rakakan rakakan komentáře u knih

Dívka na útěku Dívka na útěku Joanna Rees

Vzala knihu, otevřela, četla a přečetla. Nějaký silný zážitek ve mě nezanechala. Dobře se četly krátké kapitolky. Jako odpočinkovou, nenáročnou četbu beru.

18.04.2022 3 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. Nelituji. Zpočátku to vypadalo jako příběh dvou sester z rozvrácené rodiny. Říkala jsem si, jak může matka dělat takové rozdíly mezi dětmi. Jak se k nim tak může chovat. Něco za tím musí být. A bylo.... konec překvapivý.

11.04.2022 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Viděla jsem film, který zanechal pořádný dojem, a tak mě zajimalo jaká bude kniha. Po několika letech jsem po ní sáhla. Nezklamala. Znovu se mi vybavily všechny hrůzy, kterými musela projít. Ocenila jsem fotografie a doslov autorky. Opět zážitek.

31.03.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Po chmurném Listopádu, krásné uvolněné, čtení. To byla opravdu odpočinková četba. Zanechala trochu chuti a nálady podívat se do popisovaných míst.

26.03.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorčina asi nejchmurnější kniha. Když jsem při čtení knihu odložila, trvalo mi chvíli, než jsem se vrátila do reality. Dostala se mi pod kůži. Jako totalitní dítě jsem to vše ještě více prožívala. Můžu jen dodat, vezmi do ruky a čti, a ucítíš, co v tobě zanechá.....

20.03.2022 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knihu jsem dočetla, ale určitě nebudu sahat pro další díly. Je jasné o čem budou. Oddechová červená knihovna s předvídatelným koncem.

11.03.2022 1 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Krásná kniha, moc pěkně napsaná. O to poutavější, že popisuje skutečný životní příběh v Německu dvou zcela odlišných žen ze zcela odlišných prostředí během obou světových válek. Každá ho měla jiný, ale ani jedna jednoduchý a lehký. Obě si prošly dlouhou trnitou cestu, než je osud spojil dohromady. Obdivuji autorku, jak nádherně vypsala osudy svých babiček.

21.02.2022 5 z 5

Bez komentáře.... chce to vzít a přečíst! Naprosto skvěle napsané. Člověk žasne, co se může ve 21. století dít. Zdá se to až neuvěřitelné. Jak je možné, že taková země byla opět vybraná jako pořadatel olympiády.... nevím co dodat....

05.02.2022 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Přečteno jedním dechem. Knihu nešlo odložit, s úmyslem, že si další kapitolu přečtu druhý den. Napínavý příběh, krásně zakomponovaný do historie. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o Irsku. Poslední stránky neukončily příběh, ale přinesly další záhadu. Doufám, že poslední díl o otci Sůl bude, i přes úmrtí autorky, dokončený. Snad se dovypráví celý příběh rodiny.

15.01.2022 5 z 5

Marie Baťová – první dáma Zlína Marie Baťová – první dáma Zlína Pavel Hajný

Pěkná kniha, i když jsem si zpočátku nemohla zvyknout na styl psaní. Jako "komunistické" dítě jsem se o Baťovi a jeho rodině moc nedozvěděla. Po přečtení jsem zjistila, že když přijedu do Zlína, budu se muset více rozhlížet než doposud. Nechodit nevšímavě kolem kina, které bylo ve své době největší v Evropě. Projít se a porozhlédnout beze spěchu. Uvědomit si, že Zlín byl kdysi vzorem pro Chicago, Švýcarsko, Vídeň a další vyspělé země.

26.11.2021 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Opět krásný příběh. Zpočátku mě mátlo, jak jsou spolu Cecily a Elektra spojeny, proč je tak příběh Cecily podrobně popisovaný...Ale muselo to tak být, abychom všechno pochopili. Mistrně popsaný osobní boj se závislostí. Od jisté doby čtu také poznámky autorů a doporučuji. Vysvětlení jak kniha vznikla, že je v ní mnoho skutečných příběhů a hrdinů. Škoda, že autorka už nic nenapíše. Pokud skutečně vyjde i příběh o tátovi všech sester, bude to super.

18.11.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl byl ještě smutnější než první, ale nemohla jsem přestat číst, abych se dozvěděla, jak pokračují osudy všech postav. Abych se v nich pořádně vyznala, napsala jsem si malý rodokmen. Během četby jsem se k němu vracela, abych si potvrdila, jak jsou postavy spřízněné, dopisovala další osoby a připisovala narozené děti. Od Barky a Františka se rodina pořádně rozrostla. Doporučuji také přečíst doslov a poděkování na konci knihy. To si člověk teprve uvědomí, že to není jen kniha, ale skutečné příběhy a osudy skutečných lidí.....před jejich těžkých životem smekám. My si nemůžeme na nic stěžovat, dnešní doba není jednoduchá, ale máme se neskutečně dobře.

22.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dobrá četba, napínavá. Zajímavé příběhy lidí, propojené nitkami života. Měla jsem několik tipů na pachatele, bohužel všechny vedle. Určitě sáhnu po další knize.

21.09.2021 5 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Poslední díl. Přečtený s chutí. Poslední listy naznačovaly, že by se ve vyprávění dalo pokračovat, ale ztratilo by se kouzlo zašlých časů.
Shrnutí příběhů několika generací jedné rodiny bylo poutavé a odpočinkové.

18.08.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

První kniha od autorky a určitě ne poslední. Četla se super, napínavá. Doporučuji

12.08.2021 5 z 5

Odhodlaný Chase Odhodlaný Chase Sandra Brown

Po knize jsem sáhla na doporučení, protože jsem zrovna neměla co číst. Hned jsem se ponořila do příběhu, ani nevadilo, že jsem 1. díl přeskočila. Stálo to za to

23.06.2021 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Velká romantika, ale dobře se čte. Odpočinková četba. Pustím se i do dalších dílů

05.06.2021 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Příběh jsem přečetla, místy i se slzami. Pro mě ale asi nejslabší díl. Vše začínalo dobře, postupně se ale příběh dal snadno předvídat. Závěr byl jako z červené knihovny. Přesto doporučuji přečíst.

29.04.2021 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Už u příběhu Cally jsem si říkala, že se mi četl líp než předcházející díly. Lhala jsem, Roxy jsem četla s větším zaujetím. Vyprávění s téměř detektivním příběhem se mi líbilo, více, než prostředí školy. Místy dojímavé pasáže, u který tekly slzy. Milostné scény jsem přeskakovala, abych se rychle dostala k rozuzlení příběhu. Měla jsem typ na pachatele, a vyšel, ale stejně to nic na zážitku z četby neubralo.

12.04.2021 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Příběh Cally byl zajímavější než příběh Terezy. Byl napínavější, záhadnější, mimo školní prostředí, i když místy malinko "přitažené za vlasy. Rozhodně se ale četl líp. Uvidím, co přinese příběh Roxy. Začíná dobře....

01.04.2021 5 z 5