Čemu jsem věřila

Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější – navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/255566/cemu-jsem-verila-255566.jpg 3.6150

What I Thought Was True (2014)

Vydáno:, CooBoo

blonďatá.luc

Po knize "Můj život u sousedů" i druhém díle jsem měla vysoká očekávání a možná právě proto jsem z knihy lehce zklamaná. Ano, Cass je prostě božský - ale není až moc božský? Nemám ráda, když jsou hlavní hrdinové po všech stránkách dokonalí, bezchybní - jako sem tam to jde odpustit, ale v tomto případě opravdu ne. Musím ale říct, že postavy jsou opět sympatické a kniha tak utíká, že budete na konci a ani pomalu nebudete vědět jak. Neočekávejte ale žádný zásah do srdce nebo umělecký zážitek, maximálně začnete přemýšlet nad svým vlastním vztahem a zda se váš miláček tak taky někdy choval - tak dokonale zamilovaně.

Jass

Příjemným osvěžením knihy byla hlavní hrdinka, ač jsem se s ní nemohla příliš ztotožnit příjemně mě překvapilo, že to nebyla další... hmmm, jak to popsat... no, však to znáte ona se o kluky nezajímá nebo kluci se o ní nezajímají, čeká na příchod toho pravého/ dřív jí nějaký kluk ublížil, tak je teď všechny nenávidí (no, dobře, tohle poslední trochu sedí, ale pořád...). Klišé se v téhle knize samozřejmě nevyhneme, ale... bylo to vcelku osvěžující. Navíc... Cass byl skvělý... Stereotyp chudého drsňáka a bohaté nevinné princezny tu byl otočený naruby a bylo to pěkné (Cass je skvělá princezna... XD ). No a pak tu byl skvělý Emory se Schovkou, které prostě nemůžete nemilovat, děda Ben chrlící jednu portugalskou frázi za druhou, plaváním posedlý Nic, šíleně řídící Vivien, neodolatelný Spence...
Když to tak po sobě čtu, skoro to vypadá jako bych s tou knihou byla spokojená... ale... Neskutečně mě rozčilovalo, jak dlouho trvá, než se dozvíme něco kloudného o tom, co se vlastně mezi Cassem a Gwen stalo, potom vás čeká velké zklamání, že to vlastně nic moc nebylo, a pak už jen sledujete, jak to kazej (chtěla jsem použít poněkud peprnější výraz) znovu a znovu a znovu a znovu. A to vás prostě rozčiluje (věřte tomu, nebo ne...). Takže výsledný dojem... není zas až tak hvězdný.

Mišule_11

Příjemné a oddechové čtení, při kterém se člověk zasní, že by chtěl někdy také v životě něco takového zažít! :)

jitka7
04.11.2016

Dávám jednu hvězdičku a to jen kvůli tomu, že se mi líbil popis vztahu Casse k Emovi... jinak to byla katastrofa. Nevím, jestli jsou puberťáci takový (ten mě odkopne, hupsnu jinam a tak)... ale já se s knihou vůbec neztotožnila. Největší problém byl, že kniha nezaujala, vůbec. Byla to jedna velká slátanina. Pořád se domnívat, jak to asi bylo. Kolikrát jsem se ztratila v tom, jestli je to minulost nebo přítomnost. No hrůza. Nikdy víc.

Karolína18
31.10.2016

Zdálo se mi, jako by si autorka nechávala polovinu informací pro sebe a po chvíli jsem už byla strašně unavená z neustálého domýšlení si souvislostí.
Vlastně by se dal celý děj shrnout na pár stránkách. Knihu jsem dočetla asi před týdnem a už dnes mám problém si vybavit, o čem vlastně byla.
Ani hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí a musím přiznat, že jejich hvězdná éra byla asi dvacet stran někde uprostřed, a pak následoval zpětný propad na pozici nezajímavých postav.
Toto dílo opravdu nedostane místo mezi mou oblíbenou literaturou, i když jako oddechovka posloužilo dobře.

Vendulik
17.10.2016

Námět knihy super, ale samotný příběh, jak je nepsaný, je moc nudný a zdlouhavý.

