Vysněný valčík

Vysněný valčík https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4123/bmid_vysneny-valcik-U0j-4123.jpg 4 158 29

Kendrick/Coulter série

Třicetiletý oregonský rančer Ryan Kendrick se při návštěvě rodinného obchodu Coulterových seznámí s jejich dcerou Bethany, která tam pracuje jako účetní. Dívka ho upoutá natolik, že si hned neuvědomí její fyzické postižení. Bethany, vášnivá jezdkyně, totiž před osmi lety spadla z koně a od té doby je upoutaná na invalidní vozík. Navíc ji tehdy opustil snoubenec a Bethany se zapřisáhla, že se už nikdy nezamiluje. Ryan se však nedá odradit jejím odmítáním a Bethany si postupně uvědomuje, že má novou naději na lásku. Ale copak by mohla být plnohodnotnou manželkou člověka, který je tělem i duší rančer?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Phantom waltz , 2001

Witchann
02.04.2024 3 z 5

Červenou knihovnu už hezkou řádku let nevyhledávám a tady jsem si hezky připomenula proč. Nasládlá romantická jednohubka s nikterak originálním vývojem, ač nápad s postižením hlavní hrdinky je zpracovaný velmi slušně. Ale z té hromady "miláčků" a "drahoušků" a "vášnivého milování" mi až trnuly zuby. Ovšem jakožto odreagování od obvyklé dávky poněkud náročnějšího čtiva mi to posloužilo perfektně a dočetla jsem až do konce bez přeskakování. Takže budu hodná a dávám tři hvězdičky místo dvou.

cmelda87
16.05.2023 5 z 5

Pěkný příběh, o opravdové lásce, která má mnoho podob a nezná hranic. Překvapivě natolik dobře zpracované téma, že i když oproti Bethany mám "jen" obrnu, tak některé popisované situace, starosti, prožitky, problémy mám, nebo jsem řešila taky.
Takže je to reálné, i když je to jen smyšlená americká love story.

kopeceli
09.12.2022 4 z 5

Začátek knihy je uvěřitelný a vtipný. Velmi dobře se čte celá kniha, i když to není žádná těžká filozofie. Doporučuji k odpočinku v době vánoční.

rakakan
06.08.2022 1 z 5

Dobré téma, ale na mě příliš mnoho nej.. Nejkrásnější kluk, nejlepší postava, nejpěknější holka, nejmodřejší oči, nejskromnější, nejprudší, nejtvrdohlavější a nej nej...

TerMa
12.07.2022 5 z 5

Nádherná knížka, potkala jsem ji tak trošku omylem a moc se mi líbí, určitě se k ni budu vracet. Byl smích a i slzičky. DOPORUČUJI

Eva193
06.06.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh, některé scény bych nemusela tak podrobně, ale to se dalo přeskočit. Zajímavý vhled do života vozíčkářů.

sarah02
09.04.2021 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost knihu přečíst. Děj byl velice dojemný. Super oddechovka. Určitě se k ní v budoucnu opět vrátím.

Kudík
27.03.2021 4 z 5

V tomto díle se Ryan (ml. bratr Rafa) seznámí s Bethany, která je paraplegik a kolem tohoto se vlastně celý příběh odvíjí. Je těžké si představit, co někteří lidé s tělesným postižením prožívají, pokud to sám člověk nezažije. Zde je evidentní, že autorka čerpala část informací přímo u zdroje, a to nesoudím pouze na základě prologu, ale i na základě témat a situací, které zde konkrétně zrovna postava Bethany prožívala. Tento příběh, stejně jako zde vyobrazená hrdinka, měl svojí jiskru, byl plný romantiky, jisté naivity, naděje, hrdosti a hlavně lásky všeho druhu. Líbil se mi optimismus a vtip. V závěru opět akční scéna. Znovu jsem se bavila u Kendricků starších a při setkání s Biftekem. :) Kéž by opravdu existovali Ryanové s jejich Cvalíky, Bifteky a Tuláky.

georginaa
16.12.2020 3 z 5

Knihu jsem četla před lety a líbil se mi vztah Ryana, že ho nic neodradilo, když zjistil, že Bethany je postižená. Přes všechny útrapy vždy našel to pozitivní. Bylo to moc roztomilé a hlavně poučné, že život je o lásce i když vždy není dokonalá. Ke knize se určitě ještě párkrát vrátím.

