Přijdu tě zabít / Mrtvá světice / Smrtící rozhodnutí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Souborné vydání tří detektivních románů, v nichž vystupuje neústupná soudní antropoložka Temperance Brennanová. Přijdu tě zabít - tato kniha se stala bestsellerem na žebříčku New York Times, bestsellerem číslo 1 v Kanadě i Británii a získala prestižní Ellisovu cenu za nejlepší první román roku 1997, ale ocitla se také v hlavním výběru Klubu knihy měsíce, když byla autorská práva prodána do devatenácti cizích zemí. Nyní, v románě Mrtvá světice, rozšiřuje autorka svůj dosah; žije i nadále životem, o kterém píše, a přitom buduje bohatý ansámbl postav, nešetří napětím a to vše spolu s poutavými kriminalistickými detaily. Dr. Temperance Brennanová, forenzní antropoložka provincie Quebec a rodilá Američanka, sužována krutým chladem montrealské zimy vykope mrtvolu tam, kde by měla ve svém hrobě ležet sestra Élisabeth Nicolet, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Zvláštní, malá rakev, pohřbená v hloubi rozpadajícího se kostela, v sobě přechovává první vodítko k osudu klášterní sestry. Hádanka obklopující život a smrt sestry Élisabeth Nicolet představuje vítaný kontrast k objevům ve vyhořelé chatě, kde na profesionální expertízu Tempe čekají zuhelnatělá a pokroucená těla. Kdo byli ti lidé? Co je zavedlo vstříc strašlivému osudu? A kde jsou děti? Andrew Ryan, detektiv z oddělení vražd, k němuž Tempe svého času zahořela, je spolu s ní pověřen vyšetřováním případu žhářství. Z místa požáru jsou zataženi do světů záhadné a kontroverzní socioložky, záhadné komuny a opičí kolonie na jednom karolinském ostrově. Tempe je zcela pohlcena případem, zmatena tím, jak ji Ryan čím dál víc přitahuje, a sužována starostmi o svou sestru Harry, která hledá duchovní procitnutí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90671/big_omnibus-3v1-prijdu-te-zabit-mrtva-s-gn5-90671.jpg 4.632
Série:

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Déjá Dead,Dead du jour,Deadly decisions, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Přijdu tě zabít / Mrtvá světice / Smrtící rozhodnutí

miruska1
20.01.2014

super,určite lepšie než serial

čef
14.06.2013

Zajímavý výběr detektivek, který mne však až tolik neuchvátil. Oceňuji místy dosti podrobné líčení forenzních kriminalistických metod v severní Americe. Vadí mi však dosti schematické zápletky, které v tomto výběru ještě více vyniknou a také docela dost různých pocitových vycpávek a snů. Možná, že čtenářky se dokáží více vcítit do psychologie hlavní postavy, mně se to ale moc nepovedlo. Pro čtenáře kriminalistických románů stojí výběr určitě za přečtení a pokud uplatní místy metodu rychločtení, nebudou se určitě nudit.


pufina
05.02.2012

V hlavní roli: Temperance Brennanová. Nemohu ohodnotit všechny tři knihy, ale pro začátek můžu okomentovat alespoň první dvě: Příjdu tě zabít. Velmi strhující příběh o vrahovi, který párá a rozčtvrcuje ženy.. Kathy Reichs příběh zpracovala velmi zajímavě, čtivě a hlavně je tam spousta zajímavých zvratů. Přiznám se, že seriál Bones mám moc ráda a Temperance je v knize velmi lidská (narozdíl od seriálové), má kocoura a dokonce dceru! Drsný případ propletenými vtipnými poznámkami, už dlouho mě tak žádná detektivka nepřekvapila. Mrtvá světice: Andrew Ryan na scéně! Tajemný kult, do kterého se přidá i Harry. Temperance má plné ruce práce s ohledáváním těl - navíc je tu: spálený barák, mrtvá nemluvňata, mrtvé ženy z ostrova opic, protivná Daisy, Sam, Dom, Kathryn, ztracená Anna a Harry.. Kathy Reichs se opět sepsala brilantní příběh s Temperance a řekla bych, že je rozhodně lepší než kniha první! (Do Smrtícího rozhodnutí se brzo pustím!)