rarášek

Po čem kočky toužíPo čem kočky toužíJúki Hattori

Díky knížce jsem se naučila hodně nového a doprovodné ilustrace jsou opravdu povedené :)

Letní nociLetní noci. Nofreeusernames (pseudonym)

Zatím nejlepší díl :3 A když už se řeší, který konec je lepší, tak u mě taky vede ten první. Řekla bych, že ten první je takový více vysněný a ten druhý by asi spíše odpovídal realitě, jak by to ve skutečnosti dopadlo. Tolik moje myšlenky hlavně ke konci. :D

Sexuální výchova: Road tripSexuální výchova: Road tripKaty Birchall

I když jsem se u čtení občas trochu zasekla, tak jsem si ji přesto dokázala užít. Moc jsem se u čtení pobavila. :)

Když se introvertka vdáKdyž se introvertka vdáDeborah Tung

Sice nemám ani přítele a ani manžela, ale stejně jsem se dokázala vážně pobavit. :)

02.12.2021

Jakub a jeho pánJakub a jeho pánMilan Kundera

Na to, že jsem si to musela přečíst do školy mě to velice pobavilo. :D

Betonová zahradaBetonová zahradaIan McEwan

Přečteno kvůli práci do školy. Nevím úplně přesně, co si o této knize mám myslet. Na jednu stranu to bylo velice zajímavé čtení, ale na druhou jsem někdy měla chuť knihu odložit. Tak to pro mě z ohledu hodnocení skončilo nějak na půl cesty. :)

02.12.2021

Život na míruŽivot na míruMarek Rabij

Opět skvělá absyntovka, která mi tentokrát přiblížila svět oděvního průmyslu.

MimoňkaMimoňkaSarah Andersen

Opět jsem se opravdu pobavila. Sice jsem většinu obsahu znala už z internetu, ale pořád mě to dokázalo skvěle zabavit. :D

25.11.2021

Opravdové zločinyOpravdové zločinyLucie Bechynková

Skvělý počtení! Velice zajímavé případy, některé z nich už jsem znala třeba z Epochy, kde jsem ze všeho nejvíc četla právě o zločinech. Z podcastu jsem si pouštěla pár dílů a líbil se mi, i když tolik podcasty neposlouchám. O spoustě případech jsem ani nevěděla. Moc se mi líbili také rozhovory na konci. Opravdu povedená kniha. :)

25.11.2021

Hilda uvádí: Tvorové a netvorovéHilda uvádí: Tvorové a netvorovéEmily Hibbs

Vážně nádherný a roztomilý průvodce pro všechny, kteří četli Hildu nebo viděli seriál. Čtení jsem si opravdu užila. Moji nejoblíbenější tvorové jsou liškoloušci a hafíci. :)

20.11.2021

Všechny stránky AmelieVšechny stránky AmelieAshley Schumacher

Moje knížka je po přečtení plná lepíků. :D Objevilo se tady mnoho myšlenek, které jsem si prostě potřebovala nějak zaznamenat, abych je případně mohla znovu najít. Čtení jsem si dávkovala po malých kouscích, protože mi to jinak nedovolovala škola, ale jsem za to ráda, protože jsem si knihu o to více vychutnala. Při čtení mnou hodně cloumali emoce a v některých částech jsem se prostě neubránila slzám. Někdo tady poznamenal, že Amélie si velice snadno a rychle získává lidi kolem sebe. Je to pravda a díky tomu mi připomněla postavu Komi z anime Komi Can't Communicate, které je teď právě na Netflixu. Akorát na rozdíl od ní, Amelie s lidmi dokáže komunikovat. :D Velice jsem hlavně podlehla celému příběhu hlavně díky tomu, že je Amelie takový knihomol jako já a další. Hodně jsem si oblíbila Valino knihkupectví a strašně ráda bych viděla oddělení Ormanu. Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha se mi prostě hodně líbila a neměním na ni názor ani po několika dnech, co jsem ji dočetla. Člověk někdy potřebuje takovou knížku, aby si trochu ulevil od toho stresu reálného světa. Kéž bych viděla kolem sebe ty velryby, jako to umí samotná Amelie. :)

