Sasanka

Romantický příběh z prostředí australských farem z období před a po 2. světové válce. Hlavní hrdinka, čerstvá absolventka veterinární fakulty v Sydney Claire, se vrací na rodnou farmu do Warratah, aby si ujasnila svou další existenci. Konečně se zdá své matce natolik dospělá, aby ji seznámila s rodinným tajemstvím. Poznaná pravda ovlivní Claire v dalším rozhodování o svém životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20688/sasanka-20688.jpg 4.440
Vydáno:, Alpress

Windflowers (2002)

Kniha Sasanka

Pavlaj

Z toho, co jsem zatím od autorky přečetla, rozhodně nejlepší. A to přesto, že po 50 stránkách tušíte, o čem celý příběh bude, a po 100 stránkách tušíte, jak dopadne :-). Krásný popis australské divočiny i života na farmách, láska, válka, soupeření - krásné oddychové čtení na léto.

sabca
12.10.2017

Moc pěkná kniha, která se odehrává v Austrálii jako většina knih této autorky. Několikrát mě děj dohnal i k slzám a konec jsem nepředvídala. Doporočuji

jindrusa
16.06.2017

Tak tahle kniha mne dostala.

misicenka
11.05.2017

Krásný román se silným příběhem.

martiline
22.11.2016

Román se mi líbil. Život v Austrálii popsán bez příkras a přitom v něm vše obsaženo. Zápletku jsem tak trochu tušila od začátku ... možná jsem ani nedoufala ve šťastný konec ... a tak mne mile překvapilo rozuzlení a spravedlnost.

Ivetaa
29.09.2015

Kniha opět nezklamala. Příběh z Austrálie z období 2.sv.války a po ní. Většinou nebrečím, tady hned třikrát. Dojemně vylíčené osudy hlavních protagonistů - drsné a bez příkras. A přes to všechno bych tam v té době chtěla žít... Zatím nejlepší román od T. Mc Kinley.

bookcase
12.07.2013

Opět pohodová četba o mé oblíbené Austrálii. Zpětně mi sice tyhle knížky občas splývají, ale to nevadí.

avad
09.06.2013

Tamara McKinley mě opět nezklamala. Je poznat, že ví o čem píše a Austrálii miluje.Kniha Sasanka je toho důkazem. Příběh, který se prolíná několika generacemi a hovoří o tvrdé práci na farmě Warratahu v severní části Queenslandu, o přátelství na celý život, o věrné lásce, milující rodině ale i o závisti a spravedlnosti. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučiji.