Gabra a Málinka 1. a 2. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografické vyprávění přibližuje šťastné dětství dvou sester Gabry a Málinky, a to s neopakovatelným humorem a jadrným nářečím. Kterak dcerky študovaly, jak pásly kozy, učily se latině a co prožily v „čarovné zemi“, kam odjely i s kozami na prázdniny. 1. díl - Gabra a Málinka povedené dcerky 2. díl - Gabra a Málinka ve městě...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83544/gabra-a-malinka-1-a-2-dil-Tsy-83544.jpg 4.7211
Žánr:
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Profil
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Gabra a Málinka 1. a 2. díl

Přidat komentář
hrdlickova_61
12. dubna

No, co vám mám povídat - když jsem se poprvé, už jako dospělá, dostala do Štítné a viděla potok Járek, brečela jsem radostí. Viděli jsme tehdy i vnitřek kostela, protože tam zrovna "náhodou" bylo i v netypickou dobu otevřeno (a hezky jsme si popovídali s panem farářem, potvrdil, že tam často takhle někdo ze čtenářů zabloudí) a byli jsme také v "čarovné zemi", tak se mi tím splnilo moje přání z dětství : o)

Eremites
29.12.2018

Velmi krásná kniha, ke které jsem se dostala až díky letošní čtenářské výzvě, což je na jednu stranu trochu ostuda a na druhou stranu velká škoda. Věřím, že v dětském věku bych si ji užila mnohem více. Netuším, jak mne mohla minout ...
Z počátku mi valašské nářečí trochu drhlo v uších, ale po pár kapitolách jsem si ho zamilovala a několikrát se už přistihla, že v duchu občas "kleju" po valašsky :-) Četla jsem příběhy hezky pomalu, před spaním a dělalo mi to moc dobře.

RyonMathrin
19.08.2018

Moc hezké a hezky napsané. Vím, že dnes už bych si to asi nepřečetl, ale kdysi se mi to líbilo a vzpomínám na knihu rád. Některé příhody jsou nezapomenutelné (vždyť se skutečně staly :-) )

Jana283
25.06.2018

Co byl pro mou maminku Kája Mařík (kterému jsem nikdy nepřišla na chuť), to jsou pro mne tyhle dvě "dcérky". A je zajímavé, že jsem je zdědila po tatínkovi, který je také miloval. Co májí Kája a Gabra s Málinkou společného, proč se k nim tak rádi vracíme, je ta pohoda, iluze šťastného dětství, bezpečí, bezstarostnost, pohlazení duše...

Roanna
10.02.2018

Kniha psaná srdcem, opravdová, upřímná, laskavá a vtipná, plná krásných vzpomínek na dětství - pamatuji si, jak mě dojala příhoda, kdy Málinka koupila mamince na pouti kvasnice. Miluju tuhle knížku, je důkazem, že ty nejlepší příběhy píše sám život. A miluju valašské nářečí. Kdybych mohla, dala bych i šest hvězdiček.

Věrka B
01.12.2017

Oblíbená kniha mého dětství - každé prázdniny jsem si ji z babiččiny knihovny vytáhla a s radostí znovu přečetla. Teď jsem se k ní po letech znovu vrátila a pořád má pro mě stejné kouzlo. Překvapilo mě, že jsem si všechny příběhy dobře pamatovala... :-)

ditul
28.11.2017

Tato knížka je krásná vzpomínka na mé dětství, kdy jsem ji četla jako malá své babičce. Dnes jsem si ji po čase přečetla a vnímala ji z pohledu matky, ne té malé holčičky.. a už ji chápu, že si sem tam zamáčkla slzičku....
Příběh Gabry a Málinky neztratil ani po čase kousíček ze svého kouzla! ;)

Baiba
26.10.2017

Kniha mého dětství, ke které jsem se vrátila díky své dceři. Trochu jsem se bála, že na ni bude moc archaická, a to nemluvím o valašském nářečí, takže jsem při čtení zpočátku tak trochu "překládala". Nakonec už ale překlad nepotřebovala a kouzlu příběhů "povedených dcerek", které prožily nádherné dětství (nebo aspoň tak, jak jej autorka prezentuje) ve stínu Radhoště, podlehl i můj severočeský manžel :) Krásná věc, škoda, že v Čechách téměř neznámá.


Autor a jeho další knihy

Amálie Kutinová

Amálie Kutinová
česká, 1898 - 1965

všechny knihy autora

Kniha Gabra a Málinka 1. a 2. díl je:

v Právě čtených1x
v Přečtených353x
v Čtenářské výzvě29x
v Doporučených15x
v Knihotéce110x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x