Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu

Jen málo evropanů mělo to štěstí, že někdy stanulo na tibetské půdě.Autor, zaměstnanec mezinárodní hotelové společnosti, tam strávil rovnou pět let. Na pozadí omračující krásy Himaláje s v knize jeho vzpomínek odvíjí poutavé i politicky poučné vyprávění. Zážitky a postřehy mladého muže ze Západu, který se ocitl uprostřed tajemné východní země, jejíž prastarou kulturu překrývá nános komunismu v čínském pojetí, překypují neodolatelnou směsicí nepředpojatosti, svěžesti a strhujícího humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43994/hotelierem-na-strese-sveta-pet-let--GI3-43994.jpg 4.513
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Apsida

The Hotel on the Roof of the World: Five Years in Tibet, 1998

Kniha Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu

MOu598
04.10.2017

Četla jsem v listopadu 2005. Podle mých poznámek:
Úplně jiné než 7 let v Tibetu.
Toto píše nevěřící, který ani nechce pochopit věřící. Naštěstí se víc věnuje svým kolegům v hotelu a ne "domorodcům".
Hezky se čte, ale takovýhle Tibet by mne zklamal.

rakakan
27.04.2016

Super kniha! Napsaná poutavě, s humorem. Mnohdy je to ale humor drsný a člověk nechápe, že se vůbec něco takového mohlo stát.

Marco
08.03.2013

Do prvních odstavců knihy jsem se začítal s obavou, jak bude člověk usilující o sebeprosazení zrovna v mezinárodní hotelové společnosti nahlížet na svět stojící prostředí hotelových hal v tak velkém kontrastu. Ale každým dalším řádkem si Alec Le Sueur získával mé sympatie. S přispěním jeho vyprávění se okamžitě v Tibetu zabydlíte jako v důvěrně blízkém a oblíbeném místě. Mistr Alec zde s humorem akcentuje Lhasu a životy místních lidí v denním světle himalájského slunce. Jenže až se přestanete smát dolehne na vás smutek, že Tibet už nikdy nebude takový jakým býval, když hotel evropského střihu ve Lhase byl ještě naprostou utopií.

valentýna
02.03.2012

Vynikající čtení, plné humoru, seznámí nás nejen s chodem hotelu, ale i s tibeťany a okouzlující přírodou.

kristyy

Snad nejvtipnější knížka :-D Naprosto super pohodový čtení ! Záchvaty smíchu zaručeny ;-)

Zelené pahorky africké
Zelené pahorky africké