rarášek Online rarášek komentáře u knih

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Moc se mi příběh líbil. Hlavně se mi líbilo, že jedna kapitola byla z pohledu Henryho a další zase z pohledu Anidaye. Konec byl rozhodně zajímavý, oba ten příběh pro někoho napsaly, jak na konci vysvětlili. Zajímavý příběh o šotcích, podstrčených dětech a tak vůbec. Líbila se mi Drobinka a Netopýria. Obálka se mi taky líbí. Krásný fantasy příběh. :)

01.04.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Rozhoně to nebylo špatný. Moc se mi líbil Maxon. Určitě si přečtu další díly. Jinak překrásná obálka, miluji modrou. :)

01.04.2016 3 z 5

Rebelka @ Tajnosti v dívčí škole Rebelka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Jako vždycky velmi dobrá oddechovka, prostě knižní řada u které se dá na chvíli vypnout. Prostě miluji čtveřici Niffy, Amy, Min a Ginu. S nimi se nikdy nejde nudit. Těším se na poslední dva díly. :)

Trnitá cesta Trnitá cesta Erin Hunter

Moc nádherný čtvrtý díl. Vážně mi už leze na nervy Alfa a Kňoura je už vůbec takový hnusný skrček. Na druhou stranu jsem si zamilovala Lízinku, Štístka, Mikyho a Bellu. Byla jsem smutná z Bouřliváka, to byla nepříjemná část knihy. Ale rozhodně skvělý a čtivý díl série, která mě jen tak neomrzí a těším se, co se stane příště. :)

Inferno Inferno Lisa Jane Smith

Rozhodně krásný závěr, který všechno ukončil a uzavřel. Závěr s Julianem se opravdu neobešel bez slz, taky jsem ho měla velmi ráda. Byl sice zlý, ale dokázal ukázat i svou druhou tvář. Jsem ale ráda, že všechno dobře dopadlo a že jsem se konečně dočkala. :)

28.03.2016 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Velmi silný příběh. Představa co všechno musela zažít, když se musela skrývat před deportací, pak v Osvětimi, kde očima 13-leté dívky viděla tolik hrůz spáchaných doktorem Mengelem (u kterého doufám, že se smaží v pekle) a sama taky od něho něco zažila. Pak dlouhá cesta domů s její sestrou Martou, kde se celé šťastné setkali s celou rodinou, se kterou se poté odstěhovali do Austrálie před hrozbou ruské armády. Evě se podařilo to, co si slibovala za války v Osvětimi: založila rodinu, její potomci jí dali vnoučata a začala tvořit to, co nacisté ničili a pokoušeli se zničit. :)

26.03.2016 5 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Děsivé svědectví jednoho z mnoha dětských vojáků, na které by se nemělo zapomínat. Vyprávění o výcviku v Armádě božího odporu, je vážně drsné a otřesné. Rozhodně je dobře, že se odtamtud dostala. :)

26.03.2016 4 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Další skvělý díl. Moc se mi líbí Abeke s Conorem, který by určitě tvořili náherný pár, stejně tak Mej-lin a Rolan. Doufám, že se to s Mej-lin nějak vyřeší. To s Abeke mě taky velmi mrzí, protože teď trpí oba kluci, Rolan i Conor a pomalu ztrácí naději. Já doufám, že to dobře dopadne a oni dokáží Erdas zachránit. :)

26.03.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velice dobrá kniha. Příběh je velice děsivý, až by mohl být pravdivý. Rozhodně to donutí k zamyšlení. Doporučuji. :)

19.03.2016 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Byl to velice zajímavý příběh. A ještě zajímavější bylo postupně narůstající propojení mezi Zoe a Stuartem, které se dá vysledovat na dopisech (na začátku ho oslovuje Milý pane Harrisi a v posledním dopisu ho už oslovuje Nejmilejší Stuarte). Moc se mi líbila nejmladší sestřička Zoe, Dot, která působila mile a nevinně. Mezi Maxem a Aaronem bych si rozhodně vybrala Aarona, byl mi rozhodně sympatičtější než jeho bratr Max. Závěrečný dopis Aarona se mi líbil. Pak ten zápis z Dotina deníčku nebyl špatný, byl to jiný, dětský úhel pohledu na onu událost, ale myslím si, že by se bez této nadbytečné kapitoly kniha obešla. Jinak obálka vypadá dobře a ti červení ptáci na ořízce knihy vypadají rozhodně dobře a přiznávám, že to byl jeden z faktorů, proč jsem po této knížce sáhla v knihovně. Rozhodně to nebyla špatná knížka. :)
PS.: Moc se mi líbila malé modré chlupaté stvoření pržmelín Pinďuch ze Zoeiny povídky. To jméno působí strašně roztomile a humorně. :D

