Šťastné a veselé...

Sbírka povídek od různých autorů s tématikou Vánoc.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42780/stastne-a-vesele-42780.jpg 3.368
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen

michaela0810
včera

Vánoce a období k tomu patřící tak trochu jinak :-)

LaCoccinelle

Čtivé příběhy, odpočinkové.

Hanina61

Kdepak veselé vánoční příhody... Ne každý má to "štěstí", že může trávit Vánoce jako vystřižené z televizní reklamy, v kruhu svých milovaných, s dárky, stromečkem, v teple a u plného stolu. Právě naopak... a přesně o tomhle jsem o právě uplynulých, pro mne trošku zvláštních a jiných Vánocích hodně přemýšlela, a přesně o tomhle v různých obměnách pojednávají povídky v téhle útlé knížce. Vlastně jsem ji četla už několikrát a vždycky mě hodně osloví... tentokrát znovu v rámci nové čtenářské výzvy.

Randyz1986
29.12.2016

Tuhle útlou sbírku povídek jsem dostal jako dárek a chtěl jsem si s její pomocí prodloužit vánoční svátky a atmosféru. Nakonec jsem zjistil, že většinou nejde o zrovna veselé příhody, ale i tak jsem rád, že jsem tuto knížečku přečetl. Přiměje člověka toršku si popřemýšlet a uvědomit si, že Vánoce může každý prožívat úplně jinak a že se mohou odehrávat různé, i ne zrovna vánoční a očekávané, příběhy a lidské osudy... Nělteré povídky jsou hodně povedené, jiné naopak.

jaja10
03.04.2014

Šťasné a veselé......tuto knihu jsem četla kdysi dávno, ale co si pamatuji, tak se mi povídky líbily. Některé míň, některé víc......

Hanny
16.02.2014

Divná směsice pro mě povětšinou průměrných povídek, které se nutně nemusejí odehrávat na Vánoce... a tím pádem je prakticky vzato nic tematicky nespojuje. Tak třeba další várka bude lepší, podle zdejšího hodnocení to tak vypadá....

babyboar
23.12.2013

Původně jsem po této knížce sáhla, abych se dostala do správné vánoční atmosféry. To se tak úplně nepovedlo, ale uvědomila jsem si, že Vánoce nemusí být (ani v literatuře) kýčovité pozlátko. Je to den jako každý jiný, dějí se v něm tragédie (jako v povídce Ivy Pekárkové), některé ovšem s částečně dobrým koncem (Jan Balabán),vyplouvají na povrch hříchy a chyby (Irena Obermannová, Michal Viewegh). Zklamání v mém oblíbenci Jardovi Rudišovi. Asi to nejlepší nakonec (Vánoční akce od Daniely Fischerové).

TerJac
26.06.2013

Soubor těchto povídek mne vždy donutí přemýšlet nad pohnutými lidskými osudy. Ne všechny povídky jsou vždy povedené .... ale vždy je s chutí ráda všechny přečtu :-)

Brambu
04.01.2011

Tato kniha plná povídek mě vcelku zklamala. Asi jsem čekala více vánočních a veselých příhod.

Autoři knihy

Michal Viewegh