20.11.2021

Volání osuduVolání osuduHelena Dahlgren

(+ SPOILER) Na Starshine Legacy jsem vyrostla. Určitě nejsem sama, kdo odebíral Pony Club a těšil se, až si zahraje pokračování, pokaždé za jednu ze čtyř dívek. Také jsem četla oba díly komiksu, který přidal větší rozměr příběhu z her, takže jsem ještě před čtením měla už nějaké znalosti. A bylo to naprosto skvělý! Opět to přináší spoustu nového, něco se změnilo a upravilo oproti původnímu příběhu, ale vůbec to není špatné. Líbí se mi, že když se dívky rozdělí, tak to navazuje na události, které se odehráli ve hrách - Lisa jde zachránit Starshinea jako v prvním díle, Linda jede zjistit informace na Borový vrch jako v druhém díle, Anne vyráží zachránit Concordea do Pandory jako ve třetím díle a Alex vyráží k plošině Dark Core jako v jedné misi ze čtvrtého dílu. Skvělý je také charakter dívek a že se můžu dozvědět něco o jejich životě, což jsem si uvědomila, že ve hrách jsem se nikdy o nich tolik nedozvěděla. Jenom v komiksech a to hlavně jenom o Lise. Skvěle se to četlo, a i když jsem nebyla nijak překvapená, co se dělo, tak i přesto jsem byla napnutá, jak to bude celé pokračovat. Doufám, že budou přeloženy i další díly. Jestli jo, tak se rozhodně těším na pokračování. Pro mě je to prostě návrat do dětství. :D

19.11.2021

Sexuální výchova: Návod na životSexuální výchova: Návod na životJordan Paramor

Knihou jsem si připomněla některé věci, které mě naučil sám seriál a i něco navíc. :)

15.11.2021

Kniha Prachu. Druhý díl - Tajné společenstvíKniha Prachu. Druhý díl - Tajné společenstvíPhilip Pullman

Tak se mi konečně podařilo dočíst do konce i druhý díl Knihy prachu. Velice jsem se na tento díl těšila, ale jak jsem ji začala číst, tak se vždy našlo něco, kvůli čemu jsem ji musela odložit a to mě hodně frustrovalo. Nakonec jsem se k ní vrátila s tím, že jsem každý den přečetla alespoň jednu kapitolu. Myslím, že díky tomu jsem si alespoň knihu víc užila a vychutnala si ji. :) V tomto díle se vracíme už k dospělé Lyře a jejímu Pantíkovi, ale oba mezi sebou mají dlouhotrvající při, která je velmi užírá. Nakonec to pro oba vyústí k velké dobrodružství, během kterého se Lyra dokonce ocitne i v Praze. Objevilo se zde hodně filosofie i Magisteria, což bylo rozhodně zajímavé. Narazila jsem na části, které se mi zdáli zdlouhavé, ale když na ně pohlédnu, tak měly v příběhu své místo. Po dočtení už se nedočkavě těším na třetí díl. Musím prostě vědět, co je to za místo, kam Lyra a všichni ostatní, míří. :)

12.11.2021

Mango nepadá daleko od stromuMango nepadá daleko od stromuKereen Getten

Kniha byla velice příjemná na čtení, už jenom díky velkému písmu a krátkým kapitolám. Jakmile jsem začala číst, bylo těžké se od příběhu odpoutat. Vzhledem k tomu, že je kniha přirovnávána k Ostrovu lhářů, tak jsem už od začátku měla podezření, kam to celé povede a čím víc jsem četla, tím víc mě to utvrzovalo v tom, že mám pravdu. Takže nakonec to velké odhalení pro mě nebyl tak velký šok, ale pobrečela jsem si, to přiznám. Za mě rozhodně dobrá knížka na oddechové čtení. :)

02.11.2021

PiruetyPiruetyTillie Walden

Velice dobrý kreslený autobiografický román nejen o krasobruslení :)

25.10.2021

Historky z psíšeříHistorky z psíšeříEvan Dorkin

Naprosto úžasný komiks, užila jsem si naplno všechna dobrodružství skupiny psích a kočičích kamarádů. Určitě se pustím i do dalších dílů. :D

25.10.2021

Zimní hříběZimní hříběSusanna Bailey

Tohle byla pro mě první knihy, ve které je postavou dítě, které musí být v pěstounské péči, protože se o něj jeho rodič nedokáže postarat. Knížka se mi velmi zalíbila, i když mě hlavní postava Addie většinu času hodně štvala. Měla to sice těžký, ale v tomhle případě nebyla jediná, v tomhle velice souhlasím s tím, co řekla Sunni, že nemyslela na ostatní, ale pouze na sebe. Velice se mi líbil vztah Addie a hříbátka, oba na tom byli stejně, oba byli odtrhnuti od mámy a chtěli se k ní vrátit. Díky krátkým kapitolám se kniha četla lehce a brzo jsem ji měla celou přečtenou. S knihou a jejím příběhem jsem byla opravdu spokojená. :)

19.10.2021

Ku-Klux-Klan: Tady bydlí láskaKu-Klux-Klan: Tady bydlí láskaKatarzyna Surmiak-Domańska

