Markéta na útěku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když narazí teenager na problém s rodiči či příbuznými, často si pomyslí: Nerozumí mi, uteču. Ve zbrklém útěku z domova vidí východisko. Nejinak uvažuje i třináctiletá Markéta, kterou k útěku přinutí dědova posedlost-naučit vnučku jezdit na koni. Zabloudit v neschůdných šumavských lesích plných nástrah a zakoutí je na pováženou. Třísk. Rána jako z děla. Najednou celé okolí ozářil blesk a zalil je namodralým světlem. Všechno kolem vypadá jako přeexponovaná fotografie. V téže vteřině se rozpršelo. Žádný mírný déšť. Liják. Markéta se vyděšeně motá kolem své osy. Snaží se najít nějaký záchytný bod. Srdce jí tluče na poplach. Kouše se do rtu. Zmocňuje se jí panika. Zoufalství. Kouká nahoru. Chce spatřit oblohu. Někteří lidé věří, že v ní sídlí Bůh. "Pane Bože, údajně jsi všemohoucí. Proč mi nepomůžeš? Víš, jak šíleně se bojím. Strachy se zblázním. Vyveď mě z té sloty. Nebo dej, ať omdlím. Nechci bouřku. Bojím se. Já se tolik bojím…"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/9775/marketa-na-uteku-9775.jpg 4.215
Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Erika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Markéta na útěku

Přidat komentář
rarášek
03.02.2016

Knihy Věry Řeháčkové mám velmi ráda a tahle není výjimkou. Markéta mi nejdřív přišla protivná, pak jsem s ní prožívala cestu lesem a nakonec překonání strachu ze zvířat. Nejvíc se mi líbila Abilláh, nezkrotná namibijská klisna celá v černém, která Markétě velmi pomohla a velice k ní pak přilnula. :)

en.bee
10.12.2014

Strašně krásná knížka..krásně překonala svůj strach ze zvířat :)

smejkalova.m
26.06.2014

Miluji knihy od této spisovatelky :) opět nezklamala a kniha je úžasná :)

EffyMerillis
08.11.2013

Když jsem tuto knihu od maminky dostala, bylo mi myslím 13 let, tehdy mě nebavila a nedočetla jsem snad ani první dvě stránky. V 15 letech jsem jí zkusila otevřít znovu a bum! Přečetla jsem jí hned! Není to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale stále myslím, že stojí za přečtení. :)

sabanka
30.04.2013

Skvělá odpočinková knížka o překonávání strachu.