslouží velké uznání.

10.04.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Poslední díl to skvěle zakončil. Skončilo to vlastně tak, jak se dalo očekávat. Byla jsem šťastná za všechny, kteří došli dobrým koncům a bylo mi líto těch, kteří to nezvládli. Moc se mi to líbilo. :)

09.04.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nebyl to špatný díl. Jen mě štvala America. Jsem zvědavá na další díl. :)

09.04.2016 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Překrásný příběh a důkaz toho, jak silní psi dokážou být. Nedokážu si ani představit, jak hrozné to pro všechny muselo být, když se jejich milovaný pes a člen rodiny ztratil na moři. Sophie dokázala uplavat takovou dálku a tak dlouho přežívat. Je štěstí, že se jí nic nestalo a že se vrátila domů. Takový šťastný konec a velká dávka štěstí se jen tak nevidí. Moc se mi příběh líbil. Doufám, že si Sophie užívá dál svůj život s milující rodinou. :)

05.04.2016 5 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Je hrozný, jak se někdy může otec takto zachovat k vlastní dceři. A nejen k ní, ale i k jejímu bratrovi a nevlastní matce. Nejhorší je, že tomu nikdo nezabránil, ani její strýcové, kteří o všem věděli, až nakonec sama Meral se rozhodla na otce podat udání. Doufám, že se jí teď daří dobře. :)

05.04.2016 4 z 5