Dikyld
30.09.2016

Momentálně čtu i Můj život u sousedů a abych řekla pravdu, je to o něco lepší než tohle :/. Jinak ale super knížka, jen mi trochu vadilo, že se tam nic moc nedělo, ale jako oddychovka super :)

warca
29.08.2016

Klasický, sladký, oddechový román. Autorka mě trochu zklamala. Ale člověka celkem rychle pohltil děj. Celkově kniha- nic extra a čekala jsem od ní trochu víc.

kejss044
12.08.2016

Jak jo, bylo to fajn, ale přišlo mi, že se autorka nedokázala poprat se zpracováním :/
Základ a myšlenka příběhu je naprosto skvělá, ale kdybych to měla říci naplno, tak mi přišlo, že autorka ''neměla koule'' na to, aby to zpracovala :/
Čtivost a jak jsem psala myšlenku příběhu ale upřít nemohu :)

Božílidi
30.07.2016

Kniha byla pěkná, ale trochu zdlouhavá.

Baraliska
15.07.2016

Ze začátku se mi ta knížka líbila, ale potom jak se pořád Gwen s Cassem hádali, a potom zase dávali dohromady, to byla takový průměrný. Hezký, ale mezi moje nejlepší knížky nepatří.

Luciechr
04.07.2016

Super knížka na léto ;)

vercasa
01.07.2016

Tato kniha mě moc nenadchla, čekala jsem od ní víc, už podle komentářů a hodnocení. Děj se vleče, místy je to napínavé, ale v některých částech až nudné. Hlavní hrdinka mě neoslovila. Na knihu sem se tešila, protože Můj život u sousedů se mi velmi líbil, ale tato kniha je pro mne částečným zklamáním. Čekala jsem pohodové letní čtení, ale bohužel se tak nestalo. Knížka mne nevtáhla do děje, přečetla jsem ji pouze ze zvědavosti, jak to dopadne mezi Gwen a Cassem.

KlarinkaS
15.06.2016

Po přečtení komentářů směřující k této knize se domnívám, že patřím mezi nenáročné čtenáře. Nejenže mě tato kniha bavila, ona se mi také líbila! A to dost. Hlavní hrdinka neměla takové ty vlastnosti a názory, které se těžko vysvětlují a má je většina hlavních postav takovýchto knih.
Knížka nás příjemně provází částí léta na jakémsi ostrově a ukazuje nám život vcelku chudé Gwen a bohatého Casse.
Na této knížce mi nevadilo nic, ke čtení jsem se nutit nemusela a za dva dny jsem ji měla přečtenou. Děj ubíhal plynule a postavy byly skvěle popsány. Příjemný románek, u kterého člověk může vypnout, což je občas potřeba. :)

TerraNova
24.05.2016

Stejně skvělá kniha, jako Můj život u sousedů. (y) :)

CrazyDuck15
21.05.2016

Jelikož autorčino první dílo ''Můj život u sousedů'' jsem si až překvapivě snadno zamilovala, tato kniha pro mě byla mírným zklamáním. Těšila jsem se na další letní román o mladé a komplikované lásce, kterého se mi i dostalo, ale ne v takové podobě, jakou jsem si představovala. Sice tam byla vcelku dobrá myšlenka a oceňuji proplétání Gweniných vzpomínek se současností, jenže na můj vkus to bylo v některých ohledech o poznání odvážnější. Moc mě mrzí, že musím ohodnotit pouze 3*, obzvlášť, když první knize bych byla ochotna sto hvězdiček z desíti. Snad se ''Kluk mého srdce'' vyvede lépe, už jen proto, že tam bude naše drzá Alice, kterou známe z předchozí knihy.

luciefeix
19.04.2016

Kniha se vleče , zamotáváte se v přeskakování děje .. ze začátku se Gwen jeví jako nepolíbená panna a pak se vykresluje svými slovi jako děvka ..nic nového mi to nepřineslo spíš otrava a dočetla jsem to z povinosti ..

Terinka22
15.04.2016

Knihu nebudu hodnotit, protože jsem ji nepřečetla ani zdaleka celou. Je to tím, že mě hrozně nudí! Třeba by mě začala bavit, prostředí i postavy vypadají dobře, ale příběh je napsaný tak nějak zdlouhavě. Nevím jak bych to popsala, někoho možná takovéhle knížky baví číst, ale mě bohužel ne. Nedokážu se koncentrovat, když čtu, myšlenkami odbíhám jinam a to značí, že mě to nebaví..

