pufina pufina komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Lituju, že má kniha pouhých 108 stran. Ale je nutno říct, že stačí "pár stran" a máme tu jedno úžasné dílo. Knihu provází nejedna moudrá myšlenka a i po těch letech je to stále aktuální..

07.02.2012 5 z 5

The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) The Hound of the Baskervilles / Pes baskervillský (dvojjazyčná kniha) Arthur Conan Doyle

Nepatřím mezi obdivovatele Sherlocka Holmese, ani Conana Doylea. Každopádně můj (pro zatím) jediný Sherlock je právě Pes baskervillský - poprvé jsem knihu zavřela, bylo to pro mě takové nezajímavé čtení. Když se na to podívám zpětně a když jsem se do knihy pustila podruhé, tak ani nevím, proč jsem měla poprvé takový dojem. Kniha je naprosto skvěle napsaná, příběh je strhující a čte se to doslova samo.. Jedno starší vydání hrdě leží v mé knihovně..

Medailon krále Slunce Medailon krále Slunce Helena Babická

Pokračování Jednoho okamžiku v čase. Jelikož druhý díl vychází docela dlouho po prvním díle, tak jsem to četla až v 18 letech a nepřišlo mi to tak fantastické jako díl první (který jsem četla asi v 15 letech). Každopádně stále je tam výborná atmosféra, zajímavý příběh, ale pořád si myslím, že je to spíše určiné mladším, kteří to ocení nejvíc.

07.02.2012 3 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Už je to dávno, co jsem to četla, ještě jako "náctiletá" a tenkrát se mi to opravdu líbilo. Jak se mladá slečna propadne do doby Ludvíka XIV., to je fantazie.. Krásně sepsaná knížka.

07.02.2012 4 z 5

Satiry Satiry Decimus Iunius Iuvenalis

Některé části byly opravdu neuvěřitelné, fantastické.. Myslím, že každý si tam najde něco podle vlastního gusta.

07.02.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Budu dělat, že žádný odporný epilog nebyl, tááákže.. Nádhera, nádhera, skvělé a důstojné zakončení celé série! Severus Snape je/byl dokonalá postava!

06.02.2012 5 z 5

Z celé ságy můj nejnejnejoblíbenější díl! Princ dvojí krve, ah.. milovaný díl.. Harry má soukromé hodiny u Brumbála, opravdu velké a nečekané překvapení byly viteály, to mohla vymyslet skutečně jen Rowlingová, fantastické! Každou stránku jsem hltala a moc jsem doufala v to, aby ta knížky nikdy neskončila.. A na závěr můžu říct jen jedno: Snape, Snape, Seeeverus Snape!

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Napětí začne od samotného začátku. Je tam spousta částí, které miluju a vždycky se s chutí do knížky začnu. Dolores Umbridgeová byla vynikající postavou, tak skvěle protivná a nechutná.. Má oblíbená postava zde umírá (a nikdy neodpustím Yatesovi, že tuhle scénu tak posral, ehmm) a to Rowlingový neodpustím! Ale dobře, už jsem se přesto přenesla :-) Nikdy nezapomenu na to, jak jsem Fénixův řád četla celou noc a musela jsem knížku mít hned, jakmile vyšla.. (I když jsem nikdy nezažila půlnoční stání u knihkupectví, to bych si ráda zažila..)

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Opět další dobrodružství v Bradavicích, napínavý děj, dobrá zápletka, ale přesto je to pro mě nejslabší díl. Některé pasáže bych naprosto vystřihla a možná by to o to bylo svižnější a líbilo by se mi to víc.. Ale pořád je to dobrý díl, jen v mém žebříčku oblíbenosti zaostává..

06.02.2012 4 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl celé ságy (hned po díle Princ dvojí krve) a filmové zpracování bylo Vězně z Azkabanu prostě nejlepší! Přiznám se dobrovolně, že nebudu objektivní, protože Sirius je má oblíbená postava a díl Vězeň z Azkabanu mě nadchl ve všech směrech. Nádherná atmosféra, pasáže, skvěle napsané postavy.. Nádhera!

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Harry Potter je srdcová záležitost a díl Tajemná komnata není vyjímkou a možná je to i proto, že jsem ji četla jako první. Díl se zdá trošku nudnější, ale vždycky jsem si to s chutí přečetla a přečtu klidně znovu. Příběh s Baziliškem, hledání Tajemné komnaty, to se mi nikdy nepřestane líbit..

06.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vítejte v Bradavicích! Harry zažívá své první dobrodružství, jako mladší jsem tomu neodolala. Harry Potter je má milovaná knižní sága. Když už mám chuť se pustit znovu do čtení a "zajet si do Bradavic", tak už se k prvním dílům nevracím, přesto se dá Kámen mudrců přečíst na jeden nádech, i když kniha už není po ty odrostlejší..

