rakakan rakakan komentáře u knih

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Vtipné, lehká četba. Některé momenty mi připomněly děti, jiné zase vnučky.
Za mě dobrý.

26.03.2024 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem číst Veroniku a potom Jáchyma. Což doporučuji. I když ve Veronice byl několikrát naznačen další děj, závěr Jáchyma mě překvapil.
Velice pěkně napsané, mnohokrát k zamyšlení. Jak v životě dál, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Vážit si každé kapičky štěstí....

15.03.2024 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Moje první kniha od autorky. Oddechové čtení, příjemná romantika.

25.02.2024 4 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Nadšená. Spoustu skladeb jsem si při čtení pouštěla na You Tube a sledovala detaily, které byly v knize popsány. Vezměte a čtěte.

07.02.2024 5 z 5

Poslední královna: muka lásky Jany Šílené Poslední královna: muka lásky Jany Šílené C. W. Gortner

Krásná kniha. Krásně vylíčená historická postava, která dokládá, že ani ženy na vysokých postech nebyly uchráněny nebezpečí, násilí, intrikám. Přes všechno bohatství záleželo na mužích, jak bude jejich život plynout. V minulosti i teď stále platí, že touha po moci zaslepí nejen nepřátele, ale i osoby nejbližší a milované.
Mladinká Jana se musela porvat o své postavení a život i za cenu ztráty nejbližších, hlavně dětí a rodiny.
Doporučuji

20.11.2023 5 z 5

Kruté hvězdy Kruté hvězdy Kathryn Harvey (p)

Četla jsem oba díly za sebou. Tento byl také dobrý, i když bylo jasné, že vše dopadne dobře, všichni se setkají a zlí budou potrestáni. Byly tam zajímavé zvraty, ale na mě příliš mnoho jmen a přejmenování. Musela jsem si na papír vypsat kdo jak se jmenoval v mládí, co dělal, a co vlastní, s kým se stýká a ke komu patří. Potom už to šlo.

27.10.2023 3 z 5

Nespoutané sny Nespoutané sny Kathryn Harvey (p)

Mám přečtené snad všechny knihy spisovatelky. Sáhla jsem tedy i po tomto titulu. Od začátku bylo jasné, že půjde o pomstu. Děj předvídatelný, ale přesto napínavý. Trochu více erotiky, ale to bylo díky prostředí, ve kterém se postavy pohybovaly jasné. Za mě doporučuji.
Teď beru do rukou Kruté hvězdy.... uvidíme.

12.10.2023 4 z 5

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Po letech, a stále okouzluje. Krásné čtení. Oblíbily si ji i vnučky, kterým jsem ji četla před spaním. Možná se do Gabry a Málinky převtělily....

05.10.2023 5 z 5

Křehké souznění Křehké souznění Dorothy Garlock

Kniha na lehatko u moře jako dělaná. Na odpočinek doporučuji.

21.09.2023 2 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Jsem opět spokojená. Trochu jsem předvídala, kdo byl ten táta Sůl, i to že se se všemi sestrami ještě setká. Musela jsem si sice vypsat podstatné údaje o každé sestře, abych byla po těch letech v obraze, ale jinak musím dát Harrymu palec nahoru.
Krásně navázal na maminčin příběh.

04.08.2023 5 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Přečetla jsem, ale začátkem jsem se prokousávala. Konec už byl schůdnější, ale závěr bez velkého překvapení.

10.07.2023 3 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Příjemné romantické čtení, napínavé, se šťastným koncem. Zkrátka odpočinkové.

10.06.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Zajímavé. Zajímavě napsané. Překvapivý konec. Určitě tam každý najde nějakou situaci, kterou v manželství zažil. Chce to přečíst a zjistit.

07.06.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Žádný složitý děj, oddechovka, předem jasný konec, ale dobře se četla. Zkrátka kniha na letní oddechnutí.

30.05.2023 3 z 5

Sasanka Sasanka Tamara McKinley

Kniha se dobře četla, děj měl spád. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o Austrálii a také z historie II. světové války. Trochu mě zklamal závěr knihy.

06.05.2023 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Kniha se krásně čte... Zábavná, je v ní ale spoustu pravdy a poučení, i se smutným závěrem.....Určitě mi zůstane v paměti, abych nebyla nikdy pro pro svá vnoučata nudná.

26.04.2023 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Po sérii jsem sáhla kvůli špatné náladě. Na nic konkrétního ke čtení nebyla chuť. Knihy má dcera už několik let, a teď na ně přišla řada. Vůbec nelituji. Velice krásně se všechny díly četly. Vysvětlily také hodně věcí, které ve filmu nebyly. Doporučuji pro rozšíření a posilnění fantazie.

24.04.2023 5 z 5

Strážcové hor Strážcové hor Čeněk Kramoliš

Kniha vydaná z roku 1933. Člověk si musí zvyknout na jazyk, kterým je napsaný, ale dozví se spoustu o těžkém životě Valachů ve 13. století. Každodenní boj o přežití v drsném prostředí, i boj o život při nájezdech Maďarů a Kumánů.

06.03.2023 2 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Stejně jako z prvního dílu jsem i teď nadšená. Při čtení jsem si krásně vybavovala předešlý díl, i když jsem ho četla dva roky zpět. Můžu jen napsat vezmi do rukou a čti. Všechno do poslední stránky. Nejlépe oba díly po sobě.

24.02.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Zpočátku zmatek mezi jmény, ale napínavé až do poslední stránky. Přečteno jedním dechem. Doporučuji

04.02.2023 5 z 5