Bez matky ne!

Bez matky ne! https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231602/mid_bez-matky-ne-fNd-231602.jpg 4 37 12

V zemi, odkud pochází Meralina rodina, vládnou muži : hrdí a někdy i moudří. Ale často také brutální, bez úcty a respektu k ženám . Ani v nejmenším si nepřipouštějí, že by se žena mohla bránit. Meral se však z vlivu svého otce, který ji unesl matce, když jí byl rok, vymanila tím, že na něj v dospělosti podala trestní oznámení kvůli násilnostem, které na ní páchal. A tak znovu našla, co dlouhá léta tolik postrádala – svou matku, kterou téměř třicet let nesměla vídat...... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nicht ohne meine Mutter

zaru0878
29.04.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha.

d.oliee
05.05.2019 5 z 5

Typická výpověď ženy z arabského světa o životě s otcem, který ji a jí blízké týrá neuvěřitelným způsobem a ona se ztratí, pro člověk zvenčí těžko pochopitelném, Stockholmském syndromu.

lenkaabooks
08.04.2019 4 z 5

Zase a znovu si muslim dokazuje svou mužnost bitím a ponižováním žen a dětí. Meral vyrůstá po boku šíleného otce, nikde nemá zastání, všichni klopí oči k zemi. Až mnohem později se jí podaří od otce odpoutat a zpřetrhat vazby s ním. Přečetla jsem na toto téma už více knih a je to pořád o tom samém. Muž je pán a vládce, žena pouhá posluhovačka bez vlastního názoru. Je dobrá akorát k tomu aby rodila děti, nejlépe syny samozřejmě. A ti jsou vychováváni stejně jako jejich otcové a je to nekonečný příběh. Už i malé děti vnímají rozdíly v chování se k určitému pohlaví a to si nesou do dospělosti, vždyť táta mámu taky bil, tak je to normální. A tak vychází další a další příběhy týraných dívek a žen.

Lemurka
09.11.2017 3 z 5

Těžký to život žen a dětí muslimských mužů. Ti mají potřebu si dokazovat svoji moc nad nimi. Pár knih na toto téma jsem už přečetla a u všech to tak bylo.

prochajda
13.09.2017 5 z 5

Ani se mi nechce věřit, že je něco takového možné. ..
5 hvězdiček za autentickou zpověď a Meral hodně štěstí.

Cinkiva
27.02.2017 5 z 5

Jsem ráda že na svého otce podala trestní oznámení. Co to s těmi lidmi je ? Ničit a týrat sve vlastni děti a ženy. Knížka me vtrhla do děje a Meral si zažívála peklo na zemi stejně jako jeji bratr a nevlastní matky. Co přesně na něm viděli, to nevím s fotek mi přišel jako uchyl nic víc.

janina pako
28.07.2016 5 z 5

Je az neuveritelne, jak se muze otec chovat k dceri, co vsechno dokaze vymyslet za tresty a kvuli nicemu, jen aby si kolikrat dokaxal, ze on je ten vudce a ze on o vsem rozhoduje. Nechapu i ty jeho zeny, jak se k nim choval a ze byly vsechny slepy laskou. Jeste, ze se Meryl rozhodla ho udat. Je mi lito, ze ji nikdo nepomohl, i kdyz tp z rodiny vedeli vsichni.

rarášek
05.04.2016 4 z 5

Je hrozný, jak se někdy může otec takto zachovat k vlastní dceři. A nejen k ní, ale i k jejímu bratrovi a nevlastní matce. Nejhorší je, že tomu nikdo nezabránil, ani její strýcové, kteří o všem věděli, až nakonec sama Meral se rozhodla na otce podat udání. Doufám, že se jí teď daří dobře. :)

Jirinamac
14.02.2016 5 z 5

Až neuvěřitelné, že takto může být někdo krutý. Hodně dospělých se pohybovalo okolo magora a nikdo nedokázal zabránit násilí které páchal. Meral Al-Mer přeji už jenom pohodový život

Alca007
30.10.2015 5 z 5

žádné veselé čtení.
některé lidi si ani nezaslouží žít, jsou krutí, bezcitný.

Andrea40
08.09.2015

Meral zde podrobně popisuje především svůj vztah s otcem. Dokáže Vás doslova vtáhnout do všech brutálních scén a agresivních útoků, které na své dceři i ostatních její vyšinutý a bezcitný otec předváděl. Pro normálního člověka nepochopitelné, kde se bere tolik zla a nenávisti k dítěti. Běhá z toho mráz po zádech. Meral má můj neskutečný obdiv. Dokázala přežít .

Acquenta
25.05.2015

Člověk by až nevěřil, že je tohle možné v životě zažít. Bohužel i tohle se stává :-(

Autorovy knížky

Meral Al-Mer
německá, 1981
2015  86%Bez matky ne!

Kniha Bez matky ne! je v