rakakan rakakan komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Se zahanbením musím přiznat, že jsem o žádné doktorce Vlastě Kálalové nevěděla. Díky této knize jsem o hodně bohatší a děkuji za ni. Příběh této obdivuhodné ženy by se měl dostat do povědomí široké vrstvy Čechů. Na takové lidi musíme být hrdí. Její životní příběh by zasloužil filmové zpracování.

09.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorčina asi nejchmurnější kniha. Když jsem při čtení knihu odložila, trvalo mi chvíli, než jsem se vrátila do reality. Dostala se mi pod kůži. Jako totalitní dítě jsem to vše ještě více prožívala. Můžu jen dodat, vezmi do ruky a čti, a ucítíš, co v tobě zanechá.....

20.03.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nikdy by mě nenapadlo, že právě kniha z prostředí církve bude tak úžasná. Minulost prolínaná s přítomností, jen stále popoháněla ke čtení. Příběh na skoro 700 stránkách uplynul rychleji než bych čekala. Zanechal ve mně zvláštní pocity. Určitě budu ještě dlouho o knize přemýšlet. Pootevřela se mi zase jedna zastřená komnata z naší historie. Určitě doporučuji přečíst.

19.09.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Nemám slov.... jedině ..... vzít knihu do rukou a číst!

27.10.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dobrá četba, napínavá. Zajímavé příběhy lidí, propojené nitkami života. Měla jsem několik tipů na pachatele, bohužel všechny vedle. Určitě sáhnu po další knize.

21.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl byl ještě smutnější než první, ale nemohla jsem přestat číst, abych se dozvěděla, jak pokračují osudy všech postav. Abych se v nich pořádně vyznala, napsala jsem si malý rodokmen. Během četby jsem se k němu vracela, abych si potvrdila, jak jsou postavy spřízněné, dopisovala další osoby a připisovala narozené děti. Od Barky a Františka se rodina pořádně rozrostla. Doporučuji také přečíst doslov a poděkování na konci knihy. To si člověk teprve uvědomí, že to není jen kniha, ale skutečné příběhy a osudy skutečných lidí.....před jejich těžkých životem smekám. My si nemůžeme na nic stěžovat, dnešní doba není jednoduchá, ale máme se neskutečně dobře.

22.10.2021 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Krásná kniha, moc pěkně napsaná. O to poutavější, že popisuje skutečný životní příběh v Německu dvou zcela odlišných žen ze zcela odlišných prostředí během obou světových válek. Každá ho měla jiný, ale ani jedna jednoduchý a lehký. Obě si prošly dlouhou trnitou cestu, než je osud spojil dohromady. Obdivuji autorku, jak nádherně vypsala osudy svých babiček.

21.02.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Některé pasáže byly těžší, ale celkově zanechala dobrý dojem. Pootevřela okénko do soukromí farářky. Přinesla nové věci a poznatky z duchovního světa a rozdílů mezi vírami.

25.06.2022 4 z 5

Bez komentáře.... chce to vzít a přečíst! Naprosto skvěle napsané. Člověk žasne, co se může ve 21. století dít. Zdá se to až neuvěřitelné. Jak je možné, že taková země byla opět vybraná jako pořadatel olympiády.... nevím co dodat....

05.02.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu nešlo odložit. Protože znám Meziříčí, byl pro mě příběh o to poutavější. Teprve při čtení HANY jsem si uvědomila, jak strašně zasáhla hrůza války i do tak malého města, a kolika lidem změnila osudy a připravila utrpení. Doporučuji!

15.04.2018 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Tentokrát mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Vždycky jsem si myslela, že flamenco je španělský tanec, a on byl výsadou cikánů. Nedalo mi to, a mrkla na youtube na Carmen Amaya a žasla!
Pak jsem se propadla do příběhu, a viděla před sebou babičku Tiggy jak tancuje.
Závěr jsme dočetla jedním dechem.

31.10.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

První kniha od autorky a určitě ne poslední. Četla se super, napínavá. Doporučuji

12.08.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Senzační kniha! Četla se jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

07.04.2018 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Příběh Cally byl zajímavější než příběh Terezy. Byl napínavější, záhadnější, mimo školní prostředí, i když místy malinko "přitažené za vlasy. Rozhodně se ale četl líp. Uvidím, co přinese příběh Roxy. Začíná dobře....

01.04.2021 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Čtvrtý díl v Austrálii .... a Lucinda nezklamala. Kniha se dobře četla, ukápla i slza. Spoustu věcí o životě domorodců jsem neznala a nevěděla. Reakce hrdinek z minulého století byly někdy nepochopitelné, ale každá doba má své nepochopitelné věci a názory. Těším se na další díl - Sestru Luny.

05.10.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Začetla jsem se po několika stranách. Co mám o knize říct? Musíš si ji přečíst......, a posoudit sám. Já jsem byla nadšená.

08.05.2019 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Začetla jsem se trochu později, ale stálo to za to. Další z příběhů, jak se během pár okamžiků může život od základů změnit. Můžu jen říct - doporučuji přečíst.

15.01.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. Nelituji. Zpočátku to vypadalo jako příběh dvou sester z rozvrácené rodiny. Říkala jsem si, jak může matka dělat takové rozdíly mezi dětmi. Jak se k nim tak může chovat. Něco za tím musí být. A bylo.... konec překvapivý.

11.04.2022 5 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Jsem opět spokojená. Trochu jsem předvídala, kdo byl ten táta Sůl, i to že se se všemi sestrami ještě setká. Musela jsem si sice vypsat podstatné údaje o každé sestře, abych byla po těch letech v obraze, ale jinak musím dát Harrymu palec nahoru.
Krásně navázal na maminčin příběh.

04.08.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Žádný složitý děj, oddechovka, předem jasný konec, ale dobře se četla. Zkrátka kniha na letní oddechnutí.

30.05.2023 3 z 5