Trnitá cesta

Trnitá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276250/mid_trnita-cesta-fiq-276250.jpg 5 89 18

Zákon smečky série

Čtvrtý díl oblíbené fantasy série o psech. Hlavní hrdina Štístko a vůdce smečky Alfa nyní žijí v křehkém příměří, ale napětí mezi nimi vzrůstá. Nově vzniklá smečka spojená z divokých a vodítkových psů musí založit tábor, který bude dostatečně vzdálený od krvelačných hlídacích psů. Když po dlouhém putování smečka konečně nalezne vhodné místo, čeká ji nepříjemné překvapení. Na lovu se setká s další tlupou! Dokáže Alfa ochránit všechny podřízené psy, nebo se skupina rozdělí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Survivors: The Broken Path , 2014

w.d.taylor
09.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Hej jako... na můj vkus to bylo trochu víc brutální, než jsem od této knižní série čekala ale... no je dobrá jakožto pokračování příběhu.

BELLINKA120
14.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Tohle není jedna z mích nejoblíbenějších knih.

Příběhově se kniha zdála dobrá, ale moc drsná. Na to že je to kniha od devíti let, no nevím. To, že tam bylo ukázáno jak zvířata drží v malých klecích a testují na nich znečištěnou vodu a to jak je všude cítit pach zvratků a smrti. Když jsem tento díl četla asi před čtyřmi lety, tahle scéna mi přišla hrozně smutná a brutální. A ne jen to. Později v knize vidíme jak umírá vyčerpaný a poraněný Bouřlivák, který se téměř ani nedokázal bránit a jak Bouře zabíjí Běse tím, že mu urve spodní čelist. Jako opravdu by jste tohle daly číst svým devítiletým dětem? Já teda ne. Dobrá sama už od malička ujíždím na drastických věcech, ale to samozřejmě neplatí o všech dětech.

Kdybych to měla zhodnotit jednou větou, pak by to byla tahle. Příběh je skvělý a ubíhá plynule, jen je to dle mého názoru pro starší děti než uvádí věkové doporučení.

Žemle
04.05.2023 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Pecka :D

Cynickýholub
09.08.2020 3 z 5

Trnitá cesta nebyl nikdy zrovna můj extra oblíbený díl. Nevím proč, ale u spoustu knižních sérií mě tolik nechytají druhé a čtvrté díly a u Zákonu smečky tomu nebylo jinak. Opět tuhle knihu hodnotím z pohledu mého o dva roky mladšího já, protože teď by mě to asi také nebralo tolik, jako tehdy.
Trnitá cesta je pro mě z celé první série asi druhý nejhorší díl, protože děj mě tolik nechytil, jako u dílů před tím (teda, nepočítám druhý) a u dílů potom.
Prostě něco mezi.

Pastelkačte
08.06.2020 5 z 5

Dočteno cestou vlakem :D Takhle série se mi opravdu líbí. Hltám každou kapitolu a další díly :D

lucygreen
19.04.2020 4 z 5

První polovina mě tentokrát nějak nechytla, ale pak to byla opět jízda! Zákony smečky mám opravdu ráda a naštěstí mě ani tento díl nezklamal. U konce jsem si říkala, ze to asi úplně pro nejmenší není, celkově zápletka s otráveným světem je děsivá... Doporučuji.

Girlfrombook
18.03.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů!

Bára2003
06.07.2018 5 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje
Super díl, moc mi bylo líto Bouřliváka a toho že Alfu neporazil v boji byl by to dobrý vůdce.... Byla jsem strašně ráda že se Štístko usmířil s Bellou a hrozně se mi líbilo Lízinčino nové jméno.
4. Díl byl užasný.

PoppyDarkgreen
02.06.2018 5 z 5

Pět hvězd, jako u ostatních dílů!

VAnna

08.06.2017 5 z 5

nejlepší miluju psy

Katy25
20.03.2017 5 z 5

V tomto díle mi bylo strašně líto Bouřliváka. Ale jediného koho mi nebylo líto tak to byl Alfa.
Erin Hunter je dobrá spisovatelka.

Kačkaknihomol
05.03.2017 5 z 5

V tomhle díle jsem se určitě nenudila! Alfa je opravdu nesnesitelný a já bych ho nejradši uškrtila. Jsou tu ale psi, kteří jsou skvělí a nejde si je neoblíbit. Bouřliváka mi bylo líto, byl by to skvělý Alfa. Opravdu zajímavá kniha!

limo
05.02.2017 5 z 5

Další perfektní díl.

Kurama
16.01.2017 5 z 5

Zajímavé.Zákon smečky je velmi dobrá kniha,dobrodružná.Já mám ráda dobrodružství. :) A je to pravda, že Kňoura je fakt strašný a alfa taky.

rarášek
28.03.2016 5 z 5

Moc nádherný čtvrtý díl. Vážně mi už leze na nervy Alfa a Kňoura je už vůbec takový hnusný skrček. Na druhou stranu jsem si zamilovala Lízinku, Štístka, Mikyho a Bellu. Byla jsem smutná z Bouřliváka, to byla nepříjemná část knihy. Ale rozhodně skvělý a čtivý díl série, která mě jen tak neomrzí a těším se, co se stane příště. :)