Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Autorka nám odhaluje nastavení mysli mnohých mimořádně úspěšných učitelů, lídrů, sportovců i rodičů. V knize též ukazuje, jak své nastavení můžeme změnit a jak napomoci lásce k učení a houževnatosti, které jsou základem úspěchu ve všech oblastech života.
V knize uvedeno chybné ISBN 978-80-87270-72-1.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266056/nastaveni-mysli-nova-psychologie-us-266056.png 3.8118
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Jan Melvil

Mindset: The New Psychology of Success, 2006

Kniha Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál

FrutyZ
předevčírem

Kniha nabízí nepřeberné množství příkladů autorky z vyučování na Columbia Univerzity a dalších mnoho výzkumů, které cituje a používá je na vysvětlení smyslu knihy. Celá kniha je věnována jednomu tématu, který je pořád dokola, ale autorka to měla výborně promyšlené. Kapitoly na sebe navazovaly a nejvíce (mě jako trenéra dětí) zaujala kapitola o trenérovi Johnu Woodym na straně 233. Tuto pasáž, by si měli přečíst všichni trenéři mládeže.
Je škoda, že kniha nenabízí více grafů, které by oživily celou knihu.

petra7309

Shoduji se s těmi, kteří píší, že jim kniha pomohla změnit myšlení na růstové. Mně taky.
Roky jsem žila v přesvědčení, že úsilí a snaha a zdolávání překážek je pro ty méně talentované. A také jsem si myslela, že talent vyřeší a překoná vše. Ne. Talent + úsilí + propady = výsledek. Jinak to nefunguje.
Co autorka nijak nepostihla, je, že fixní nastavení = žití v egu (ve strachu, v oddělení). Pro mě další vrstva knihy a dalších milion aha momentů.

VítekP.

Ač se celé téma této knihy točí stále dokola pouze kolem fixního a růstového nastavení mysli, řadím tuto publikaci k těm, které částečně mění mé paradigma/náhled na danou problematiku. Dále kladně hodnotím srozumitelný styl psaní autorky.

knihovna1

Knihu teď držím v ruce a půjčím si ji pro přečtení pro mě přínosné snad akorát kapitolu č. 6:
VZTAHY:když myšlení (ne)potkává lásku a pak samozřejmě ještě kap. č. 8:Změna nastavení mysli.

ivettfox

Tahle kniha mně změnila způsob vnímání světa a života. Doslova. Buď něco odsoudíte a necháte se tím pohltit a nebo to přijmente a něco s tím uděláte. Autorka uvádí spousty příkladů, kde se tato teorie potvrdila a mě tedy přesvědčila.
Možná, že se autorka opakuje, ale co si třeba místo toho kritizování něco odnést a plaikovat do svého života? :)
Čteno v anj

hana8727

Knihu jsem našla při potulkách antikvariátem a s nadšením si ji odnesla, "Melvilovky" miluju.
Dnes jsem ji po dvou měsících dočetla a jsem nadšená, že jsem ji našla v antikvariátu za 80 Kč a neobjednala ji za plnou cenu. Celý obsah se točí okolo "Všechno jde, když se chce" a je to jeden příběh za druhým, fixní nastavení myslí vs. růstové nastavení myslí. Příběhy se Vám nakonec slijí v jeden a začněte je přeskakovat. Já děkuji předchozímu majiteli knihy, který v ní zvýraznil důležité pasáže (bohužel jich je poskrovnu).
Přínosné jsou pouze pasáže, jak pracovat s dětmi.

jaroiva

Celá kniha se v podstatě točí kolem jedné myšlenky, která je ale poměrně pěkně rozvedená do prakticky použitelných rad a postupů. Je naplněna příklady a přímo z ní čiší americký styl "úspěšných lidí".
Poslouchala jsem jako audioknihu, která mě nijak zvlášť nenadchla ani interpretací B. Nesvatbové. Spíš jde o mou osobní nepreferenci ženských hlasů a tento hlas mi moc nesedl. K americkému stylu knihy se ale hodil.
Některé kapitoly byly pro mě nezajímavé, hlavně část o sportu, protože ta je hlavně o baseballu (jak jinak, v USA).
Určitě je to kniha k zamyšlení, něco z toho asi pomůže uvědomit si svoje nastavení, ale k oblíbeným knihám osobního rozvoje bych ji nezařadila.

včelařka

Zklamání. Zdlouhavé, zbytečně moc příkladů na ilustraci faktu, že lidé, kteří věří, že jejich vlastnosti a dovednosti nejsou jednou dané, ale dají se rozvíjet, se pak také lépe rozvíjejí a jsou úspěšnější. A že se toto nastavení mysli dá pěstovat.
Navíc mi to přišlo dost těžkopádně psané.
Moje doporučení: než to číst celé, nechte si jen od někoho převyprávět hlavní myšlenku.

Kam zmizel můj sýr?
Kam zmizel můj sýr?
Faktomluva
Faktomluva
Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi

rozvoj osobnosti rozvoj myšlení výchova

Autor knihy

Carol Dweck