LilianaFalcon
09.03.2016

To byla taková nuda!!! Příliš rozvleklé seznamování čtenáře s prostředím a celkově to bylo takové dost o ničem. A autorky oblíbené téma zjevně je chudí vs. bohatí, protože přesně o tom byl i Můj život u sousedů.
Ale je to škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé. Postavy se mi líbily, nebyly dokonalé, měly spousty chyb a i jejich životy měly k dokonalosti daleko.

Danča:))))
14.02.2016

Moc mě to nenadchlo. Po knize Můj život u sousedů která mi taky nějak nesedla jsem čekala podle anotace trošku víc. Bylo to o ničem - příběh žádný. Nevěděla jsem co si mám myslet o hlavní hrdince i o ostatních postavách.
Za mě tak 50%.

EvaSupovic
08.02.2016

Ale jo, nakonec jsem dočetla, ikdyž jsem ji na chvíli odložila, ale pak jsem se celkem začetla a i se zasmála :-D Ale Můj život u sousedů se mi líbil více :-D Proto dávám 4*

rarášek
01.02.2016

Moc se mi to líbilo. Líbila se mi Gwen, která měla tak moc ráda svého bratříčka Emyho, Cass, který mi připadal milý a zábavný a Gwenin bratranec Nic s velkou ambicí. :) Krásné prostředí ostrova. Příběh byl dobrý, ale musím říct, že se mi víc líbil Můj život u sousedů. Jako vždy to skončí šťastně . :)

Annie23
20.01.2016

Příběh se mi hodně líbil.
Nebylo to náročné čtení a taky se hrozně těším až vydají další knížku od Huntley, která se jmenuje "The boy most likely to" ve, které vystupují postavy z knížky " Můj život u sousedů"
Připadá mi to jako opravdový román pro holky.
Vřele doporučuji !

AnnieMarie
01.01.2016

Musím říct, že jsem od knihy čekala víc. Myslela jsem si, že kniha bude víc akční a to, co jsem očekávala ve třetině knihy, se objevilo až na konci. Hrdinka mi moc nesedla. Obzvlášť mě udivil její milostný život. Zkrátka a dobře 3*. Kniha mě dokázala udržet, jelikož jsem pořád očekávala nějakou akci, takže trochu lepší, než průměr. Mrzí mě má negativní kritika, ale jak jsem už jednou zmínila, očekávala jsem něco víc.

Komu ale nevadí málo akční knihy, klidně si to přečtěte a nechte mou kritiku za hlavou. ;)

Knihomolice
27.12.2015

Pěkný jednoduchý příběh, který mě nezklamal, ale to bude asi také tím, že knihy úplně žeru a moc si na ně nestěžuji. Stoprocentně doporučuji :))

terezasvejdova
22.12.2015

Připadalo mi, že děj se strašně táhnul, celou knihu měly mezi sebou hlavní postavy stále stejný vztah, který začali řešit v podstatě až na konci knihy. Taky tam bylo mnoho otřepaných frází a dějových zvratů, u kterých jste už rovnou věděli jak skončí. Celkem mi neseděla hlavní hrdinka a její "milostný život" musím říct, že jsem od knihy čekala víc, ale rozhodně není špatná, taková milá oddechovka i když jí nedoporučuji číst v zimním období jako to udělala já, protože se pak těžko vcítíte do prostředí. Musím říct, že u knížek své emoce nedávám najevo, ale u téhle jsem se i několikrát zasmála :) dala bych tak něco mezi 4 až 5 hvězdičkami :) Celkově je to takový typický young adult románek, ale rozhodně ne nejhorší :)

ARosen
14.12.2015

Tahle kniha mě vůbec nenadchla... Pořád jsem byla zmatená a děj mě ani trochu nedostal :-/...

Terka18
30.11.2015

Hezká oddechovka. Knížka samotná je hezká, nic náročného, pěkný jednoduchý příběh. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, nezklamala mě.

Sušenka1556
16.11.2015

Kniha mě vcelku nebavila ,protože se v knize vyskytovaly dlouhé popisy nezajímavých věcí. A stalo se mi opravdu jen párkrát ,že jsem se probudila u nějaké pasáže ,která byla zajímavá. A když už ,tak to byly pasáže s Cassem. Můj život u sousedů byla kniha promyšlenější ...

katerinad
05.11.2015

Já opravdu nevím, byla jsem dost zmatená se všemi těmi kluky tam a co kdo s kým a ani mě to nebavilo pomalu. Čekala jsem, že se to rozjede a druhá kniha autorky bude lepší, ale opravdu nebyla.