Poslední šance pro Janu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Max Wiegand pohladil malou klisnu po hřívě. „To je smutný příběh. Fenja patřila jedněm manželům. Rozvedli se a oba si našli nové partnery. Kůň jim najednou stál v cestě. Byl jako koule na noze. Představ si, majitelka na ni prostě zapomněla...“ Prostě zapomněla... Ta dvě slova zasáhla citlivé místo v Janině nitru. Hořce se zasmála. To se může stát i mně, že máma zapomene. Jana nikdy nepočítala s tím, že by mohla skončit u soudu. Občas ukradla počítačovou hru nebo láhev alkoholu – to je přece zábava. Jenže pak byla odsouzena a musela nastoupit do útulku pro opuštěná zvířata. Pro ni to představuje noční můru. Nikdy nechápala, proč tolik holek z třídy šílí z koní. Do té doby, než dostala na starost týranou klisnu a pochopila, co to znamená mít za někoho odpovědnost. Přestala být lhostejná a po čase zjistila, že podíváli se klisně do očí, cítí podivné pohnutí a souznění… Věrohodně, poutavě a s velkou nadějí vypráví Margot Berger příběh dívky, která by nikdy nevěřila, že si jednou zamiluje koně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63101/posledni-sance-pro-janu-63101.jpg 4.121
Žánr
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend
Orig. název

Letzte Chance für Jana, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Poslední šance pro Janu

Přidat komentář
sheylka
16.02.2017

Knížka, kterou jsem koupila za pár korun, abych ji mohla přidat k balíčku vyřazených knih určených azylovým domům. Říkala jsem si, že si alespoň přečtu, co jim tam posílám a domnívám se (a doufám v to), že se bude opravdu líbit, ač to není zrovna můj šálek kávy. Na druhou stranu je plus, že se trochu odlišuje od ostatních děl pro mladé.

rarášek
28.12.2015

Příběh podle skutečné události. Rozhodně to stálo za to. Nejdřív se mi chtělo Janu přerazit, jak byla protivná a nevděčná, ale později, když se začala starat o Fenju, tak mi byla milejší a bylo mi jí taky líto, když jí všichni křivdili. Líbil se mi konec, kde přišla za Fenjou, aby se přesvědčila, že je v pořádku a zůstala by tam navždy. :)

rusalka123
10.09.2013

Celkem pěkná, naprosto realisticky napsaná kniha. Ae Naději v hedvábné hřívě v mém žebříčku rozhodně nepředčila...

Štítky

koně pro dívky

Autor a jeho další knihy

Margot Berger
německá, 1949

Kniha Poslední šance pro Janu je v

Přečtených39x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce7x
Chystám se číst5x
Chci si koupit3x
dalších seznamech1x