rakakan rakakan komentáře u knih

Mizení Mizení Jiří Březina

Zpočátku zmatek mezi jmény, ale napínavé až do poslední stránky. Přečteno jedním dechem. Doporučuji

04.02.2023 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Napínavé, perfektně napsané, i když tušíš jak to asi dopadne, konec překvapí.

29.01.2023 5 z 5

Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Hana Oboda Kolaříková

Knihou jsem se protrápila, ale dočetla. Od podtitulu "skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala" jsem čekala víc. Příběh Doktorky z domu Trubačů byl opravdu o ženě, která se nikdy nevzdala!

26.01.2023 2 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Začetla jsem se trochu později, ale stálo to za to. Další z příběhů, jak se během pár okamžiků může život od základů změnit. Můžu jen říct - doporučuji přečíst.

15.01.2023 5 z 5

Libuše Šafránková: Herečka našich srdcí Libuše Šafránková: Herečka našich srdcí Dana Čermáková

Nejoblíbenější herečka, ale také krásný člověk. Čekala jsem od knihy více. Hodně věcí jsem se o Libušce dozvěděla, hlavně o její práci v divadle. Vynechala bych spoustu horoskopů. Nejvíce mi ale vadily gramatické chyby v knize. To není chyba autorky.

04.01.2023 2 z 5

Dvakrát královnou Dvakrát královnou Hilary Green

Život se nemazlí s nikým. Ať se narodil na lavici nebo pod lavicí, ve 12. nebo 21. století. Každého zmuchlá, pomačká, občas vyžehlí a vynese do oblak. I když jsi královnou musíš se s ním poprat. Matylda to zvládala úžasně.

27.12.2022 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Čtení pro předvánoční čas jako dělané. Kniha mi v tuto dobu sedla.

11.12.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Se zahanbením musím přiznat, že jsem o žádné doktorce Vlastě Kálalové nevěděla. Díky této knize jsem o hodně bohatší a děkuji za ni. Příběh této obdivuhodné ženy by se měl dostat do povědomí široké vrstvy Čechů. Na takové lidi musíme být hrdí. Její životní příběh by zasloužil filmové zpracování.

09.12.2022 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Krásný příběh. Poučný, vtipný, plný informací a překvapivých údajů. Velice čtivé, poutavé. Doporučuji. Zajímalo by mě, jaký byl film. Musím ho vidět.

20.11.2022 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Slzy a smích se mi líbil mnohem více. Děj byl docela předvidatelný

13.11.2022 2 z 5

Přečteno jedním dechem. Nemám slov.... jedině ..... vzít knihu do rukou a číst!

27.10.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Co jsem to začala číst? To byla má první reakce na knihu. Po několika stránkách jsem změnila názor. Začetla se a dočetla, a ráda! Krásný příběh života zvláštně obyčejné rodiny, jejich přátel a sousedů. S příchutí tragikomedie, hořkosti, sladkosti i poučení. Doporučuji.

25.10.2022 5 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Smutný začátek,dal by se předpokládat zajímavý příběh. Po určitou dobu ano, ale pozdéji docela předvídatelný. Na můj vkus měla kolem sebe hlavni postava velké množství kladných a ve všem kdykoli pomoci ochotných kolegů přátel a pracovníků. To se hned tak nevidí. Příběh byl zbytečně dlouhý. K autorce se asi už nevratim.

06.10.2022 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Nikdy by mě nenapadlo, že právě kniha z prostředí církve bude tak úžasná. Minulost prolínaná s přítomností, jen stále popoháněla ke čtení. Příběh na skoro 700 stránkách uplynul rychleji než bych čekala. Zanechal ve mně zvláštní pocity. Určitě budu ještě dlouho o knize přemýšlet. Pootevřela se mi zase jedna zastřená komnata z naší historie. Určitě doporučuji přečíst.

19.09.2022 5 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

První kniha od autorky. Nadchla mě. Určitě sáhnu i pro další. Ze života, aktuální téma. Přečteno jedním dechem. Doporučuji

05.09.2022 5 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Dobré téma, ale na mě příliš mnoho nej.. Nejkrásnější kluk, nejlepší postava, nejpěknější holka, nejmodřejší oči, nejskromnější, nejprudší, nejtvrdohlavější a nej nej...

06.08.2022 1 z 5

Rodový slib Rodový slib Elizabeth Peak

Lehký příběh na dovolenou, trochu červené knihovny s malým napětím neškodí.

29.07.2022 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Palec nahoru. Vše mělo spád. Nechybělo napětí, humor, smutek. Sexu na mě trochu moc, ale do příběhu zapadal. Závěr trochu předvídatelný, ale i překvapivý. Příběh se odehrával ve světě, který nikdy nepoznám, a o to byl zajímavější. První kniha od autorky, a určitě popadnu další.

12.07.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Příjemné letní romantické čtení s malou dávkou tajemství a napětí.

03.07.2022 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Některé pasáže byly těžší, ale celkově zanechala dobrý dojem. Pootevřela okénko do soukromí farářky. Přinesla nové věci a poznatky z duchovního světa a rozdílů mezi vírami.

25.06.2022 4 z 5