Pamatuj na mě

Pamatuj na mě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42585/pamatuj-na-me-42585.jpg 4 139 34

Menley prožívá osobní tragedii po smrti svého malého syna při autonehodě. Její manželství s úspěšným obhájcem Adamem se začíná hroutit, avšak narození dcerky je příslibem urovnání vzájemných vztahů. Klidnější rodinné zázemí si slibují také od přesídlení na venkov. Krátce po nastěhování se začínají dít zvláštní příhody, které znovu oživí bolest ze smrti syna a nakonec ohrožují i jejich dcerku. Tajuplné spleti událostí narůstají v otevřenou hrozbu, která se vznáší nad jejich životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Remember Me , 1989

Mabie
18.11.2023 2 z 5

Duchařská romanťárna tak akorát pro víkend na chatě. A ač byl příběh trochu pitomý, tak byl s happy endem a bylo to docela fajn pro jedno deštivé odpoledne.
Jinak od toho nečekejte skoro nic.

rakakan
10.07.2023 3 z 5

Přečetla jsem, ale začátkem jsem se prokousávala. Konec už byl schůdnější, ale závěr bez velkého překvapení.

slaska77
18.06.2023 5 z 5

Knížku mi půjčila kolegyňka z práce. Clarková mě minule zklamala s vánočními příběhy, ale dala jsem jí ještě šanci a nelitovala jsem. Remember me mi sedlo o dost lépe, hlavně prvních 150 stran jsem se nemohla odtrhnout od knihy. Kdo má rád jeden souvislý děj, napětí, hezky rozpracované postavy a trochu tajemna, bude spokojen. I když se dalo brzo odhadnout, kdo za tajemném stojí, líbilo se mi to.

Micha-Él
18.07.2022 3 z 5

Prolog navozující tísnivou a napínavou atmosféru slibuje mrazivý zážitek z četby. Příběh ale většinu knihy stagnuje a navíc se hodně pozornosti věnuje druhé lince vyprávění, která mě zpočátku tolik nezaujala. Moc se mi líbilo zasazení děje na mys Cod do starého domu a záhady vršící se kolem něj. Ty se ale scvrkly jen do jakýchsi náznaků a skutečně napínavých se mi zdálo až posledních asi třicet stránek. Závěrečné rozuzlení bylo naprosto úžasné, bohužel však dost rychle odbyté. I když jsem tedy od tak známé autorky detektivek čekala víc, ráda se po nějaké době vrhnu na další její počin. Oblíbila jsem si totiž její vynikající čtivý styl psaní a plastické popisy postav, díky nimž jsem si je dokázala živě představit.

DvěTéčka
10.05.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila.

laura
04.05.2021 3 z 5

Čtivé, napínavé, strašidelné. Intriky, láska, nenávist. Přesto mě nedokázala tak uchvátit jako jiné příběhy této autorky.

Strašidelné, manipulativní, kruté. Člověk by se měl nejvíc bát zase jen člověka...

9296
22.02.2021 3 z 5

Průměr, čtivé, ale dalo se ze zahad vytriskat vic

niknikita
22.01.2021 3 z 5

Další z knih, která není určená pro mne.
Krátké kapitoly byly tentokrát na úkor napínavosti příběhu, do kterého jsem se nedokázala pořádně začíst.
Asi je to subjektivní názor, protože nadšených čtenářů je tady převážná většina, takže budu opět za rebelku.

Zlatinka.Emilly
28.07.2020 5 z 5

Zase super příběh. Napětí se střídalo s romantickou idylkou na místě, které bylo vykresleno takovým způsobem, aby zapůsobilo na čtenáře. Jéje, mít takový letní domek u moře, to by bylo fajn. Menley je postava velice sympatická, tak i Adam, příkladný to otec a manžel. Už se těším na další dílo Mary Clark.

Modrásek16
21.04.2020 5 z 5

Jako každá kniha autorky, skvělá!!!

Pampelda
26.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha .

jarkaska
07.08.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Doporučuji si přečíst.

Angelicca
21.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, nešlo se od ní odtrhnout jak mě chytla, opravdu velice napínavý příběh. Vřele doporučuji!

Prateri
14.05.2018 5 z 5

Kniha mi připomněla, jak jsem kdysi ráda četla krimi paní Mary Higgins Clark .Nějak se mi ztratila v tom množství ostatních thrillerů. Pamatuj na mě rozhodně stojí za přečtení. Odtrhnout jsem se nemohla od příběhu manželů Nicholsových. Možná je to tak na 4 hvězdičky, jednu přidávám jako omluvu za to, že jsem v tom množství současné literatury "nepamatovala" na knihy Higgins Clarkové.

kaspice
22.02.2018 5 z 5

Musím říci, že jsem tuto knihu přečetla jedním dechem. Je to velmi čtivá kniha (pro mne - to ale vlastně všechny knihy Mary H.K.), napínavá a přiznám se, že mi do poslední chvíle nedošlo jak to dopadne.

magdalena13
31.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Hned, jak jsem si přečetla anotaci, mě upoutala.
Sympatická hlavní postava, stejně jako její manžel.
Děj poutavý, s nádechem tajemna. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě doporučuji.

lucie2371
09.10.2017 4 z 5

Kniha byla pěkná ale mráz mi po zádech neběhal jak slibovala anotace na obalu knihy. Proto dávám 4*

MarianP
09.08.2017 3 z 5

Veľmi nerovnomerná kniha, autorke nerozumiem, že prečo z takéhoto výborného prostredia, zo starého domu, z tajných chodieb, z búrky na konci a podobne nevyčerpala omnoho omnoho viacej. Nerozumiem nudnému a zdĺhavému úvodu a toľkým postavám. Kniha mala naozaj veľký potenciál, ale až na posledných 20-30 stranách sa dej rozbehol naplno, bol napíínavý a strašidelný. Búrka, starý dom, tajné chodby, to malo byť od polovice knihy. Namiesto toho sa autorka venovala postavám, ich vzťahom, minulosti a podobne. Oproti jej knihe : Nočný plač, sa jej už tú strašidelnú a nervami nabitú atmosféru nepodarilo zachytiť.

konicekbily
12.04.2017 4 z 5

Slušná odpočinková četba. Připadalo mi, že to ale Mary zbytečně protahuje, asi aby to víc zašmodrchala. Motivy jednání zúčastněných připomínaly Agathu Christie.

PeM
11.03.2017 5 z 5

Po přečtení posledních řádků mi po těle projela husí kůže. Moc se mi to líbilo.