16.03.2016 3 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Velice silný příběh! Místy jsem jen těžko věřila, že se to doopravdy stalo. Jediné, co mi vadilo, byla neustálá cenzura, takže mě z toho časem začali bolet oči a poznámky pod čarou, které byly velice informativní, ale občas delší než samotný text. Tento člověk napsal o těžkostech, které zažil ve věznicích Jordánska a Afghánistánu a následně pak v Guantánamu. Nepíše ani nenávistně, ale ani přátelsky. Snaží se nám přiblížit svět Guantánama, který zůstává ukrytý před zraky lidí. Kruté mučení, bití a ponižování. I přes to píše, že necítí vůči lidem, které zmiňuje, žádnou zášť. Rozhodně mu držím palce, aby se z Guantánama, jako mnoho lidí před ním dostal. :)
Chtěla bych na závěr napsat citát:

Uspěla tedy americká demokracie ve zkoušce, kterou jí v roce 2001 připravili teroristické útoky? Odpověď nechávám na čtenáři.

15.03.2016 4 z 5

Trýzeň Trýzeň Cat Clarke

Tenhle příběh mě zaujal o něco víc než Jako v pavučině, i když to vlastně končí obojí stejně - nedokončeně. Během celého příběhu přecházíme ze současnosti do minulosti a zpět. Dozvídáme se co se stalo Taře, jak je možné, že Tara a Alice byli kamarádky a proč už nejsou, atd. Vztah Alice a Jacka se mi líbil a proto mě mrzí, jak se to na konci zamotalo. Cass mi lezla na nervy a měla jsem z ní trochu i strach, ale ke konci ukázala i svou citlivou stránku. A u Polly nevím, jestli ji mám označit jako psychopatku nebo prostě zmatenou holku. Ten konec mi opravdu vadí, protože je určitě ještě spousta dalších věcí, které by potřebovali dořešit. Jinak ale dobrý příběh o tajemstvích a jejich dopadu na život. :)

12.03.2016 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Tahle kniha se mi velmi líbila. Bylo mi líto Lex, jejího mrtvého bratra Tylera, fandila jsem Stevenovi a líbila se mi Sandie se kterou Lex znovu navázala vztahy. Moc se mi líbili zápisky z deníku Lex, kde se vracíme zpátky do vzpomínek na Tylera, její sny a z deníku se postupně dozvídáme, proč se obviňuje z jeho sebevraždy. Obálka je překrásná, od CooBoo jsou obálky vždycky dokonalé. Knihu vydala autorka z důvodů vlastních, protože sama zažila sebevraždu svého bratra. Racionální úvahy se tam snoubí s emocemi. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

12.03.2016 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělý závěr. Ta věc s Brannickovými, Archer a Cal a závěrečná bitva. Jsem ráda, jak to nakonec dopadlo s Archerem a Sophií, ale moc mě zasáhlo to, co se stalo Calovi, protože jsem ho měla velmi ráda. Ale konec dobrý, všechno dobré. Nádherný závěr celé trilogie a moc jsem si čtení všech tří dílů užila spolu se Sophií, Calem, Archerem, Jennou a dokonce i s duchem Elodie. Byloto moc fajn. :)

07.03.2016 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Moc se mi tenhle díl líbil. Byly tu nové postavy jako Daisy a Nick, kteří byli záhadní a zajímaví a moc se mi líbil, proto jsem nešťastná z toho, jak to s nima ke konci dopadlo, členové Rady, sestra Lara Casnofová a Sophiin otec, kterého jsem si hodně oblíbila. Nové okolnosti kolem Cala a Sophie mě překvapili, ale nějaká ta zápletka k tomu musela dojít. Líbí se mi, že pokračuje románek mezi Archerem a Sophií. Konec byl velice napínavý a smutný. Obálka zase velice pěkná. Těším se na závěr. :)