janqa410
16.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha mi ležela v knihovně již delší čas a já se pro její četbu teď rozhodla vlastně bezdůvodně, prostě jsem ji vzala a četla. A četla a četla, čím dál tím více pronikala do příběhu překrásného Ryana, který byl na ženské a paraplegičky Bethany, která v jistém slova smyslu, vůbec nebyla na chlapy. Moc se mi líbilo, jak celý děj prostupuje jejich a nejen jejich emocemi, díky Bethany jsem mohla více nahlédnout do světa lidí na vozíku a za to díky. Láska na první pohled je možná jen knižní záležitost, ale i kdyby, je to krásné o ní číst a opravdu uvěřit. Kniha má několik krásných detailů, které dokreslují celkový děj, který se mile netočí jen okolo ústředního páru, což mnohdy vyvážilo vážnější pasáže a dodalo to vtip těm veselejším. Mezi takové se zaručeně zařadil býk Biftek, Ryanova rodina a Sly, Bethanin bratr Jake. Jak jsem se blížila ke konci, stále jsem si říkala, "ok, ale?". A pak BUM! Pasáž s medvědem a já v tu chvíli, než jsem se dozvěděla jak to teda dopadne, dokonce zadržovala i potřebu navštívit WC, a hltala jsem děj po několika slovech současně, jen abych už věděla. Pak mě ještě zatrnulo při Keefově potyčce s býkem, ale vše dobře dopadlo a kniha končí jak se patří, správným happyendem. Moc se mi líbila.

Juliana.i
07.10.2020 5 z 5

Za mě moc hezká knížka i slza v koutku oka byla.

FairyD.
30.04.2020 5 z 5

Ďalší krásny príbeh z pera tejto autorky. Príbeh dokáže vyvolať množstvo pocitov. Nie raz som potrebovala servítku. Zároveň je podtrhnutý humorom a dobrodružstvom. Dokazuje že pravá láska nepozná prekážky a ak človek chce, všetko dokáže.

FejKýý
20.11.2019 5 z 5

Nádherná kniha, super příběh, bylo to krásně romantický, kdo by nechtěl takového muže. :D Každopádně bylo tam i dost vtipných scén, dost mě vždy rozesmáli, až jsem se divila. Je to román, tak je jasné, jak to pak nakonec dopadne ale ten zvrat skoro na konci knihy ? To jsem opravdu nečekala.. Už jsem se bála, že to možná nebude dobrý konec.

medlovice
24.04.2019 4 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat k tomu, že jsem se napálila. Kniha má lákavý obal a romantický název a já čekala román pro ženy . Jenže toto je typická harlekýnka , jen větší a tlustší. Srdcerváč , proklatě sexy , svalovec a modrooký Ryan je rančer a zamiluje se do slečny s maceškovýma očima, která je na invalidním vozíku. Nechybí ani fráze stylu ' ještě nikdy mi s žádnou ženou nebylo ta dobře ' a ona panenská kráska je vstřícná , milá a cudná i když miluje traktory , pivo a koně. Příběh je vyprávěný z pohledu obou i Ryana i Bethany, ale mě se více líbilo vyprávění Ryana , prostě chlap snů a tak jsem knihu zařadila do Čtenářské výzvy 2019 a tím ji ukončila. Kniha končí svatbou a je jen s podivem že nekončí zázračným uzdravením, ale ten vysněný valčík tam je.

denča1000
03.01.2017 3 z 5

Neobyčejný poměrně hezký román. Dobře čtivý a napínavý příběh. Ovšem místy byl hodně nadsazený a až trapný. Naopak jisté pasáže mě hodně pobavily, ale byly i smutné.

Ivetaa
23.07.2016 4 z 5

Kniha je krásně napsaná a přes vážné téma jsem se občas zasmála vtipným scénkám.

mamba27
26.03.2016 3 z 5

Romantická pohádka pro ženy, podruhé ji určitě číst nebudu.

LilianaFalcon
07.03.2016 3 z 5

Rozhodně jedna z lepších knih tohohle žánru. Ale autorka/překladatelka by se mohla zamyslet nad synonymy. Přišlo mi, že hrdinka dostala na každé druhé stránce pěstí do břicha.

dikyna
25.01.2015 4 z 5

Krásný,fakt stojí za to si to přečíst. I slza ukapla:-). Jdu se vrhnout na Modré nebe.

Maji
11.12.2014 5 z 5

fakt nádherná kniha.. čítala som ju viackrát

jezdectví invalidita tělesné postižení

Catherine Anderson