rakakan rakakan komentáře u knih

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět pěkně napsané, čtivé, i když první díl byl čtivější. Na mě tu bylo více erotických scén, možná na úkor příběhu. Z pohledu osmnáctileté dívky ale jistě důležitý pohled na život. Přesto jsem vše přečetla s chutí. A začínám s dalším příběhem, tentokrát Cally. Uvidíme...

18.03.2021 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Stejný příběh (Počkám na tebe), tentokrát z pohledu Camerona. Věděla jsem, o čem kniha bude, ale četla se úplně jinak. Stejně dobře jako první příběh, ale jinak. Dobrá volba. Sahám po příběhu Terezy a už se těším...

07.03.2021 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Knihu jsem četla na doporučení. Nelitovala jsem. Čtivá, oddechová s trochou erotiky, ale ne vulgární. Dobře popsané pocity hlavní hrdinky, která prožila trauma.
Doporučuji

04.03.2021 4 z 5

Studené nohy Studené nohy Sarah Harrison

Začátek knihy málo přehledný, spousta jmen. Potom jsem se začetla a dočetla až do konce. Životní situace ženy "středního" věku pozoruhodné. Komické, vypjaté i dobrodružné. A to jak je zvládla a jak se s nimi poprala - na jedničku.

14.02.2021 4 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Zdeněk Štěpánek

Dětství staré divadelního barda. Velice dobře se četly. Vyprávění o těžkém životě a obrovské lásce k divadlu. Už se nedivím, že byl hereckým mistrem.

25.01.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Pro mne byla kniha nezáživná, nemohla jsem se do ní začíst. Odkládám, možná se k ní někdy vrátím.

16.01.2021

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná odpočinková kniha. Přes těžký život, musí člověk závidět v podstatě dřívější klidný život bez dnešního spěchu, v kontaktu s přírodou a vzájemné soužití lidí.

15.01.2021 4 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Vánoční dárek přečtený jedním dechem. Viděla jsou pouze filmovou první sérii, a potom se dala do čtení všech dílů Cizinky.
Po přečtení této knihy mám chuť sednout k televizi a shlédnout najednou všechny zfilmované série.
Tolik zajímavostí z natáčení, krásné fotografie, postřehy a reakce herců i tvůrců......super!!!

03.01.2021 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Zajímavá kniha. Knihu mi půjčila kamarádka, ať si ji přečtu. Nemám ráda příběhy z války. Tady se ale prolínala minulost s přítomností, proplétaly se nitky osudu cizích lidí. Začetla jsem se a dočetla. Ve válečném příběhu jsem objevila spoustu pro mě historicky nových a zajímavých věcí, o kterých jsem neměla zdání. Jen Kateřina mě někdy hrozně "prudila" svou nerozhodností a neustálým řešením pro a proti. Především s Patrikem. Ale v životě už to tak chodí, každý jsme jiný a jinak bychom danou situaci řešili. Pro mě měla kniha určitě přínos.

09.12.2020 3 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Dobře se četla, napínavá. Konec se blížil trochu červené knihovně, kdy vše dobře dopadne. Hodně mi při čtení vadily chyby v textu.

20.11.2020 4 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Tentokrát mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Vždycky jsem si myslela, že flamenco je španělský tanec, a on byl výsadou cikánů. Nedalo mi to, a mrkla na youtube na Carmen Amaya a žasla!
Pak jsem se propadla do příběhu, a viděla před sebou babičku Tiggy jak tancuje.
Závěr jsme dočetla jedním dechem.

31.10.2020 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Čtvrtý díl v Austrálii .... a Lucinda nezklamala. Kniha se dobře četla, ukápla i slza. Spoustu věcí o životě domorodců jsem neznala a nevěděla. Reakce hrdinek z minulého století byly někdy nepochopitelné, ale každá doba má své nepochopitelné věci a názory. Těším se na další díl - Sestru Luny.

05.10.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Myslím že to byl nejlepší díl. Plno nečekaných zvratů a situací, napínavý děj. Připadalo mi, že se vyřešení všech problémů a a situací ani nemůže do celé knihy vejít. Trochu mě zaskočila kapitola, která popisovala amputaci, ale poprala jsem se s tím. Překvapil mě strohý závěr - setkání Brianny s rodiči. Pokud je ale pravdou další pokračování..... určitě tam bude vše rozepsané.
Takže už teď se těším na další příběh celé rodiny Fraserů.

30.08.2020 5 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Nejsem znalec americké historie, a tak jsem se tím musela pomalu prokousávat, a často přemýšlet o koho a kde vlastně šlo. Přesto jsem tento díl četla s nadšením. Zvraty v příběhu mě vtáhly do děje a hltala jsem stránky, abych se dověděla, jak vše dopadne. Bohužel poslední stránka nic nevyřešila, a tak se musím s vrhnout na další díl. Potřebuji zjistit, jak to se všemi dopadne. Věřím, že autorka i konec celého příběhu zvládla na jedničku.

04.07.2020 4 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Tloušťka knihy odrazovala, zpočátku jsem měla problémy se začíst, ale potom jsem se nemohla od stránek odtrhnout. Přečetla jsem všechny díly, a vynechat tento, už se nedozvím, jak to s hrdiny dopadlo.

13.06.2020 4 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Do poloviny knihy jsem se nemohla prokousat. Potom nastal obrat a zbytek jsem přečetla jedním dechem. Stránek hodně, ruce bolely, ale hlava a srdce nadšené.
Jsem zvědavá na Ledový dech, který je o několik desítek stránek delší.....

07.02.2020 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Už se těším na nové dva díly

07.02.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Začetla jsem se po několika stranách. Co mám o knize říct? Musíš si ji přečíst......, a posoudit sám. Já jsem byla nadšená.

08.05.2019 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

První třetina nebyla tak poutavá, jako předcházející díly, ale potom jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Ani tloušťka knihy nevadila, jen ruce více bolely. Začínám s Hořícím křížem, který má už přes 1400 stran. Uvidíme, co přinese.....

26.12.2018 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Pěkný příběh, smutný. Konec byl už trochu předvidatelný. Nedělám to, ale přečetla jsem si i doslov spisovatelky. Zajímavý. Knihu dooručuji.

26.08.2018 5 z 5