07.03.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

První díl se mi moc líbil. Velice jsem si oblíbila Sophii s Jennou. Velice mě rozesmutnilo, kam se to dostalo s Archerem a Sophií. Elodie mě ze začátku štvala, ale po tom, co se stalo na konci, mi jí bylo líto. Příběh je zábavný a napínavý, obálka je nádherná u všech dílů. Už se těším, až si přečtu pokračování. :)

03.03.2016 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Moc se mi to líbilo. Příběh jednorožky a jejího poslání najít a zachránit zbylé druhy. Zalíbila jsem si postavy mága Šmendrika, Běty a prince Líra. Krásný příběh s dobrým koncem.
Chystám se kouknout na film, tak se těším. :)
Už jsem ho viděla a moc se mi líbil. :) Je to za poslední dobu jediný film podle knihy, který jsem viděla a který se zaručeně držel knihy. :)

29.02.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Slova jsou dobrá i zlá. Slova nás dokážou potěšit. Slova nás dokážou vyděsit. Slova nás dokážou rozesmát. Slova nás dokážou rozplakat. Slova nás dokážou udivit. Slova nás dokážou naštvat. SLOVA MAJÍ MOC!
Příběh Zlodějky knih, Liesel Memingerové, která díky svému otci Hansovi poznala slova a naučila se milovat čtení. Seznámí se s Maxem, který jí ukáže i druhou stránku slov. Pozná, že slova mohou být potěšující, ale mohou budit i hrůzu. Líbil se mi příběh vyprávěný Smrtí (která není tak bezcitná a zlá, jak si všichni myslí), která často do příběhu přidává svoje slova, myšlenky a zážitky. Velice mě rozplakal konec, chvíli jsem si nad ním poplakala. Na závěr opětovné setkání Maxe a Liesel a Liesel se Smrtí. Příběh mě rozhodně zasáhl a doporučila bych ho všem! :)
PS.: Chystám se teď kouknout konečně na film. Nechtěla jsem se na něj kouknout, než přečtu knihu. :D
Už jsem viděla film. Moc se mi líbil. Ale jsem strašně ráda, že jsem si předtím přečetla knihu. U filmu jsem se často nachytala, že to srovnávám s knížkou, což mě často dost štvalo. :D Ale musím říct, že obojí je výborné. :)

28.02.2016 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Po téhle knize jsem sáhla ze zvědavosti na základce. Velmi silný příběh židovské dívky, která se se svojí rodinou a pár dalšími lidmi musela skrývat v malém prostoru. Popisuje tam strach z objevení, neshody a spory, lásku, ale hlavně zobrazuje její naději v konec války a svůj život po ní. Právě na tohle jsem myslela a rozbrečelo mě uvědomění, že se konce války nedočkala a nemohla si splnit své sny. Ale díky Annině otci, který se rozhodl deník vydat, jsme se o ní a tomu co prožívala a co museli v tom malém prostoru zažívat, mohli dozvědět a jsem mu za to vděčná. Velmi silný příběh, který, stejně jako jiné příběhy z té strašné doby, nesmí být zapomenut. :)

26.02.2016

Černý krasavec Černý krasavec Anna Sewell

Knížka, kterou jsem objevila jako dítě na základce a nikdy na ni nezapomněla. Příběh o koni, který zažil lásku a přátelství, trýzeň a zlobu, utrpení kvůli módě a kráse. Anna Sewell tuto knihu napsala, aby upozornila na to, že i koně cítí a že kůň není pouze módní doplněk a docílila svého. Bylo mi líto chudinky Ryzky, která doplatila na lidskou krutost daň nejvyšší.
SPOILER!! Kapitola Šťastný konec byla ta nejhezčí a nejlepší, protože Krasavec se setkal se svým kamarádem Joem Greenem a konečně se dostal kam patří. KONEC SPOILERU!!!
Rozhodně není špatný ani film Black Beauty, natočený podle knížky. A taky se mi o trochu víc líbí starší vydání Černého krasavce, která je méně ilustrovaná a je tam víc textu. Je to prostě kniha na kterou jen tak nezapomenu a o které by se opravdu mělo vědět víc. Doporučuji. :)

21.02.2016 5 z 5