06.02.2012 5 z 5

Přijdu tě zabít / Mrtvá světice / Smrtící rozhodnutí Přijdu tě zabít / Mrtvá světice / Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

V hlavní roli: Temperance Brennanová. Nemohu ohodnotit všechny tři knihy, ale pro začátek můžu okomentovat alespoň první dvě: Příjdu tě zabít. Velmi strhující příběh o vrahovi, který párá a rozčtvrcuje ženy.. Kathy Reichs příběh zpracovala velmi zajímavě, čtivě a hlavně je tam spousta zajímavých zvratů. Přiznám se, že seriál Bones mám moc ráda a Temperance je v knize velmi lidská (narozdíl od seriálové), má kocoura a dokonce dceru! Drsný případ propletenými vtipnými poznámkami, už dlouho mě tak žádná detektivka nepřekvapila. Mrtvá světice: Andrew Ryan na scéně! Tajemný kult, do kterého se přidá i Harry. Temperance má plné ruce práce s ohledáváním těl - navíc je tu: spálený barák, mrtvá nemluvňata, mrtvé ženy z ostrova opic, protivná Daisy, Sam, Dom, Kathryn, ztracená Anna a Harry.. Kathy Reichs se opět sepsala brilantní příběh s Temperance a řekla bych, že je rozhodně lepší než kniha první! (Do Smrtícího rozhodnutí se brzo pustím!)

05.02.2012

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Nepatřím do věkové kategorie, pro kterou to zřejmě bylo zamýšleno. Ač to byl hodně jednoduchý příběh, bylo to zajímavé a četlo se to samo, ale ničím vyjímečným to není.

03.02.2012 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Nejsem věřící, ale silně se modlím, aby Meyer k upírům už nikdy nic nenapsala - ani bych to nečetla, ale ta mánie se člověku nevyhne, i když se on vyhýbá té mánii. Přiznám se, že jsem knihu četla jen z principu, abych se dozvěděla, jak tahle "upírskoedwardová-silněnešikovnovskytrapněbellová" záležitost skončí. Meyer umí dost překvapit! Bylo to snad horší, než jsem čekala. Svatba, těhotenství, porod (a že ten byl silně trapný), Jacobovo otisknutí, kousnutí, běhání upírů po lese, bla bla..

03.02.2012 odpad!

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nehledě na to, že mi celá sága pije krev (ironie, že), tak Jaspera jsem si oblíbila a jeho část se mi zde líbila - ale tím to taky začíná i končí. Nikdy mi žádná kniha jako Eclipse nepila krev. Bella vzdychá do ouška Edwardovi, pak se rozeběhne za uslintaným Jacobem.. A to je neustále do kola.. Ach, ach, jak dojemné!

03.02.2012 odpad!

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Bella trpí, Edward chce spáchat sebevraždu (v Itálii, jaká krása) a Jacob zvlčí, no to snad nemá cenu pořádně komentovat. Když nad tím uvažuju, zaslouží vůbec taková kniha tolik komentářů a pozornosti? Takže znovu, Bella trpí a navíc má hulacinace, Edward se chce zabít a Jacob zvlčil, to snad vystihuje všechno. Při čtení toho, jak Bella trpí a jakou hroznou díru má v hrudi, jsem měla chuť udělat jednu díru do knihy..

03.02.2012 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dávno předtím, než přišla mánie Twilight a dřív, než všechny náctileté slečny z republiky objevily a začly číst tuhle knihu (a jen díky celosvětovému povyku), měla jsem ji dávno dvakrát přečtenou. Stephanie Meyer píše velmi působivým a čtivým stylem - alespoň před těmi lety mi to tak přišlo. Ano, přiznám se, že tenkrát mi bylo 15/16 let, co jsem knihu četla a nápad jsem považovala za originální. Poté přišla šílená mánie (a natáčení filmů) a říkala jsem si, že si knížku přečtu znovu, abych si osvěžila paměť, než půjdu na film do kina. Omyl, začla jsem číst a úžas opadl, knihu jsem zavřela. Film jsem viděla a nikdy nezapomenu na kamarádky a naše záchvaty smíchu. U Twilight jsem ráda za jednu jedinou věc, naučila současné "mladé make-upové" slečinky číst.. Jsem ráda, že jsem knihy prodala, protože by mi dřív nebo později zaleptaly ostatní knihy tím medem, který z knih přímo proudí, žble!

03.02.2012 1 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Rozebírání "hovna" jsme na semináři řešili hodinu a půl! Nakonec jsme se dozvěděli, že náš Mgr. v sexuální oblasti hovnům příliš neholduje. Ale abych se vrátila ke knize, některé pasáže byly neskutečně čtivé a zajímavé, když posoudím dílo celkově je to dobrá četba, ale podruhé bych si to v knihovně nepůjčila..

02.02.2012 4 z 5

Kniha je velmi strhující, film narozdíl od toho se strašně dlouze protahuje a není to úplně takové, jak nadšený čtenář čeká. Ovšem literární dílo nezklamalo. Benjamin Button je zkrátka.. podivuhodný!

02.02.2012 5 z 5