Randyz1986 Randyz1986 komentáře u knih

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Celá knížka se točí kolem jedné myšlenky a to konkrétně o existenci dvou typů nastavení mysli. Kniha je plná příkladů z reálného života z různých fází života či různých prostředí. Číst by mě to asi tolik nebavilo, ale audioknížku jsem si poslechl rád a věřím, že teď, když vím jak, které myšlení funguje, tak to budu mít na paměti a pokusím se myslet více růstově. Knížku rozhodně doporučuji všem rodičům, ale i pro všechny ostatní bude přínosná, zejména pro ty, kteří používají fixní nastavení mysli a neví o tom.

17.03.2018 4 z 5

Šťastné a veselé... Šťastné a veselé... * antologie

Tuhle útlou sbírku povídek jsem dostal jako dárek a chtěl jsem si s její pomocí prodloužit vánoční svátky a atmosféru. Nakonec jsem zjistil, že většinou nejde o zrovna veselé příhody, ale i tak jsem rád, že jsem tuto knížečku přečetl. Přiměje člověka toršku si popřemýšlet a uvědomit si, že Vánoce může každý prožívat úplně jinak a že se mohou odehrávat různé, i ne zrovna vánoční a očekávané, příběhy a lidské osudy... Nělteré povídky jsou hodně povedené, jiné naopak.

29.12.2016 4 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Jedna z nejzajímavějších a nejlepších knížek jaké jsem kdy četl / poslouchal. Je krásně namluvená a po těch více jak dvaceti hodinách mluveného slova mě mrzelo, že už je konec. Vlastním ji i v tištěné podobě, protože si troufám tvrdit, že je to něco jako bible IT věku. Určitě doporučuji všem lidem z oboru, ale nejen jim. Člověk si uvědomí spoustu souvislostí a dozví se o tom jak funguje společnost, co se týče vynalézavosti, spolupráce a inovací. Bál jsem se přehršle dat a faktů, ale je to spíše takový jeden dlouhý pravdivý příběh, psaný poutavou a nenásilnou formou, ze kterého se člověk dozví spoustu užitečných věcí a zajímavostí.

11.12.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Poslouchal jsem v audiopodobě. Vyprávění mě bavilo, ale na můj vkus bylo možná málo akční a poměrně zdlouhavé. Ale postupně mi Cormoran s jeho asistentkou přirostli k srdci.

28.12.2015 3 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Krásná, smutná a hodně realistická knížka o tom jak Alzheimerova choroba postupně a neúprosně vysává profesorčin poměrně mladý život a o tom jak se s tím tato žena snaží společně se svojí rodinou vyrovnat...

26.07.2015 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

I když filmy a tvorbu Zdeňka Svěráka miluji, tak většina povídek z této knížky mě poměrně nudila. Možná kdybych je slyšel čtené charakteristickým hlasem pana Svěráka, tak by mě upoutaly víc :-)

20.03.2014 2 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Odpočinkové pohodové čtení, u kterého se člověk zasměje. Na léto ideální...

22.07.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

První půlka mě moc nebavila, ale po přesunu do arény to začalo být hodně napínavé...

18.04.2013 4 z 5

V práci nemusí být blázinec V práci nemusí být blázinec Jason Fried

S některými věcmi jsem ne úplně souhlasil anebo mi přišly až moc utopické, ale zvláště pozdější části knihy se mi moc líbily a přišly mi moc inspirativní.

20.08.2023 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Skvělá oči otevírající knížka, kterou bych doporučil každému. Podobný styl jako Proč spíme a podobně skvělá.

18.12.2021 5 z 5

Raději mám asi více vědecky založené knihy, tohle bylo na mě už asi až moc duchovní, ale na druhou stranu dost myšlenek bylo zajímavých a asi na nich něco bude...

