Inovátoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 2011 se z Isaacsonova převratného životopisu zakladatele Applu Steva Jobse stal globální fenomén a jedna z nejprodávanějších knih literatury faktu všech dob. Nyní Walter Isaacson přichází s příběhem lidí, kteří nástup Jobse a digitálního věku umožnili. Pokud chcete pochopit, jak k inovacím skutečně dochází a jak spolupráce vede ke kreativitě, pak jsou Inovátoři tou správnou volbou. Tato kniha má naději stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací. Isaacsonova mistrná sága začíná Adou Lovelaceovou, dcerou lorda Byrona, jež se ve čtyřicátých letech 19. století stala průkopnicí počítačového programování. Zkoumá fascinující osobnosti, které stvořily stávající digitální revoluci, jako například Vannevara Bushe, Alana Turinga, Johna von Neumanna, J. C. R. Licklidera, Douga Engelbarta, Roberta Noyce, Billa Gatese, Steva Wozniaka, Steva Jobse, Tima Bernerse-Lea a Larryho Page. Tento příběh vypráví o tom, jakým způsobem uvažovali a proč byli tak vynalézaví. Je také vyprávěním o jejich schopnosti spolupracovat a osvojit si umění týmové spolupráce, díky níž pak byli ještě kreativnější. Nacházíme se v éře, která inovace, tvořivost a týmovou spolupráci podporuje. Inovátoři nám ukazují, jak k těmto jevům dochází....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254702/big_inovatori-254702.jpg 4.498
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Práh
Originální název:

The Innovators: How a Group of Hackers, Geniuses and Geeks Created the Digital Revolution, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Inovátoři

radimch
17. května

Pěkná kniha, nabitá informacemi.

pablito
28. března

Zajímavý výlet do pravěku počítačů a internetu ...


hippiesak
18.02.2021

Souhlasím s názorem, že tato kniha může být označována jako "Bible ajťáků" :) Je tu milion (nejen IT) informací :) Některé jsou mega super, třeba proč se chybám v IT říká "bugy" (že to má souvislost s broukem, asi tuší každý, ale kniha popisuje konkrétní příklad prvního "bugu" a to mě pobavilo), některé informace jsou zajímavé méně (pro mě třeba dospívání některých inovátorů, které jsem neznal). Ale ve výsledku je to kniha s velkým K. Já si ji pořídil na Audiotéce načtenou panem Vladislavem Benešem (dabuje třeba Richarda Gera) a jeho hlas byl super a kniha se dobře poslouchala. Takže díky některým slabším pasážím dávám "jen" 4 hvězdy, ale jinak knihu vřele doporučuji :)

E_Lan
06.06.2020

Vlastně je to velmi poučná kniha o inovacích (na poli počítačů), ze které se dá hodně poučit. Když se člověk prokouše dost nezáživnými historickými dobami, čeká ho velmi poutavé vysvětlení vzniku Applu, Googlu, internetu a dalších neskutečně zajímavých počinů, které už dnes bereme jako standard. Takže nebýt té brutální délky, asi bych i jenu hvězdičku přidal...

Venda32
26.03.2020

Souhlasím s tím, že Jobsův životopis mě bavil víc. Tady v knížce se mi stávalo, že jsem kapitolami jen proplouval a čekal, kdy se to zlomí a přijde něco zajímavého.
Isaacson na knize nechal kus života, to je vidět. Neumím si představit množství materiálu, který musel projít.
Jako učitel informatiky jsem našel několik zajímavosti, které jsem si vypisoval. Ale kdyby byla kniha poloviční, asi by mi stačila taky.

jaroiva
02.01.2020

Moc se mi líbilo zpracování životopisu Steva Jobse a proto jsem se pustila i do této knihy.
Zpočátku mě to hodně bavilo, ale jak je tu mnoho osob, připadá mi, že než se stačím ponořit do jednoho osudu, přeskočí kniha na nějakého jiného člověka.
Chápu, že má jít o přehled, ne o jednotlivý životopis, ale pro mě byl lepší ten životopis jednoho člověka. Tady jsem se trochu ztrácela v čase i v osobách.
To ovšem nic nemění na tom, že jde o dost zajímavou knížku, takže i tak mě bavila. Přesto bych spíš doporučila ostatní knížky od autora, jak Jobs, tak i Leonardo nebo Einstein se mi líbili prostě víc.

Iv8
02.11.2019

Mně se kniha líbila. Nenásilnou formou podané zajímavé informace.

work
15.10.2019

Jednou ve čtvrtek večer, kdesi na americkém středozápadě, se ve sklepě....
V autě byl spolu s nimi jistý člověk, který pronesl památnou větu...
V blíže neurčený den, ve tři hodiny odpoledne, se sešli...
V knížce, která má ambice " stát se klasickým textem o dějinách digitální revoluce a nepostradatelným průvodcem světem inovací" jsou podobné stylizace spíše úsměvné. Buď mapuje dějiny, a pak je třeba se držet faktů a rovněž je i uvádět a slova jako " kdesi" jsou jako z Cimrmana, nebo jde o knížku, která má dění okolo vzniku hardware a software zpopularizovat, a pak je potřeba se tvářit méně seriózně a faktograficky. Kniha Inovátoři je tak ze 40% o faktech, zbývajících 60% je autorova spisovatelská představivost. Čím blíže se dostáváme do současnosti, ubývá představivosti a přibývá faktů, což dává smysl, žijící osoby vás mohou žalovat za kdeco.
Tím nechci v žádném případě snižovat schopnost Isaacsona psát poutavě o technologických tématech, což už prokázal u biografie Steve Jobse. Narozdíl od Jobsova příběhu, kde je jasná ústřední linka i postava, jsou Inovátoři jakýmsi protipólem, který se snaží ilustrovat kolektivní inovační přístup množství často bezejmenných lidí, oddělených časem i místem. To je těžký oříšek, hrdina chybí a množství těch menších postranních příběhů to nezachrání. Dozvíme se ale i spoustu zajímavých věcí a vůbec bych se nebránil tomu, aby podstatně zkrácená verze knížky sloužila třeba i jako vzdělávací materiál na středních školách o tom, jak funguje rozvoj techniky.
Shrnuto a podtrženo: dobře se to čte, trochu se vzděláme, a porozumí tomi i laik. A tak nechejme autorovi trochu básnické licence.

1