rakakan rakakan komentáře u knih

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Oba díly velice čtivé, pěkně napsané. Oddechové čtení na ten dnešní shon. Nikde nemůžu sehnat další díly. Jsou vůbec vydané?

29.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu nešlo odložit. Protože znám Meziříčí, byl pro mě příběh o to poutavější. Teprve při čtení HANY jsem si uvědomila, jak strašně zasáhla hrůza války i do tak malého města, a kolika lidem změnila osudy a připravila utrpení. Doporučuji!

15.04.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek se mi četl trochu obtížněji než Slepá mapa. Chvíli trvalo, než mě děj vtáhl do sebe. Potom to šlo ale rychle a po tří téměř pročtených nocích byla kniha přečtená. Doporučuji. Teď se vrhám na HANU.

11.04.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Senzační kniha! Četla se jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

07.04.2018 5 z 5

Jiskřičky naděje. Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové Jiskřičky naděje. Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové Daniel Drápala

Když znáte místo jejího dětství a mládí, je to ještě pozoruhodnější četba

02.04.2018 5 z 5

Příběhy pro dvě nohy Příběhy pro dvě nohy Josef Velek

S jednou nohou v gipsu jsem sáhla po této knize asi podvědomě. Četla se neskutečně dobře. Divím se, že po tom množství popsaných ekologických katastrofách za minulého režimu, jsme to vše ve zdraví přežili. Přístupy lidí skrývajícími se za organizacemi a státními podniky, k ekologii, se zdají vymyšlené. Bohužel, ne. Když si vzpomenu na letmé informace ze zpráv, o nevysvětlitelných úhynech ryb v potocích a řekách, za které nebyl nikdy nikdo potrestán, a pokud ano, nikde se to nezveřejňovalo.... Jsem ráda, že dnes vidím kolem domu mloky, spoustu motýlů a ptáků, v lese hříbky, louky plné květů, v potoce pstruhy, všechnu další "havěť", která to řádění přežila.

08.08.2017 4 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Perfektní čtení. V polovině knihy jsem si říkala, že se přeci už nemůže nic stát....o čem to bude dál?! Ale příští stránky mě přesvědčily, že se stát může...pokračování bylo stále plné nových napínavých zvratů... Doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velice dobře "čitelná" kniha, doporučuji

14.04.2017 5 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Velice dobrá kniha, děj měl spád, dobře se četla.

26.08.2016 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Po dlouhé době perfektní česká detektivka. Super se četla

27.06.2016 5 z 5

Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu Alec Le Sueur

Super kniha! Napsaná poutavě, s humorem. Mnohdy je to ale humor drsný a člověk nechápe, že se vůbec něco takového mohlo stát.

27.04.2016 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Zajímavé téma, ale zdlouhavě napsané. Kniha mě vtáhla do děje až v druhé části. Předcházející knihy jsou poutavější a lépe se četly.

17.02.2016 2 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Autorka naplánovala na dnešní den výpravu "po stopách Marýny G."
Prošli jsme s ní, a s asi 60 dalšími účastníky výpravy, cestu z centra obce od kostela, až po rodný dům Marýny. Bylo s námi i několik jedinců, kteří si "Růžu", jako starou paní, pamatovali.
Během trasy nám paní Klimecká vyprávěla další příběhy své babičky, tety a maminky, o kterých se ve své knize nezmínila. Bylo to příjemné nedělní dopoledne.

27.09.2015 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Také její první kniha - Poturčenec - není špatná. Odehrává se na Jižní Moravě, kde teď autorka žije. Popisuje příběh z období tureckých válek. Krutá doba a těžký život obyčejných lidí, tak jako příběhy Marýny z Horní Bečvy.

15.07.2014 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Krásná kniha, úžasně se čte. Hodně si z ní člověk vezme, chytne za srdce. Při čtení jsem srovnávala dětství své a mých dětí. Uvědomila si, jak se za poměrně krátkou dobu změnily vztahy mezi lidmi na vesnici. Jak přes všechny telefony, mobily, internety mají lidé k sobě dál.... není čas přijet autem...není čas navštívit známé.....rodinu.....Dřív se šlo na letmou návštěvu i několik kilometrů a radosti i starosti prožívali všichni společně. Vždy ale byla, a je nejdůležitější pojítkem v rodině matka a na ní záleží, jaký vztah k sobě budou všichni mít.

07.10.2013 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Barbara Wood

Dobře se četla, ale autorka napsala daleko lepší tituly. Celkem se dal předvídat děj.

22.05.2013 3 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Dick Francis se mnou trávil mateřskou dovolenou. A že byla se třemi dětmi dlouhá! Myslela jsem si, že mám všechny jeho knihy, ale díky databázi knih jsem zjistila, že mi ještě nějaké chybí a dokonce, že mám jeden titul 2x. Databáze je super, jen jsem na ni měla přijít dříve. Bude mi dlouho trvat, než všechny knihy uložím do knihotéky :D

20.03.2013 5 z 5