Moje druhá reportážní knížka a opět jsem hodně spokojená. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout do myšlení členů KKK a taky do samotné historie. :)

17.10.2021

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Opět jsem se hodně naučila :) Děkuji za tuhle knížku a také za instagramový profil Červená propiska :)

03.10.2021

Hacknutá češtinaHacknutá češtinaMartin Kavka

Hodně jsem se pobavila, spousta zajímavých slovíček. :)

28.09.2021

Orange. Kniha šestáOrange. Kniha šestáI. Takano (pseudonym)

Poslední díl z pohledu postavy, která si také zasloužila svůj prostor. Čtení nebylo lehké a občas jsem si během čtení poplakala, ale rozhodně je to nejlepší zakončení této série. :)

27.09.2021

Zlé časyZlé časyL. Brooke (pseudonym)

Amy to v tomhle díle opět neměla lehké, možná ještě více, než v předchozích dílech, ale opět sebrala své síly a nevzdala se. Moc ráda jsem si zase připomněla tuhle knižní sérii, kterou jsem četla, ještě když jsem chodila na základní školu. Ještě mi zbývá k přečtení 14. díl, ale ten ještě sháním, takže to bude chvíli trvat. Ale rozhodně chci vědět, jak budou pokračovat příběhy Amy, Toma, Bena a všech ostatních v Srdíčku. :)

07.09.2021

Dřív nebo pozdějiDřív nebo pozdějiL. Brooke (pseudonym)

Amy byla opět vystavena velkému rozhodnutí, a i když bylo bolestivé, tak se opět zachovala nesobecky :) Ke konci jsem se nemohla ubránit slzám.

31.08.2021

Srdcerváči. Kniha 4Srdcerváči. Kniha 4Alice Oseman

Tentokrát byl díl převážně o velmi závažném tématu, ale i tak jsem si jeho čtení dovedla užít a moc se těším na pátý a zároveň poslední díl. :)

08.08.2021

Němý hlas: Kniha prvníNěmý hlas: Kniha prvníJošitoki Óima

(+ SPOILER) Asi před rokem jsem narazila na film, na který jsem si stále nenašla čas, a ani jsem nevěděla, že existuje předloha. Proto bylo pro mě příjemným překvapením, když jsem viděla, že u nás vyjde. Čtení to místy opravdu nebylo příjemné, zvláště když Šója šikanoval Šóko a celá třída ho v jeho počínání podporovala. Oni samotní ho později začali šikanovat sami. Bylo mi při tom opravdu smutno, hlavně proto, že samotná Šóko se s ním stále chtěla skamarádit a chovala se k němu mile. Moc se těším na další díl a snad si už konečně najdu čas i na film. :)

08.08.2021

Zaslíbená Země Nezemě 11Zaslíbená Země Nezemě 11Kaiu Širai

Příběh v Goldy Pond se uzavírá a všechny postavy příběhu čeká nová výprava, na kterou se vážně těším. :)

24.07.2021

Orange. Kniha pátáOrange. Kniha pátáI. Takano (pseudonym)

Konečně jsem se dočkala konce, který mě dojal a rozbrečel :) Jsem ráda za to, jak to všechno nakonec dopadlo, ale byla jsem napjatá do poslední stránky. Všechny postavy jsem si zamilovala a bude těžké je opustit. Ale ještě vyjde poslední díl, takže je ještě naposledy uvidím. :)

28.06.2021

Bambilion životů košišty PusheenBambilion životů košišty PusheenClaire Belton

Roztomilá záležitost, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Pusheen je ta nejroztomilejší košišta. :3

11.06.2021

Stříbrné očiStříbrné očiScott Cawthon

Jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala. Pokoušela jsem se ji přečíst už dřív v originále, ale na něco takového jsem potřebovala více času, kterého se mi nedostávalo. Five Nights At Freddy's znám hlavně od Markipliera, a také jsem si to zkoušela i zahrát (ale dál něž první noc jsem nezvládla, protože jsem až moc velký posera :D). Kolem her mě hlavně baví ten příběh, který se k nim váže, a kterým se nejvíce zabývá MatPat z Game Theory :3 Proto jsem věděla, že kniha mě bude bavit, a taky že jo. Všechno to začíná nenápadně, ale všechno se nakonec pomalu dostane do zlomu, odkud jsem už jen napínavě otáčela stránky, až jsem dospěla ke konci. Hlavní postavu Charlie a její kamarády jsem si oblíbila a přála jsem jim, aby to ve zdraví přežili. Teď už jenom počkat, až přeloží další díly. A nebo se do nich pustit v originále :D Uvidíme, jak rychle se těch dalších dílů dočkáme :D

04.06.2021