rarášek rarášek komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha mě vážně dojala. Líbí se mi myšlenka toho, že naši miláčkové jsou tu stále s námi, i když někde jinde. Mám moc ráda psy, jenom mi trochu vadilo to navážení se do koček, protože našeho Macíka bych ta nic na světě nevyměnila. Ale je jasné, že psi a kočky se nikdy nijak zvlášť nesnesli. ;) Jinak jsem z Baileyho a jeho věrnosti Ethanovi až do konce moc dojatá a dávám plný počet. :)

24.10.2016 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Kniha se mi zalíbila. Když jsem četla poslední stránky, tekly mi slzy a skoro jsem nedýchala, jak jsem čekala, co si vybere. Zda skutečný svět, kde je její rodina a přátelé nebo snový svět, kde se zamilovala do Samuela. Její rozhodnutí bylo moudré. Kniha by určitě mohla být trochu delší, abychom se toho mohli víc dozvědět, ale i tak jsem spokojená. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdybych se taky propadla ve snu do příběhu jedné z mých knih. :)

17.10.2016 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Tato kniha mi ukradla srdce. Osud Bílého Bima mě velice ranil, ale obdivovala jsem jeho odvahu, věrnost a víru v dobré lidi. :)

21.09.2016 5 z 5

Jasná voda vůkol Jasná voda vůkol Gavin Maxwell

Úžasná knížka. Miluju vydry a Midžbil mi byl hrozně blízký. Jeho smrt mi přišla strašná a doufám, že ten co mu to provedl se bude smažit v pekle. Edal byla taky pěkné kvítko. Knížku velice doporučuji milovníkům vyder a krásné přírody. :)

08.09.2016 5 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Zase díl, který mě dokázal překvapit i těsně před koncem. Těším se na další díl. Jsem zvědavá, co bude s Mej-Lin. :)

29.08.2016 5 z 5

Můj nejhorší školní rok Můj nejhorší školní rok James Patterson

Moc se mi to líbilo. Moc pěkně ilustrovaná, ilustrace se v příběhu krásně doplňovali. Na té knížce je vidět inspirace Malým poseroutkou. Netušila jsem, že mě to bude tak bavit. :)

28.08.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Zajímavá knížka se zajímavým příběhem. Líbilo se mi vidět příběh z obou stran s odstupem let. :)

25.08.2016 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Já nevím, moc mě to nechytlo. Jediný, co se mi na tom všem líbilo, byly ty poschovávané básně, které napsala a které Joe objevil. :)

22.08.2016 3 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Znovu skvělý komiks od skvělé autorky. Její komiksy se čtou tak lehce a záživně, že jsem se ani nedivila, že jsem ho měla přečtený během okamžiku. :)

15.08.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Pro mě tato kniha zklamáním rozhodně nebyla. Něco jsem se dozvěděla o lidech, kterým Laurel adresovala své dopisy a kteří pro ni něco znamenali. Postupně jsem se také dozvídala o životu samotné Laurel, smrtí její sestry a důvodu, proč si to dává za vinu. Moc se mi líbil Sky, i když jsem později měla chuť mu jednu vlepit, ale to samé i u Laurel. Taky se mi líbily kamarádky Nathalie a Hannah.
Knihám od nakladatelství Yoli začínám přicházet na chuť. Moc se mi líbí obálka. Kniha formou dopisů mi nijak zvlášť nevadila. Krásná oddechová knížka. :)

15.08.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knížka se mi líbila. Je to takové oddychové čtení, u kterého si člověk odpočine a čte se velmi snadno a rychle. :)

13.08.2016 3 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Vybrala jsem si Lucernu jako povinnou četbu a kupodivu se mi zalíbila. Myslím, že s výběrem mi pomohlo, že jsem viděla filmovou adaptaci. :)

12.08.2016 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Knížka se mi moc líbila, jak humorem, tak stylem psaní (ze kterého mě občas bolela hlava).
Mám velice ráda film, který je natočen podle této knihy a proto mě trochu zklamalo, že je toho hodně, co ve filmu nebylo.
Ale ani tak to nebylo špatný. Forrest, na to, že o sobě prohlašuje, že je idiot, tak toho hodně prožil a při jeho štěstí i prožije. :D

08.08.2016

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Skvělá knížka. Téma k zamyšlení a velice čtivý příběh. Obálka je velice dobrá. Její rozhodnutí na konci mi vehnalo slzy do očí. Jsem ráda, že mám tuhle knihu ve své knihovničce. :)

07.08.2016 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Skvělá kniha. Myslím, že je hlavně o tom, jak se bránit znásilnění, že to není hlavně chyba oběti.
Oblíbila jsem si Jaquelininu kámošku Erin, ta byla skvělá. Lucas byl rozhodně úžasný kluk, kéž by existovalo víc takových kluků. Konec knihy byl rozhodně šťastný, jsem ráda za Lucase i Jaqueline. :)

01.08.2016 5 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Bylo mi líto dvojčat Miko a Hirošiho, Hroudy, Nacuko i Jukia. Myslím, že když pomyslím na tuto knihu, tak cítím hlavně lítost.
Má moc pěknou obálku a předsádku. :)

01.08.2016 3 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Nejlepší závěr celé pohádkové trilogie. Je pravda, že mohl být trochu kratší a závěr o trochu delší, ale i tak to bylo skvělý.
Nejvíc se mi líbila kapitola, ve které jsem se konečně dozvěděla o skutečném poutu mezi Sofií a Agátou, která nakonec Sofii pomohla udělat to, co je správné.
Nakonec se svého šťastného konce dočkala Agáta, Tedros i Sofie, jenom je mi líto Horta, že mu to nevyšlo tak, jak si přál.
Jinak vážně úžasný závěr a je škoda, že už další díly nebudou. :)

29.07.2016 5 z 5

Ptáci z naší zahrady Ptáci z naší zahrady kolektiv autorů

Skvělé informace a úžasné fotky. :)

26.07.2016 5 z 5

Bart Simpson: Průvodce životem Bart Simpson: Průvodce životem Matt Groening

Hodně zajímavá knížka, která podává rady od největšího raubíře v celém Springfieldu - Barta Simpsona. :)

25.07.2016 4 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Moc se mi to líbilo. Tahle kniha už má barevnější ilustrace, trochu víc působí jako knížka pro děti, ale pořád je úžasná a pobaví. Simon's cat jsou úžasná videa, která vždy hodně potěší. :)

25.07.2016 5 z 5