Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál

Autorka nám odhaluje nastavení mysli mnohých mimořádně úspěšných učitelů, lídrů, sportovců i rodičů. V knize též ukazuje, jak své nastavení můžeme změnit a jak napomoci lásce k učení a houževnatosti, které jsou základem úspěchu ve všech oblastech života.
V knize uvedeno chybné ISBN 978-80-87270-72-1.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266056/nastaveni-mysli-nova-psychologie-us-266056.png 3.8147
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Jan Melvil

Mindset: The New Psychology of Success, 2006

Kniha Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál

Analady

Ačkoliv má tato kniha několik mínusů ( je místy zdlouhavá a klasicky americká), určitě stojí za přečtení. Opravdu dobrá kniha k zamyšlení. Patří k těm, co mohou změnit a hlavně zlepšit život. Je v ní velké množství příkladů ( což mnozí ocení, i když je jich možná až příliš). Poslechla jsem si ji jako audioknihu. Bohužel hlas ani styl mi nebyl moc příjemný. Ocenila bych milejší hlas a projev. Ale přesto všechno si za svůj potenciál kniha zaslouží velmi dobré hodnocení.

Pe3ček

Zajímavá myšlenka o fixním a růstovém myšlení nafouknutá do celé knihy. Nicméně jsem se nedozvěděl praktické rady, jak z fixního myšlení přejít k růstovému, místo toho autorka popisuje desítky příběhů sportovců a businessmanů, které mě vůbec nezajímaly. Proto nemohu dát lepší hodnocení.

madlenka3189

Zajímavé čtení, které se ale místy dost táhne, a to hlavně ve středu knihy, kdy se prakticky pořád dokola opakuje to stejné dokola, jen zasazené v jiném kontextu. Kdyby kniha byla zkrácena o opakující se pasáže, asi bych byla spokojenější. Myšlenky v ní jsou ale často zajímavé a oceňuji i odkazování se na různé studie. Trochu ovšem nesouhlasím s, až moc velikým, rozděleným populace na 2 skupiny - růstové nebo fixní nastavení mysli. Vím, že je to zde přehnáno hlavně pro lepší představu, ale z celé knihy mám dojem, že lze všechny ''špatnosti'' svézt na fixní nastavení mysli.

nicoolka25
28.12.2020

Kniha se četla dobře

T.Dino
28.11.2020

Tato kniha je mířena všem lidem, ať už jste rodič, učitel, trenér, vedoucí nebo pracující lidská bytost. Autorka dostatečně vysvětlila fixní a růstové myšlení, které je podloženo na různých výzkumech. Místy opakující se věci, takže kniha byla nudnější v určitých pasážích, ale i tak vás to nasměřuje ke změně myšlení.

FrutyZ
17.10.2020

Kniha nabízí nepřeberné množství příkladů autorky z vyučování na Columbia Univerzity a dalších mnoho výzkumů, které cituje a používá je na vysvětlení smyslu knihy. Celá kniha je věnována jednomu tématu, který je pořád dokola, ale autorka to měla výborně promyšlené. Kapitoly na sebe navazovaly a nejvíce (mě jako trenéra dětí) zaujala kapitola o trenérovi Johnu Woodym na straně 233. Tuto pasáž, by si měli přečíst všichni trenéři mládeže.
Je škoda, že kniha nenabízí více grafů, které by oživily celou knihu.

petra7309
07.10.2020

Shoduji se s těmi, kteří píší, že jim kniha pomohla změnit myšlení na růstové. Mně taky.
Roky jsem žila v přesvědčení, že úsilí a snaha a zdolávání překážek je pro ty méně talentované. A také jsem si myslela, že talent vyřeší a překoná vše. Ne. Talent + úsilí + propady = výsledek. Jinak to nefunguje.
Co autorka nijak nepostihla, je, že fixní nastavení = žití v egu (ve strachu, v oddělení). Pro mě další vrstva knihy a dalších milion aha momentů.

VítekP.
08.09.2020

Ač se celé téma této knihy točí stále dokola pouze kolem fixního a růstového nastavení mysli, řadím tuto publikaci k těm, které částečně mění mé paradigma/náhled na danou problematiku. Dále kladně hodnotím srozumitelný styl psaní autorky.