Jeden okamžik v čase

kniha od:

Jeden okamžik v čase obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Při své první cestě do Paříže se svérázná studentka francouzštiny a francouzské historie řízením osudu propadá do 17. století, do Francie doby vlády Ludvíka XIV. Poznává zde však kromě nádhery vysněného života staré pařížské aristokracie a záře obdivovaného krále Slunce také mrazivou temnotu dávné minulosti. Hrdinka se v drsném prostředí mocenských bojů a konfliktů mezi katolíky a protestanty zaplétá do problémů staré šlechtické rodiny, která jí poskytne pomoc a přístřeší, a je tak stržena vírem událostí, kterému nedokáže vzdorovat. Nešťastně se zamiluje do svého hostitele, podivínského a krásného markýze, maršála královského vojska, stává se figurkou v podivné šachové partii vysoké šlechty a propadá se až na samotné dno společnosti. Na pozadí nebezpečných versailleských intrik a tajných příprav hugenotského povstání hrdinka čelí neznámému a nebezpečnému prostředí, markýzově zvláštní povaze a svému utajovanému citu, prožívá mnohá dobrodružství a setkává se s mnohými historickými osobnostmi. V rámci naplnění staré rodinné věštby začíná pátrání po ztraceném medailonu krále Slunce, který má zachránit čest rodu jejího přítele a cestovatelku v čase přenést zpět domů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4654/jeden-okamzik-v-case-4654.jpg 4.480
Série

Luisa de Lahol 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Jeden okamžik v čase

Přidat komentář
Miliamka
30.07.2020

SPOILER: Ze začátku byla kniha zajímavá, člověk se dokázal vcítit do hlavní hrdinky. Ale asi v polovině začně hrdinka porád fňukat, dělá jednu chybu a špatné rozhodnutí za druhým a já už dočetla jen z povinnosti. Druhý díl jsem jen prolétla, proto ho nehodnotím a nekomentuji.

Petra-1
01.02.2020

Tuhle knihu jsem četla vícekrát. Je prostě dokonalá, oba díly. Úžasné postavy, neskutečně uvěřitelné. Já jsem se do ní zamilovala.


Amneris
09.12.2019

Knihy o cestování časem mám moc ráda a tahle se mi líbila opravdu hodně. Chvílemi jsem hlavní hrdince tu cestu do minulosti záviděla, i když to nakonec bylo celé jen sen...

HNEDOOCKA
04.02.2019

Mně se kniha líbila, jen ta hlavní hrdinka - no comment

Dandy1
06.08.2015

Knihu řadím k odpočinkové literatuře s nádechem červené knihovny. Kniha je místy napínavá, místy hodně předvídatelná. Děj v podstatě nemá konec, takže se pustím i do druhého dílu. Rozhodně to ale není kniha, kterou bych četla vícekrát. Proto dávám jen tři hvězdičky.

adulik23
13.04.2015

Pre mňa taký priemer, akosi som sa nemohla začítať a potom mi aj trvalo než som ju dočítala, ale druhý diel si prečítam, aby som vedela ako sa to vlastne skončí...

sheepy
27.02.2015

Tuto knihu mám doma 10 let a četla jsem ji až nyní :) Možná i tak dobře, neboť prahnu po druhém díle. Kdybych ji četla tehdy, musela bych čekat až vyjde dvojka. Báječná kniha, kterou můžu doporučit. Jediné, co mi ke konci vadilo bylo, že děj se z fantasy tématu cestování časem a života v něm přesunul do konfrontace náboženstí a povstání, a bylo to spíše jako číst historickou encyklopedii. Nicméně bavilo mě to. Doufám, že druhý díl bude taky tak báječný.

galiana
16.12.2014

Skvělá kniha ke které se stále ráda vracím. Zajímavý námět, sympatická hlavní hrdinka se kterou mi nedělalo žádný problém se ztotožnit. Nechybí vtip ani drama. Akorát některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale jinak patří mezi zlatý fond mé knihovničky.

1