Medailon krále Slunce přehled

Medailon krále Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4653/medailon-krale-slunce-4653.jpg 4 76 76

Luisa de Lahol série

< 2. díl

Pod falešným šlechtickým jménem Luisa de Lahol se dívka z dnešního světa, čtenářům známá z románu Jeden okamžik v čase, vydává napříč Francií sedmnáctého století, aby se po boku statečného markýze Filipa de Grazac pokusila najít ztracený medailon krále Ludvíka XIV. Hledání vzácného šperku se pro oba hrdiny brzy změní v závod o holý život, který, v kontrastu s oslepujícím leskem královských komnat, dovolí hlavní hrdince na vlastní kůži pocítit bolest chudoby, beznaděj honů na čarodějnice, ale i sílu skutečné lásky. Nucený pobyt v izolaci morového města, azyl opuštěného horského kláštera i rozsudek smrti však jen ještě více posílí její vůli a obnaží její srdce plné něžného citu ke krásnému markýzi. Do hry vstupuje tajemný Černý vévoda, jehož temný mysl skrývá informace, potřebné k vyřešení záhady medailonu krále Slunce. Čas neúprosně ubíhá a dva psanci, pronásledováni spolkem mocných spiklenců, společně čelí krutosti a předsudkům starých časů, aby na konci příběhu oba naplnili svůj osud.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medailon krále Slunce. Přihlašte se a napište ho.

Lucie21352
10.03.2023 5 z 5

Po "přečtení" prvního dílu jsem se dlouho rozmýšlela, jestli budu pokračovat druhým dílem. Nemám ráda nedokončené série a tak jsem se na to vrhla s tím, že to nějak v rychlosti projedu, abych měla čisté svědomí. K mému překvapení mě ale druhý díl naprosto uhranul. Velmi se mi líbí, jak autorka zvládla do knihy umístit všechny možné společenské vrstvy a přiblížit jejich život v 17. století. Na konci mi sice chyběl čas pro "poklidný" manželský život u hlavních hrdinů, ale uznávám, že po té dějové smršti by to byla nuda.
Závěrem hodnocení: Doporučuji přetrpět první díl, který je důležitou částí série a těšit se na díl druhý. Je to opravdu skvělé.

Alinke
21.11.2020 5 z 5

krásně napsané, napínavé, úžasně popsané pocity hlavní hrdiny, historicky podložená data, pět hvězdiček bych dala, kdyby bylo méně zdlouhavého popisování přírody na úkor děje.

verka5083
23.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Medailon krále Slunce v seznamech

v dalších seznamech1x