Ledový dech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie, které patří Koruně. Jenže Jamie od své manželky ví, že za tři roky vyhlásí kolonie nezávislost. A všichni loajální králi budou buď mrtví, nebo budou muset uprchnout. A pak je tu ještě výstřižek z novin The Wilmington Gazette z roku 1776, který oznamuje smrt Jamieho i jeho příbuzných. Budoucnost rodiny cestující časem vypadá chmurně......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389866/big_ledovy-dech-vy3-389866.jpg 4.4196
Série:

Cizinka / Outlander 6.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Omega
Originální název:

A Breath of Snow and Ashes, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Ledový dech

michal7844
04. dubnaodpad!

Knihu jsem začal číst pouze abych se dozvěděl jak dopadne seriál. Nikdy se mě nestalo, že bych nějakou knihu odložil a nedočetl. Až tady. Za mě je to naprostý nudný odpad záživností na úrovni návodu k ledničce.

Luciska13
03. dubna

Tak po předchozích dvou knihách, které jsem četla spíš že setrvačnosti, se mi tento díl zase moc líbil. Pravda je, že některé důležité části (hlavně ke konci) byly možná trochu uspěchané a autorka se jim mohla věnovat trochu více, ale zároveň se mi dlouhé pasáže z jejich běžného života moc líbily a rozhodně bych je nezkracovala. Konec byl moc hezky uzavřený, ale zároveň nabízí možnost k pokračování, na které se po tomto díle zase moc těším.


hanka9238
22. února

Jako celá série, prostě skvělé čtení. Přečteno během chvíle. Už mám připravený díl další, který jistě bude neméně čtivý a poutavý, navíc je to teď zase tak napinavý..

Mája777
26.11.2021

Tak tohle bylo jako nahoupačce. 40 až 50 stránek akce a potom 150 stránek nudy. Souhlasím s některými komentáři, čtu to jen ze zvědavosti. Některé pasáže prostě přelétnu dokud nezachytím něco zajímavého. Proč, proč, proč? Ale asi na tom něco bude. Něco, co nás nutí číst další a další díl a rozčilovat se nad ním. No, teď si opět dám pauzu a potom se uvidí. Snad ......
(26. 11. 21 - 26 948 - 68)

Lee7
15.08.2021

Jejich příběhy prostě zbožňuji..

minde
29.06.2021

Série Cizinka mě prostě pořád baví, a když přemýšlím, co zrovna číst, tak je to sázka na jistotu. Vim co mě čeká, hrdiny všechny znám, vracím se vždycky do známého světa, a každou chvíli se tam něco stane. Konečně vím, jak to bylo s tím požárem 21.ledna 1776. No a už teď se těším na 6.sérii v televizi :-)

katynais
23.04.2021

Byl to boj.. Prvníma stránkama jsem se prokousávala 2rokyta politika mi prostě nic neříká. Pak se to neslo v normálním duchu vyprávění příběhu jedné rodiny, ke konci zase chvíli Diana Gabaldon vystrcila drápky a nedovolila mi se od knihy odtrhnout a závěr zase nic moc... Každopádně mám připravený další díl, ze kterého mám velké obavy..

hankapimi
08.04.2021

Kdo jednou začal s Cizinkou a Vážkou v jantaru, tak čte (někdy s výhradami) další díly už jen ze zvědavosti. Lehká oddychová četba psaná svižným tempem, poutavě namíchané historické události s kapkou romantiky a tělesné přitažlivosti Jamieho a Clare. Laskavý čtenář autorce odpustí některé nadbytečné pasáže a řekne si: nehodící se přeskoč...

1