06.02.2021 4 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Z knihy jsem byl po většinu času velmi nadšen a přímý, upřímný styl provázaný s příběhy z reálného života a bible mi vcelku vyhovoval, protože mi přišlo, že to do sebe relativně všechno pěkně zapadá a nic nelakuje na růžovo. Postupem času mi to však začalo i trošku vadit, zejména ke konci jsem už měl celkem pocit, že pokud člověk nežije klasickou formou rodinného života a nevěří v Boha, tak je to špatně. Ale i tak mě kniha vnitřně velmi obohatila a s určitou střízlivostí bych ji doporučil i ostatním.

23.01.2021 4 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četl (poslouchal v audio formě). Navazuje dost i na koncepty z jiných knížek jako např. Síla zvyku atd.

26.07.2020 5 z 5

Některé pasáže, zvlášť začátek mi neseděl, ale následně jsem pochopil, že ve výsledku dával smysl. Některé pasáže mi přišly dost jako vata a zdlouhavé, ale ve výsledku to zase dávalo člověku více prostor se zamyslet a některé pasáže byly skvělé a oči otevírající... Poslechu audioknížky tedy vůbec nelituji.

26.07.2020 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Předchozí díl mě nadchnul trošku víc. Nechci rozepisovat příliš důvody, abych neprozradil děj, ale asi by se mi více líbilo, kdyby byli Daniel a Kit “více spolu”. Ale i tak šlo o bezva pohodové a pěkné čtení. Nevím proč, ale stylem psaní mě to trošku nostalgicky vrátilo do dětství a puberty, kdy jsem hltal příběhy Správné pětky a Tajné sedmy (a to nemyslím nijak zle). Moc rád bych si přečetl i nějaké případné další pokračování.

05.10.2019 4 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Tato kniha se mi hodnotí velmi těžce. Není to totiž knížka zrovna tenká a odpočinková a tak se mi do tištěné verze nechtělo a zvolil jsem tedy audioknihu, což je asi škoda, protože často jsem uváděný příklad nestihl zachytit a pak už jsem se v daném tématu hodně ztrácel a do poslechu jsem se spíše nutil. Asi je lepší pořídit tištenou verzi a na čtení si naplánovat dostatek času...

15.09.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Po po prvních minutách poslechu této audioknihy jsem si říkal, co je to za blbost. Ale jsem rád, že jsem vydržel poslouchat. Vyklubala se z toho totiž knížka, která je v podstatě složená z několikati příběhů ze života Dalajlámovy kočky a hlavně jejího okolí. A v každém příběhu se skrývá nějaké pěkné ponaučení či životní moudro. Nakonec se mi teda knížka moc líbila. I když bych ji možná čekal i delší s více příběhy a moudry. Určitě doporučuji.

05.12.2018 5 z 5

Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Začněte s proč: jak vůdčí osobnosti inspirují k činům Simon Sinek

Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Audioknížka mě bavila poslouchat. Povídání o různých společnostech a v podstatě o tom jakou mají pověst mezi zákazníky či zaměstnanci a proč tomu tak je, bylo celkem zajímavé, i když občas mi přišlo, že se autor dost opakuje a nejsem si jistý, jestli je ta myšlenka s PROČ vs JAK až tak moc převratná. Možná jen nejsem úplně cílová skupina - člověk, který by chtěl zakládat společnost, tak jsem to bral spíše jako rozšíření si obzorů a dozvěděl jsem se různé zajímavosti o firmách, které autor zmiňuje. Nicméně poslechu nelituji.

03.11.2018 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Tenká, ale úžasná kniha plná krásných a inspirativních myšlenek, která se čte jedním dechem. Ač duchovní věci moc nemusím, tak tahle mě opravdu nadchla a překvapila tím, že ač hlavní postava vede diskuze s léčitelem v chrámu na ostrově Bali, tak řeší a vystihují problémy lidí dnešní uspěchané konzumní společnosti. Určitě doporučuji k přečtení. Alespoň mně dodala spoustu energie a osobní motivace.

09.09.2018 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Ne zrovna moc lehké a příjemné téma potratů, ale román se mi moc líbil. Knížka je velmi obsáhlá a popisuje hodně široké časové období. Díky tomu jsem k mnoha postavám hodně přilnul. Audiopodoba je příjemně namluvená.

05.07.2018 5 z 5